Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan lehet eltávolodni a...

Hogyan lehet eltávolodni a negatív emberektől?

Figyelt kérdés

Van egy jó barátnőm, aki kedves, okos és aranyos, de néha nagyon irritáló.

Egyrészt közös témánk se sok van, de ez a kisebbik gond. A nagyobbik, hogy folyton panaszkodik és imád szenvedni. Neki az a legjobb, ha mindenki szenved, de főleg ő.

Amikor el volt törve a kezem és szenvedtem vele, akkor neki épp a nyaka volt beállva, ezért suliba se ment. Plusz hipochonder, és gyógyszermániás.


Ezek persze nem teszik rossz emberré, de engem, aki alapvetően egy nagyon pozitív lány vagyok, hátráltat a pozitivitásomban. Mert folyton a pesszimista panaszáradatot hallgatja a baráti körünk.

Mindig neki a legrosszabb, mindig őt kell sajnálni.


Ezért szeretném mellőzni a társaságát, de az osztálytársam. Hogy abszolválhatnám sértődés nélkül a szituációt?


2018. febr. 4. 17:20
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod neki, hogy vagy felhagy ezzel, vagy kerülni fogod.
2018. febr. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha jóban vagytok első körben csak tereld a jobb útra. Ne kezdj el fenyegetőzni vagy távolodónak hangozva rászólni.


Pl. ha észlelsz valami pozitivitást felőle akkor jegyezd meg neki. Ilyen formában sokkal hamarabb megváltoztathatsz valakit mint ha akkor szólsz rá amikor rosszul csinálja.


Ha érdekli a dolog olvastass vele pszichológiát, kommunikációt. Ilyesmit.

2018. febr. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!