Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan viszonozhatnám nekiki?...

Hogyan viszonozhatnám nekiki? Hogy védjem meg magam egyedül? Hogyan változzak?

Figyelt kérdés

Nyolcadikos vagyok. Az apukámat nem is ismertem, mert kiskoromban elhagyott. Az osztálytársaim, és a környezetem, sokat csúfolt, és bántott.(túlsújos vagyok, de igyekszem fogyni)

Aztán lett egy új osztálytársam,(Panka) akivel barátok lettünk. Egyszer elvitt egy kersztény közösségbe, ahol megismerkedtem egy Kinga nevű lányal (egyel jár alattunk a suliban).

Ők ketten nagyon sokat segítettek nekem, és mindig támogatnak. Ha a suliban, vagy az utcán (nem a legjobb környék) belém kötnek, ők mindig megvédenek. (Panka inkább nagyszájú, Kingának pedig mindig van valamilyen cinikus, kicsit pofátlan megjegyzése)

Ök elfogadnak úgy ahogy vagyok, és sok olyan embert ismertem meg rajtuk keresztül, akik szintén. Egyre jobban nyitok az emberek felé, de amikor rosszabb napjaim vannak ők akkor is ott vannak.


És elég érzékeny vagyok, tehát minden meg tud vántani. Panka, ő olyan közepes, Kinga viszont szinte mindent elfolyt,és sose panaszkodik.


Nekem kiskorom óta vannak példaképeim, és most egyre inkább Kinga lesz az, mert őt is sokat bántották, de megtanult nem törődni másokkal, és a lehető legkevésbé függni tőlük. Tehát már lassan minden lepereg róla.


De az a baj, hogy kezdem úgy érezni, hogy nagyon függök tőlük, és nem akarom,hogy úgy tünjön kihasználom őket, és szeretnék egyedül is boldogulni.



2017. dec. 24. 14:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Azzal, hogyha te is ott vagy nekik a nehéz időkben, sokat segíthetsz, és így kölcsönös a kapcsolatotok, igaz barátság.


Ha nem mersz vagy nem akarsz visszaszólni másoknak, ha beszólnak, mert te nem tartod helyénvalónak ezt, akkor azzal is kiállhatsz magad mellett, hisz nem süllyedsz le a szintjükre. Ha beszólnak valami miatt, nem kell visszaszólni, attól még nem vagy gyenge. Én se szólok vissza, ha a hajamra tesznek célzást, mert egyszerűen nem szeretem az erőszakot, se az ordibálást, konfliktust. Sokáig úgy éreztem, hogy béna vagyok emiatt, mert hát srác vagyok, nekünk muszáj keménynek lenni. Így félig felnőtt fejjel már kezdem megérteni, hogy nem azaz erős, aki nagyszájú, hanem aki képes jót cselekedni, ha veszély van. Pl kiállsz a barátnőid mellé, ha valaki verekedést kezdeményezne.


Változni meg idővel úgyis változol. Ha rá akarsz segíteni, akkor próbáld a határaidat feszegetni. Én például elkezdtem dolgozni, és elmúlt a félelmem az ismeretlenekkel való beszélgetések alatt, nyitottabb lettem. Most pedig, hogy már megtaláltam az életem értelmét, már teljesen biztos vagyok magamban, és ő tesz erőssé.

2017. dec. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én nem azért nem szólok vissza, mert nem akarok, hanem egyszerűen nem tudok.

És Kingának mindig sikerül az ilyenekt káromkodás,és kiabálás nélkül lerendeznie.

2017. dec. 24. 15:09
 3/3 anonim ***** válasza:
Mert magabiztos.
2017. dec. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!