Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek mi velem a baj?...

Szerintetek mi velem a baj? Hol találhatnék hozzám hasonló embereket?

Figyelt kérdés
20 éves egyetemista lány vagyok, és az a problémám, hogy eddig soha életemben nem voltam olyan közösségben, ahol igazán "otthon" éreztem volna magam. Általános suliban sokat bántottak, pedig normális, csendes, szorgalmas, kitűnő tanuló voltam. Gimiben jobb lett a helyzet, egy pár osztálytársammal jóban voltam, de nem nevezném őket barátoknak, csak sulis haverok voltak, sulin kívül nem igazán találkoztunk. 18 évesen megismerkedtem neten egy sráccal, egy pár hónapig csak barátok voltunk, ő teljes mértékben megértett, ő lett az első barátom, bár nem tudom, hogy ez "rendes" kapcsolatnak számít-e, mert ő külföldi volt és anyagi okok miatt nem tudtuk megoldani, hogy élőben találkozzunk. Mindenesetre én komolyan vettem a dolgot, nagyon szerettem. Jövő nyáron látogatott volna meg, de egy pár napja szakított velem. Amúgy a "való életben" soha nem érdeklődött irántam egy srác sem, de a problémám nem ezzel kapcsolatos. A két év alatt volt néhány nehezebb időszakunk, volt, hogy pár hétig nem beszéltünk, így az életem legnehezebb időszakait teljesen egyedül (édesanyám segítségével) vészeltem át. Másik városba mentem egyetemre, egyedül költöztem el, a várost nem ismertem, egy ismerősöm sem volt ott. Az egyetemen nem lett egy barátom sem, mert nem voltam gólyatáborban, így a csoporttársaim már alapból kiközösítettek. Mikor jobban megismertem őket, rájöttem, hogy nem is igazán nekem való az a társaság, teljesen más dolgok érdeklik őket, mint engem, más körökben mozgunk. A kérdést azért tettem fel, mert most, hogy szakítottunk a barátommal teljesen egyedül maradtam, és változtatni szeretnék. Nem érzem jól magam a kortársaim között, a legtöbb egyetemista úgy van vele, hogy "most kell élvezni az életet", és sokat buliznak, isznak. Ezzel nincs semmi baj, mindenki azt csinál, amit akar, de ezek a dolgok engem nem vonzanak, én is szeretném élvezni az életemet, de nekem egy buli inkább szenvedés, mint élvezet. Úgy vagyok vele, hogy inkább legyen kevesebb barátom, akikkel azonos az érdeklődési körünk és megértjük egymást, minthogy lejjebb adjak az igényeimből, azaz mondjuk eljárjak bulizni csak azért, hogy mindenképpen közösségben legyek. Amúgy egy teljesen normális, értelmes lánynak tartom magam, csak valahogy soha senkit nem érdekeltem hiába próbáltam barátkozni bárkivel, és nem tudom, hol találhatnék hozzám hasonló embereket. Örülnék, ha valaki olyan válaszolna, aki már volt hasonló helyzetben és sikerült barátokat szereznie, de bármilyen tanácsot szívesen fogadok.

2017. dec. 10. 17:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ismerős a helyzeted, bár remélem, már nem sokáig. Kilencedik elején nem sikerült rendesen beilleszkednem (részben magam miatt, részben bizonyos körülmények miatt), ezért úgy vagyok vele, ahogy te voltál gimiben, van pár sulis haverom és egy közelebbi barátom, de csak ennyi. Jövőre viszont megyek egyetemre, és bízom benne, hogy jobb lesz. Hogy miért? Nemrég voltam egy táborban, ott próbáltam ismerkedni, beilleszkedni, és olyan jól ment, hogy én lettem az egyik legnépszerűbb az egész társaságban. :D Szóval egyáltalán nem lehetetlen, hogy barátokat találjon az ember, csak kell egy kis önbizalom, hogy akár te is kezdeményezz, meg persze a megfelelő társaság is.
2017. dec. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat mindenkinek, nem gondoltam hogy ennyi hozzám hasonló ember van itt, szerintem kéne szerveznünk egy találkozót :D A privát üzeneteket is köszönöm, most nem tudok mindre válaszolni, de mindenkinek visszaírok ahogy az időm engedi.

Arra számítottam, hogy csak le leszek ugatva, hogy az a bajom, hogy ronda vagyok, meg unalmas és sz_r, de pozitívan csalódtam. Direkt nem tértem ki a kinézetemre a leírásban, mert egyből kaptam volna vagy száz privit, de sajnos a 9-es válaszolót ki kell, hogy ábrándítsam: nem vagyok ronda, átlagos, sőt, valamivel (szerintem) átlag feletti a kinézetem, sportolok, egészségesen étkezem, ápolt vagyok. Írom ezt úgy, hogy amúgy szörnyen alacsony az önértékelésem, de ez főleg a belső tulajdonságaimra vonatkozik, a kinézetemmel még így is meg vagyok elégedve (plusz elég sokat tettem érte, hogy így nézzek ki).


Na de köszi mindenkinek a sok jó ötletet, szívesen járnék mondjuk túrázni, csak sajnos a suli miatt most nincs időm ilyesmikre. Főleg azért szeretnék barátokat szerezni, hogy a problémáimmal legyen kihez fordulnom és az örömömet legyen kivel megosztanom, mert már sajnálom az anyukámat, hogy folyamatosan neki siránkozom most egy rosszabb időszakomban, mert tényleg nincs senki más, akihez fordulhatnék. Persze cserébe én is szívesen meghallgatnám a barátaimat, segítenék nekik amiben csak tudok. Eddig hiába voltam nyitott, hiába kezdeményeztem, mindig csak elutasítást kaptam, vagy legfeljebb lett egy pár felszínes ismeretségem, úgyhogy az utóbbi időben inkább csak a háttérben maradtam, már nem is próbálkoztam tovább. Bőven "kiléptem a komfortzónámból", pl. voltam már ivós buliban, de rájöttem, hogy egy pár felszínes barátság nem ér meg annyit, hogy ott feszengjek és rosszul érezzem magam. Volt, hogy megismerkedtem emberekkel a könyvtárban vagy programokon, de mindig azt éreztem, hogy én fontosabbnak tartom őket, mint ők engem, csak én kerestem őket, úgyhogy végül ezek az ismeretségek is megszűntek. Sz_r ez így, muszáj lesz tovább próbálkoznom, de eléggé elmegy az ember kedve, ha minden próbálkozása ellenére semmi sikerélménye nincs...

2017. dec. 10. 20:16
 13/14 anonim válasza:
Nem tudok tanáccsal szolgálni ,de ugyan ez a problémám ,szóval ha szeretnél beszélgetni én szívesen beszélgetnék.
2017. dec. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Teljesen megertelek es aterzem. Rettento sok a felszines sekelyes barom konzumidiota. En ezt ugy tudtam atveszelni hogy leadtama sajat szintemet is, es huszonevesen lett par haverszeruseg. De nyilvan ez igy sokaig nem ment, igy eltuntem

Kb mindenki elol szep lassan 1-2 embert kiveve, DE lett egy baratnom es vele jol megvagyok, o barat is egyben :)


27/F

2017. dec. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!