Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem tudnak rám csak...

Miért nem tudnak rám csak barátként tekinteni a férfiak?

Figyelt kérdés

Nos a helyzet az, hogy hiába vagyok lány, mióta az eszemet tudom, jobban kijöttem a fiúkkal, kiskoromban is inkább fiú barátaim voltak. Aztán ahogy jött a kamaszkor, elkezdtek rám lányként tekinteni a barátaim és előbb-utóbb mindegyik barátságnak vége lett amiatt, hogy bepróbálkoztak, így muszáj voltam barátnőket keresni... Velük azonban közel sem tudok olyan jó kapcsolatot kialakítani, mint az ellenkező nem tagjaival. Középiskolában emiatt nagyon magányosnak éreztem magam, hagytam is ezt az egész barátkozást. Most vagyok 22 éves, egyetemre járok még, sokszor haverkodok össze fiúkkal, de egyszerűen nem tudnak a friendzone-ba tenni :D Pedig velük van a legnagyobb összhang, mert ha lehet így mondani, inkább fiúsabb témák érdekelnek, nem vagyok az a tipikus "hercegnő-típus". Persze csinosan öltözködöm meg nőiesen, de azon kívül jobb szeretem a szuperhősös filmeket, focimeccset sörözéssel egybekötve, pc játékokat, stb. Tehát olyan tevékenységeket/témákat, amiket barátnőkkel nem (nem nagyon) tudok végezni, meg elbeszélgetni is jobban tudok ellenkező neműekkel. Erre most is itt van egy nagyon jó barátom (akit már régebb óta ismerek, de csak az utóbbi kb fél évben lettünk nagyon jóba), aki legutóbbi filmezésünk alkalmával bepróbálkozott... Persze kérdőre vontam, mert miegymás, meg megbeszéltük a dolgokat, de sajnos úgy sem lesz már minden a régi. Nem mondom, hogy mindig rossz ez a bepróbálkozásos dolog, mert lett már nagyon jó barátságból 3 éves kapcsolatom, de pl vele konkrétan nem akarnám elrontani ezt a barátságot, mert ha netalántán szakításra kerülne sor (mint ennél a 3 éves kapcsolatnál), még azt is fel kell dolgoznom, hogy tönkremegy egy mély barátság is.

Vannak azért a környezetemben olyan lányok/nők, akiknek a baráti társaságuk nagy része ellentétes neműekből áll és elég stabil barátságoknak tűnnek. Ők vajon hogyan csinálják és nekem miért nem megy?


2018. jan. 28. 22:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy férfi közeledik a nőhöz, akkor többnyire a nőt látja benne, nem a barátot. Ezzel nincs mit tenni, biológiailag így van kódolva az emberi faj.
2018. jan. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
32%
Ez az alap egészséges helyzet . Nem kedvelem a zárkózott nőket sem a moletteket de egyik munkatárssal voltam beosztva és a 4ik hónapban sumákba lestem mikor átöltözött meg fantáziáltam róla ...
2018. jan. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%
Ha vannak olyan lányok a környezetedben, akiknek vannak fiú barátaik, akik célszerű lenne őket megkérdezni, hogy csinálják.
2018. jan. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

35 éves nő vagyok, én is mindig ilyen voltam mint te, és sosem voltam félreérthető, sőt konkrétan megmondtam mindenkinek, h nem akarok semmit. Ennek ellenére épp a minap kaptam egy üzenetet egy amúgy 10 éves haverságban lévő fickótól, h menjek át dgni.

Most már inkább távol tartom magam tőlük, nincs ffi-nő barátság én meg nem fogok mindig menekülni és bunkókat letiltani.

2018. jan. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%

Az a baj, hogy egy fiúnak/férfinak nagyon könnyű egy barátságból átesni szerelembe (még ha arról nem is beszélünk amikor úgy próbálkozik, hogy nem szerelmes), szerintem az amikor egyáltalán nem merül fel ez a "probléma" az nagyon ritka (legalábbis ha hetero/bia férfi és a nő nem ronda), szerintem sokkal több az olyan fiú-lény barátság ami túlélt egy ilyen bepróbálkozást. Amúgy, ha mindenképp akarsz az ilyen helyzetek ellent enni, akkor 1. gyakran használd a "szükségem van" kifejezést (bármire, akár triviális dolgokra is) a beszélgetéseitekben, mert ebbe belegondolni törődést ébreszt ami kizárja, hogy szerelmes legyen beléd közben. (Valószínű azért végzi sokkal több férfi/fiú akarata ellenére barátzónában, mert a nők/lányok hajlamosabbak törődni velük, illetve azzal, hogy megnyílnak "kihívják maguk ellen a sorsot".) 2. arra az esetre ha nem szerelemből próbálkozna, vedd el tőle a kedvét valamivel, mondjuk hagyd, hogy "túl jól" megismerjen ahhoz, hogy bármit is akarjon tőled. (Vagy az is bejöhet egyes esetekben ha arra utalsz, hogy nagyok az igényeid (akár irreálisan), mondjuk méret tekintetében, de vigyázz mert ez visszaüthet, ha mondjuk nem jól tippelsz, illetve könnyen megsértődhet ha valahogy lebuksz.)


Egyébként én jó pár évvel ezelőtt egy ilyen helyzet után megtanultam irányítani, hogy szerelmes legyek e, illetve, hogy kibe, szóval ha akad közös témánk, velem "biztonságosan" beszélgethetsz. :D 23/f

2018. jan. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
61%
Én is ugyanígy vagyok ezzel. Megoldás lehet pl. meleg férfiakkal barátkozni, bár lehet, hogy velük se lennél annyira egy hullámhosszon, ha érdeklődési köreiket tekintve csajosabbak.
2018. jan. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Mirk ***** válasza:
Csak akkor létezik férfi-nő barátság, ha a férfi egy cseppet sem talál vonzónak. Ellenkező esetben úgyis vége lesz amint összeszedi a bátorságát, hogy próbálkozzon. Merthogy nem ahhoz kellenek évek, hogy úgy nézzen rád, már az első pillanatban tetszettél neki.
2018. jan. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%

De ez nincs így... nekem volt olyan barátságom ami még évekig tartott miután szerelmet vallottam (és túl is léptem a már előre sejtett visszautasításon) és végül egy ettől teljesen független dolog miatt lett vége a barátságnak.


Egyébként még az is beválhat, ha előre visszautasítasz mindenkit, még mielőtt összebarátkoznátok, úgy egyrészt kiszűrheted akinek nem elég a barátság, plusz nem lesz képe később bepróbálkozni a többieknek. (Legalábbis valószínűleg.)

2018. jan. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem úgy értékelik-tekintik a barátságot az ellenkező nemmel, mint te.

Sokaknak nehéz felismerni a veszteség-nyereség oldalát s melyik fontosabb számukra.Zűr a zavarban...

Pasiként, azt tudom, hogy egy barátság örök lehet, ha többre tartjuk az ebből eredő értékeket, mint amit egy kapcsolatból nyerhetünk talán...talán x ideig.

Persze, idővel mindenkiben felmerül a mi lenne ha, de ha nyereséget többre tartjuk, akkor másként tekintünk a másikra onnantól.


Persze, így a barátságból több, az kizárt minden értelemben.Ehhez már érettség kell mondjuk.

2018. jan. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Szép és értékes dolog amit leírsz, de ha nincs barátod, és nem szögezed le az elején hogy mi a helyzet, akkor ez lesz. Leírtad az értékeid, amik a nők közül kiemelnek. Inkább ezt vedd pozitívumnak. Meg veheted bepróbálkozásnak is :)

F26

2018. jan. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!