Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A ti barátaitok is szoktak...

A ti barátaitok is szoktak titeket "kicsufolni, ,?

Figyelt kérdés

A kicsufolni nem a lehető legjobb szó rá, úgy értem hogy pl összes barátom kapott új telefont szüleiktől, vagy vettek a saját penzukon (úgy hogy a felét a szuleik pótolták ki [khmm]) és leejtik (minimum egy nap háromszor) en még szimplán szóvá teszem hogy sajnálom hogy nekem nem lehet ilyen telefonom.. erre ők elkezdik hogy o is csak vette a saját pénzén, nem értik miért akadok ki, hogy milyen irigy és féltékeny vagyok.. (khmm iPhone 5s Huawei menő telefon és Samsung bazinagytelefon) persze ezt az egészet csak szépen hangosan a buszon teszik meg.

Jogos? Nem jogos? Szerintetek kinek van igaza? Nem szeretnék egy vadonatúj iPhone 5s-t csak szeretnék egy jó kamerás telefont, ami működik is. Ok mégse egész úton dobálják, és lobaljak összevissza és ez zavar. Társadalmi különbség köszönöm!


Persze, persze idejott egy elégedetlen tinilány és itt nyafog.. nem. Csak idáig tartogattam magamban ezt a haragot és valakinek/kiknek el kellet mondanom. Köszönöm ha vegigolvastad!



2017. szept. 4. 15:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A mai világban alap dolog szerintem, hogy egy tininek legyen egy használható telefonja. Sulihoz is lehet használni, jegyzetet lefotózni vele stb.

Mindkettőtöknek igazat adok. Te neked jogosan fáj, hogy neked nem lehet ilyen. De a barátaid viszont jogosan mondják, hogy ne irigykedj. Nem a barátaid tehetnek róla, hogy a szüleid nem tudnak neked okos telefont venni.

Próbálj beszélni a szüleiddel , nagyszüleiddel. Használtan pl egy huawei p8 litetot már tudsz venni kb 20 ezer forintért.És az egy elég jó telefon, 1,5-2 éve 60-70 ezer volt.

Próbáljátok megoldani. Nem tudom hány éves vagy, de ha már tudsz diákmelót vállalni akkor akár abból, kb 3-4 nap munka árából tudnál venni használtan egy okosat.

Vagy kérj karácsonyra/szülinapra stb összevonva egyet.

Vagy valahogyan próbáld megbeszélni velük.

Akár ha kell a régi ruháidat próbáld eladni,vagy régi tankönyveket amik már nem kellenek..

Sajnálom egyébként, tényleg annyira alap dolog lenne már.:(

2017. szept. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
Most mi a kérdés, hogy jogos-e hogy a féltékenykedésed miatt rádpirítottak? Jogos.
2017. szept. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
41%

Aha, szóval ők rejtegessék a telójukat, ne is használják, csak mert neked nem futja hasonlóra és megesz a fene.. Szép kis barát vagy hallod :D

Ostoba féltékeny tinihiszti, amit művelsz (ráadásul ezzel a passzív-agresszív önsajnáltatással párosítva pláne szánalom), teljesen jogos, ha ezért le vagy oltva.

2017. szept. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Figyu, én 42 éves férfi vagyok, és gőzöm sincs, hogy mi az az iPhone. Egy 15 éves telóm van, amin már 5x mentem át bicajjal. Most jön a lényeg: Boldog ember vagyok. Élsz? Nem vagy rákos beteg? Akkor örvendezzél!
2017. szept. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Csak az zavar hogy nem tudják megbecsülni azt amilyen van. Meglátják hogy kijön egy új modell, és huss, direkt a dravaba dobják a régi telojukat. Nem tudok még diákmunkát vallalni
2017. szept. 4. 17:35
 6/14 anonim válasza:
#3-as! Ha ilyen bunko vagy es semmi empatia nincs benned, akkor inkabb tartsd meg a velemenyed!
2017. szept. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
valami telefonod csak van, a legolcsobb legszarabb telefonon is mukodik a kamera, inkabb neked az a bajod hogy a te telod nem markas, keves penzert is kapni jo okostelefont csak az nem lesz markas telefon.
2017. szept. 5. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
#7 amint írtam, egy kettő megapixeles kamera is kamera, csak full szar felbontásban. Szeretnék egy jobb felbontású kamerát :|
2017. szept. 5. 08:20
 9/14 anonim ***** válasza:

Mondjuk ez tényleg gáz, hogy eldobják a régi telójukat, amikor tudják, hogy te még olyat sem engedhetsz meg magadnak.

Én ha új telefont veszek, akkor a régit szívesen odaadom annak, aki még olyat sem engedhet meg magának.

De azt is értsd meg, hogy nem a barátaid tehetnek róla, hogy nem engedhetitek meg magatoknak. Próbáld elengedni az irigységet, nagyon rossz tulajdonság, téged mérgez belülről.

Egyébként engem is taszítanak az olyan gyerekek, akik nem értékelik ezeket a dolgokat és földhöz verik a drága telefont meg ilyenek. Nem tudják értékelni, hogy azért a szülők mennyit dolgoztak.

2017. szept. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Aki csúfolódik,lenéz az naygi helyzeted miatt az nem barát sőt még egy jó ismerősnek sem lehet nevezni.
2017. szept. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!