Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem tartozom sehova és...

Miért nem tartozom sehova és miért velem történik mindez?

Figyelt kérdés

(Igazából ez a kérdésem nem teljesen a barátságokról szól, mert néhol kicsapong, de ez volt a legmegfelelőbb kategória.)


Kiskorom óta mindegy volt hogy milyen helyre kerültem sohasem tudtam barátokat szerezni. Lehet azért mert nekem a barát szó nem azt jelenti hogy mindenki akivel szóba állok azonnal az lesz, hanem hogy meg tudjak benne bízni, ha kell akkor ott lesz nekem s így fordítva. Mindenkire csak ismerősként tekintek, azon dolgok ellenére is hogy páran a barátaimnak vallják magukat. Nem nagy a "barátiköröm". Maximum 5 ember az aki beletartozik és velük is csak a suliban beszélek. Azon kívül kb nem is létezem számukra. Ezzel az 5 emberrel szünetekben vagy akkor sem beszélek. Amikor ott is vagyok mellettük mintha nem is illenék oda. Mindig én maradok pár nélkül stb... Igazából nem nagyon érdekel mert magamban szeretnék lenni, de közben mégis magányos leszek, amit viszont nem szeretnék. Egyszer például sétáltam a többiek mellet, úgy hogy nem szólaltam meg, aztán amikor megtettem megijedtek mert azt hitték hogy NEM vagyok ott. Családomban én vagyok a legkevésbé kedveltebb. Kistestvéremhez hasonlítanak, hogy ő mindenben jobb, én egy arrogáns semmirekellő hülye gyerek vagyok, aki soha semmire sem fogja vinni stb.

Az iskolában olyan szinten elfáradok+tanulás itthon, hogy legszívesebben csak aludnék és nem szólnék senkihez. Idegességemben még a családommal sem tudok normálisan beszélni, de ahelyett hogy megpróbálnának megérteni csak jól lecsesznek hogy milyen arrogáns vagyok. Aztán ott vannak a hülye osztálytársak akik persze hogy engem akarnak kritizálni, hiszen nem elég nekik az hogy nagy eséllyel depressziós vagyok. Nagy rajtam a teher és nem bírom tovább. Folyton fáj a fejem, hátam, ideges, dühös üres vagyok stb. Nem vagyok az a nyávogós gyerek, de néha már legszívesebben elmennék és vissza sem néznék. Nem csak a családom, osztályom, életem és személyiségem a bajom, hanem azok a tökéletesen kinéző és mindig boldog osztálytársaim is akik közül csak én lógok ki.

Talán a hova tartozásom talán segíthetne de az sincs. Senkinek sem vagyok a legjobb barátja, az első személy akit választana. Én vagyok a pót, aki majd helyettesíti a többit, de az ideje sohasem fog eljönni.



#nemtartozomsehova
2017. dec. 25. 19:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Mintha engem írtál volna le. PONT ugyanez a helyzet velem is.
2017. dec. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha jól értem általánosba jársz, az pont nem az a hely, ahol még éretlenek és neveletlenek az emberek. Középiskolában amikor új közegbe érkezik mindenki, új lap kezdődik, megváltozik sok ember személyisége, az előtte nagyzoló , nagyképűek leeresztik az arcukat, a félénkebbek kinyílnak, barátokat találnak, érettebb élet kezdődik.
2017. dec. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért nem tartozol sehova mert nem találod a helyed, nem tudsz beilleszkedni. Nem is szabad ezt erőltetni, meg másnak beállítani magad, hogy megfelelj másoknak. Add magad, aztán ha valakinek nem tetszik, az nem fog veled barátkozni, de aki igen, az legalább saját magadért fog kedvelni. Nem kell azt hinned, hogy ez a te különleges problémád, mert naponta 15en teszik fel ugyan ezt a kérdést, és régen én is ilyen voltam, meg tudom, hogy sokan mások is. Már tudom, hogy ennek az egésznek úgysincs semmi jelentőssége. Főleg nem a te korodban. Az "öribari" addig tart amíg tovább nem tanultok..persze ha egyáltalán kibírja addig a barátságotok. Ezt nem lehet örökre tervezni. Ha meg tovább tanultok, mindenki megy a saját dolgára, sajt érdeklődési körű emberekkel ismerkedik, aztán onnan kerülnek ki a barátjai, aztán munka, család stb...A te korodban még minden változni fog, nem is egyszer..ami most van, az később máshogy lesz. Semmi jelentősége. Hiába érzed úgy, hogy igen is van. Idővel úgyis találsz valakit aki barátkozna veled.
2017. dec. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
2# Gimis vagyok és 16 éves.
2017. dec. 25. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!