Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti mit tennétek ezután? A...

Ti mit tennétek ezután? A legjobb barátom bevallotta, hogy többet érez.

Figyelt kérdés
A történetet próbálom tömören leírni. Öt éve a legjobb barátom egy fiú (24), aki több mint négy hónapja bevallotta, hogy többet érez és kapcsolatot szeretne. Én nem tudom ezt viszonozni, mert testvéremként tekintek csak rá. Megbeszéltük és azt mondta, hogy nem szeretne mint barátot elveszíteni, elfogadja a dolgot, de volt egy kis mosolyszünet. Később megkeresett, hogy túl van a dolgon, találkozzunk stb, beleegyeztem, viszont elkezdett angol nyelvü dalokat küldözgetni, ami a beteljesületlen szerelemről, vágyakozásról szól. Az egészet annyira átlátszóan csinálja, mert tudja, hogy az a stílus a kedvencem és mindig utána írja, hogy ez biztos tetszeni fog. Találkozásunkkor is bókolt, amit ezelőtt sosem tett, pár alkalom után megköszöntem, de később rászóltam, hogy elég lesz. Kezd kiakasztani a dolog, értem és értem, hogy vannak még érzelmeim felé, de nem tudom viszonozni. Nem akarom őt elveszíteni sem megbántani, mert nagyon szeretem (mint barát). Kedvesen elmondtam neki, hogy ez nem jön be amit csinál, de hárított, hogy ő nem, nem azért csinálja, ne gondoljak bele többet. Nem tudom mit lehetne tenni, de nem akarom, hogy vége szakadjon a barátságunknak :(

2017. dec. 17. 20:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg mindig is ilyen volt csak most hogy tudod hogy mi a helyzet észre veszed. Én kerülném egy kicsit, ez mindkettőtöknek az előnyére válhat, ő kiheveri vagy észre veszi hogy nem vagy rá kapható.
2017. dec. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, de a barátságotoknak már vége van. Ahol megjelennek érzelmek, ott már nem barátság és hiába próbálsz úgy tenni, mint ha mi se történt volna, nagyon is történt és nem lehet visszacsinálni.


Az egyetlen korrekt dolog az lenne, hogy ha megszakítjátok a kapcsolatot, legalább egy darabig, amíg helyreteszi magában ezeket az érzelmeket, de még ekkor se valószínű, hogy bármi olyan lesz valaha, mint régen. Ha ő nem tudja ezt meglépni, neked kell, különben bármilyen kedves baráti gesztus részedről reményt fog benne kelteni újra és újra, ez pedig baromira nem fair.

2017. dec. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Elfelejtetted beírni a nemed.
2017. dec. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
meg a korod se írtad..de mindegy ha nem akarsz tőle semmit akkor se lesztek már barátok..persze lehet erőltetni a dolgot, de izzadságszaga lesz..nem lehet úgy tenni mint ha nem történt volna semmi.
2017. dec. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Sajnos akkor jól érzem, hogy ennek ennyi :( Le akartam vele ülni beszélni, nem támadtam le, de nem vevő a dologra. Megpróbálok eltávoldni kicsit tőle és meglátom mi lesz. Köszönöm mindenkinek!


L/22

2017. dec. 17. 21:40
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek sajnos. Tapasztalatból mondom, hogy neki is és neked is jobb lesz így. Ő nem fog tudni továbblépni, te pedig folyamatosan kellemetlenül érzed majd magad vele.
2017. dec. 18. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem ülni kell hanem feküdni. De irigy vagy
2017. dec. 18. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ennek a barátságnak szerintem is vege. Te " csak" barátként tekintesz rá, de a jelek szerint, ő ezt nem tudja elfogadni.
2017. dec. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!