Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az ölelkezés és a becézés...

Az ölelkezés és a becézés mennyire általános dolog az ellenkező neműek között?

Figyelt kérdés

A baráti társaságomban nemtől függetlenül az ölelkezés és a becézés teljesen megszokott, ezt teljesen természetesnek vettem eddig.

Pár napja kollégámmal mentem haza és találkoztunk az utcán az egyik haverommal (ő fiú én lány) és egy szia drágám köszönés után megöleltük egymást, beszélgettünk kb. 5 percet, majd megint ölelés. Amikor elment a srác kollégám kérdezte, hogy minden rendben van-e köztünk a párommal. Mondtam, hogy igen, erre elkezdte mondani, hogy akkor miért ölelgetek meg drágámozok másokat a nyílt utcán, ez nem normális dolog.

Én ezt nem értettem akkor se és most se, de lehet bennem van a hiba, túl nyitott vagyok. Legalább 10 olyan srác van, akivel minden találkozáskor ölelkezek és drágámnak, szívemnek hívok és a lányokat is szoktam ölelgetni és drágámnak, cicának stb. hívni és engem is becéznek így fiúk-lányok egyaránt. A párom szintén ölelkezik rajtam kívül más lányokkal is és ők is becézik egymást. Ebben van valami kivetnivaló? Beteges a baráti társaságunk viselkedése?



2017. dec. 7. 18:38
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Teljesen rendben van.
2017. dec. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez az ölelkezős ugyuli-bugyulizgatás egy megjátszott, álságos dolog. Úgy hívják: modorosság. Olyasmi, mint a cigányok között a testvéremezés, bátyázás. Van cigány haverom, akitől sose hallottam ilyet, mert komoly ember.

Hogy lenne már a drágád, cicád valaki, akivel legfeljebb a munkahelyen találkozol? Komoly, megbízható ember ilyen modorosságot nagy ívben kerüli.

2017. dec. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a 2essel
2017. dec. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szóval nem csak a kollégámnak volt furcsa ez a viselkedés. Egyébként nem a kollégámmal viselkedünk így, ő pont nem tartotta normálisnak.
2017. dec. 7. 19:26
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem van olyan barátnőm- mindketten nők vagyunk akinek szokása ez a puszi- puszi meg ölelés. Amúgy meg nagyon kétszínű,burkoltan beszólogat alaptiszteletet nem tud megadni.
2017. dec. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Fun fact: az ilyen “fú de nyitott vagyok, csak úgy kedvességből dörgölőzök a haverjaimhoz” típusú lányoknak rendszerint vagy egyetlen barátnője sincs “csak fiúkkal érzem jól magam, mert a lányok ilyenek meg olyanok” vagy ha mégis van, őket akkor sem tüntetik ki ilyen fizikai kontaktusokkal, hozzájuk nem nyomják oda a cicit ölelkezés-pusziadás leple alatt, mintegy véletlenül.
2017. dec. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Vannak barátnőim és velük is van ölelkezés, becézés és nem csak a fiúkkal, de a lányokkal való ölelkezésen még senki nem akadt ki. A puszi pedig nem igazán jellemző rám sem a fiúk, sem a lányok esetén.


Nem azt mondom, hogy a nincs olyan, aki csak ellenkező neműekkel csinálja, de én mindenkivel és soha nem merült fel bennem, hogy ez nem normális vagy közönséges lenne.

2017. dec. 7. 19:42
 8/9 anonim ***** válasza:
Nincs gond a baráti öleléssel vagy puszival,ha valaki őszinte szivvel teszi.Sajnos vannak olyanok akik a szemedbe teszik a szépet puszi-puszi a hatad mögött meg kést döfnének beléd.
2017. dec. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a te társaságodban így megszokott, és senkinek sincsen ezzel problémája, akkor mi köze hozzá a kollégádnak?

Sosem értettem, miért kell mások életébe kéretlenül belepofázni.

2017. dec. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!