Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nektek vannak barataitok?

Nektek vannak barataitok?

Figyelt kérdés

Milyen szinten tartjatok a kapcsolatot? Szoktatok beszelni? Milyen gyakran talalkoztok?

Ugy erzem mintha egy baratom se lenne... pedig ok azzal vannak hogy baratok vagyunk sose irnak meg semmi. Ez igy normalis 21 evesek kozott? Vagy en nem voltam szerencses baratoknal? Regebben mindig mentunk ki meg ide oda megha nem is volt idonk de probaltunk egymasra szanni legalabb egy orat. Most meg semmi. Legalabb 2 honapja ki se mentem egy baratnommel se. Ugy 2-3 honaponta szoktunk menni ki 1x. Csak en dolgozok kozuluk, egyetemen vagyunk mind csak mas szakon ( ugyan abban a varosban vagyunk).

Ja es szerintuk en vagyok az aki nem hivja oket meg ilyenek kozben csak en irok nekik neha felhivom oket es ha veletlenul 1x ok hivnak es nem veszem fel a telefont en vagyok az aki sose valaszol. Mindenkinek van pasia. De ha van valami bajuk akkor letezek. Nekem is van baratom meg se latom kifogasnak azt hogy csak 2-3 honaponta johetsz ki. Nem lakik senki se a pasiaval meg is ez van.

Sot a masik lany nem is lakik messze tolem kb 15 perc de sosincs ideje se irni se kijonni mert egesznap a pasiaval van. ( ok se laknak egyutt ).

A pasik kifogasok hogy ne menjunk ki? Vagy igy a normalis ha van pasid nincsenek tobbe baratok? ( senkivel se mennek ki a pasiukon kivul szoval nincs az hogy van valami bajuk velem ). A masik baratnomnek meg netes pasia van neki azert nincs ideje ki jonni.


2018. jan. 3. 15:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg barátok vagytok, akkor próbáld meg megbeszélni velük. Ahogy ide leírtad, úgy neki/nekik is írd le, hogy mi zavar/bánt.

Ha erre nem vevő, ha összevesznek veled emiatt, akkor pedig kiderül, hogy nem igazi barátok.

Mondd el nekik, hogy te szívesen találkoznál velük sűrűbben.

Hidd el, én is megjártam ezt. Ha szerelmes az ember, akkor könnyen beleesik abba a hibába, hogy elhanyagol másokat. Engem is hanyagoltak már el így. Próbáld megoldani. Jobb nem jut eszembe. Vagy javul a helyzet vagy nem barátok. Vagy később saját hibájukból jönnek rá, hogy elhanyagoltak.

2018. jan. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Vannak barátaim. Talán négy. Egyikkel 3 hetente találkozunk. Gyalog egy óra, bringával 20 perc, tömegközivel 40 percre laknak. Másikkal 3 havonta találkozom. 130 kmre lakik tőlem. Harmadikkal 4 havonta találkozom, 80 km van köztünk. Negyedik 2800 km-re lakik, évente 1-2x látjuk egymást.

Kettőjüket bármikor felhívhatom és mondhatok nekik bármit, meghallgatnak, segítenek átgondolni a dolgaimat, utána járnak, később informálnak, hogy ne akadjak meg az életben. Az egyikről tudom, ha felhívom, hogy bajban vagyok, annyit kérdezne, hol vagyok és mikorra jöjjön. Velük az egyetemen, illetve online játékban találkoztam és rögtön az elejétől kezdve feltételek nélkül segítettük egymást.


Ha hiányoznak felhívom őket és beszélek velük. Nem várom, hogy ők jelentkezzenek. Ha ők hívnak, szakítok rájuk időt.


Nincs is több barátra szűkségem.


Ismeretségi köröm jóval bővebb, de ők inkább kapcsolati tőkét képviselnek, nem barátok. Sosem tennének meg értem semmit, ami nekik kilóg a napirendjükből.


Párkapcsolatom olyan, hogy tisztáztam az elején, lesznek pasis és csajos esték, amikről nem fogunk beszámolni egymásnak. Természetesen megbízunk ilyenkor egymásban és erre a bizalomra építhet a másik is, de szükségünk van egymástól elszakadni néha, akár egy-két napra is. Ha ismerőssel találkozunk, el tudjuk dönteni, hogy egyedül, vagy társaságban tesszük azt. Persze kevesebb időnk van a ismeretségi köreinkre, mert sokat vagyunk együtt, de ha előre szól bárki, tudunk időd szakítani, ha meg hirtelen szól, néha ráérünk a haveroknak (a barátoknak bármikor).

Nem normális, hogy nincsenek többé barátok, de normális, hogy kevesebb időt töltünk velük.


Biztosítalak, hogy a pasik megértik, ha a csajoknak szükségük van a haverinákkal lófrálni, dumcsizni. Nem azt jelenti, hogy minden nap, de megértik. Sőt! Mi szoktunk közösen menni másokkal biliárdozni, csocsózni (nem alkoholizálni, csak játszani). Közben dumálunk.


Ha egy kevésbé közeli haver szintű ismerős megkér, hogy találkozzunk köv héten csütörtökön munka után, megoldom, a párom kibírja nélkülem 2-3 órán át. Nem függ egymástól az életünk.


Én már 23 éves korom óta így kezelem a kapcsolataimat. És a lényeg az "én" szón van. Mert mindenki máshogy kezeli. Ám egy kedves kéréssel meg lehet oldani egy találkozót: "Szia Ági! Rég dumáltunk kettesben és szeretnék veled találkozni kicsit csajosan csevegni. Ráérsz köv hét kedden? Beülhetnénk egy teára."


Ilyen kérésekből még nem született háború!

2018. jan. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, vannak barátaim, de átérzem a te helyzetedet is Kérdező :/

Amióta már nem köt össze minket az iskola, hanem mindenki dolgozó vagy egyetemista ember, azóta mi is feleannyit tudunk együtt lógni, mint amennyit igényelnék :(

2018. jan. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nincsenek.
2018. jan. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszi valaszokat :) helyzet az, hogy mar eleg sokszor szamoltam be nekik arrol, hogy hianyoznak nekem, meg mennyire jo volt regen minden stb. Erre meg csak azt feleeltek, hogy tenyleg jo volt de most nincs idejuk pasiuk miatt :( olyan rossz ..olyan mintha nem is lennenek barataim mert tenyleg ez az erzesem van. :( ha vannak barataid zaklatnak, nyuznak eszik a fejed hogy menjetek ki mert akarnak veled lenni de igy minden tul nyugis.
2018. jan. 3. 19:27
 6/6 anonim ***** válasza:
Évek óta nincsenek és nem is igénylem. Kollégáimmal elvagyok, kiélem a társas igényeimet, haza jövök páromhoz, vele is kiélem a társas igényeimet, aztán kész. Nekem több nem kell. A barátok úgyis csak hátba szúrnak.
2018. jan. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!