Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan tudom ezt feldolgozni?...

Hogyan tudom ezt feldolgozni? Hogyan tudok magamnak megbocsátani?

Figyelt kérdés
Néhány éve az egyetemen megismerkedtem egy fiúval, hamar jóban lettünk, majd a barátságunk elmélyült. Petitől az évek során nagyon sokat kaptam.. Bármilyen problémám volt az évek során, akkor mindig mellettem állt. Nem volt olyan dolog, amelyben nem akart volna nekem segíteni. Petit szépen lassan bevezettem a baráti társaságomba.. Néhány hónappal később rájöttem arra, hogy lapos ember, ezért kezdtem tőle eltávolodni, az egyetemen a népszerűbb társaság felé nyitottam, magára hagytam, többször hazudtam neki, a vizsgáim előtt megkerestem, akkor érdekből kerestem őt... Tavaly az életem a legnehezebb helyzetbe került, Peti volt az, aki mindenben mellettem állt, mindig meghallgatott, az egyetemen minden vizsgámban segített.. Ebben az időszakban egy számomra nagyon fontos embert gyászoltam, de amikor kezdett a gyász oldódni, akkor mindig becsaptam, hogy otthon fekszem, senkivel nem szeretnek találkozni, miközben a menőbbnek hitt haverjaimmal járkáltam ide-oda... Nyár elején még a vizsgáim során a segítségét elfogadtam, azután megmondtam neki, hogy én nem akarom, hogy barátok legyünk, mert nagyon különböző emberek vagyunk... A barátaink ugyanazok voltak, közös lett a barátikör addigra, de miután megmondtam neki, hogy ne barátkozzunk utána mindenki elfordult tőle, mert nem akartam vele egy társaságban lenni. Tudtam, hogy a családja nem szereti, nem maradtak barátai, de én elfordultam tőle. Néhány hete csörgött a telefonom, az egyik haverom telefonált, hogy Peti öngyilkos lett, meghalt. Hagyott nekem egy borítékot, amit az anyjától megkaptam, hogy én voltam az egyetlen barátja, és hogy nem bírta már a magányt, hogy mindenki elfordult tőle.. Ezt én és a barátaim idéztük elő. Valaha képes leszek ezt feldolgozni? Hogyan tudok magamnak megbocsátani?
2017. dec. 10. 11:41
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Nagyon nem értem, hogy miért mondjátok azt, hogy az én hibám. Peti független, önálló ember volt... Az ő döntése volt, hogy meg akart halni... Nem fért bele az életembe már. A haverjaim nem bírták. Mit kellett volna csinálnom? Barátom volt ő egyáltalán? Megnyomorított egy életre.
2017. dec. 11. 18:06
 12/13 anonim ***** válasza:
Öcsém te brutálisan szarul gondolkozol erről, ennél többet nem is írok mert nem ér semmi csak azt és úgy fogadod el hogy az neked jó. Mondhatjuk akárhányan hogy te basztad el peti életét és te voltál az aki kihasználtál és többször is átbasztál egy olyan embert aki téged barátjának tetikntett de te akkor is azt fogod mindani hogy peti a szar mert e levelével "megnyomorított" téged (ami mellesleg abból amit írsz, nem is igaz)
2017. dec. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Igy tobb mint ket eve hogy ezt az uzenetet irtad,lehet meg sem kapod amit irok most.

De abban biztos vagyok hogy ket ev sok ido hogy jobban lassuk a dolgokat, es valoszinu az ido os konnyitett a lelkiismereteden.


Tudod mikor fiatalabb voltam en is mindig a 'vagany' emberek tarsasagat kerestem. De valojaban a legtobb ilyen ember ertektelen mivel a kulsosegeket tartjak csak fontosnak.


A Peti "baratod" (szegeny remelem egy jobb heleyen van most mar)... O nem is tudta hogy milyen ertekes ember. Te magad irtad hogy mindig szamithattal ra es barmi volt melletted allt. Te pedig eszre sem vetted hogy nem jol van, es hogy mennyire nagy szuksege van rad. Halas volt mindig ha veled lehetett minden percert. Te pedig ellokted mint egy agyonhasznalt rongyot.


Tudta nagyon jol hogy hazudsz neki, mikor kifogasokat talaltal csak hogy ne legy vele inkabb a meno "barataidat" valasztottad helyette.

Tudod a kulsosegek nem fontosak az csak a latszat...az igazi nagy ertekek a szivben vannak... azt nem lehet penzert megvenni A Petinek nagyon nagy szive volt,sajnos nem birta mar hogy o josagos es segitokesz es mindenki csak kihasznalja majd eldobja...

A meno haverjaid evrol evre cserelodnek a vegen majd mar nem is fogsz rajuk emlekezni... nem lesznek fontosak..

A Peti igazan szeretett akarmi is volt rajtad akar epp akkor keltel fel vagy gagyi cuccban voltal nem szamitott, ugyanugy szeretett. Neki nem kellett megfelelned. Ezt a nagy erteket te akkor eldobtad.

Legtobb sulis haverom nevere sem emlekszek igy 15- 20 ev utan...

Hogy mi az igazan fontos sajnos arra sokan csak kesobb jonnek ra...

Az elet megy tovabb.. idovel konnyebb .. de a holnap a mai donteseinken mulik.

2019. jún. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!