Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Jogosan neheztelek a legjobb...

Jogosan neheztelek a legjobb barátomra?

Figyelt kérdés

Röviden az a helyzet,hogy a legjobb barátommal,akivel már iskolás korunk óta jóban vagyunk az utóbbi időben úgy érzem eltávolodtunk.


Azelőtt napi szinten mindent megbeszéltünk egymással és ha hetente nem is,de mikor időnk engedte akkor összefutottunk személyes valahol.


Most az a helyzet,hogy 10 alkalomból 9-szer nekem kell keresnem,ha beszélni szeretnék vele és akkor is a legjobb esetben fél nap után válaszol,azt is elintézi egy párszavas válasszal.Ha nem keresném,akkor napokig nem is beszélnénk.A mindig betervezett találkozókból pedig mondanom se kell sose lesz semmi.


Persze én se érek rá,hogy folyton vele tudjak beszélni,mert dolgozom napközben és részben őt is megértem,mert épp egy költözés közepén van a párjával,valamint rajtam kívül is van élete.

De azt nehezen tudom elhinni,hogy amúgy munkanélküli mellett ne lenne 1 nap max fél órája,mikor tudna rendesen válaszolni vagy megkérdezni,hogy velem amúgy mi van.


Én ezt el is panaszoltam neki,hogy bánt ez a dolog,de még ő sértődött meg,hogy nem tudom megérteni,hogy az utóbbi időben elfoglalt.Nem is kerestem 1 hétig,de nem akartam vele rosszban maradni így bocsánatot kértem.

Ő meg is bocsátott,de közölte,hogy ne számítsak arra,hogy bármi is változna.


Most valahogy semmivel sem érzem magam előrébb.Szerintetek jogosan neheztelek rá?


21f



2018. febr. 14. 12:31
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Ha ilyet írt, hogy ne számíts, hogy bármi is változna, akkor elég egyértelmű, hogy ő már nem akar olyan szoros barátságot.

Biztosan lenne ideje, ha nem is dolgozik.

Nekem is rosszul esne. Fogadd el, és keress más barátokat is. Én őt nem keresném, majd keres, ha akar.

2018. febr. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én őszintén nem értem az igényt részedről a mindennapos kapcsolattartásra, a legközelebbi barátaimmal sem beszélek minden nap.. sőt, van, hogy pár hétig nem is beszélünk, ettől még semmit sem veszít a barátságunk az értékéből, hiszen nem ettől jó egy barátság. Úgy látom ezzel ő is így van, hiszen kerek perec megmondta, hogy nem akar ezen változtatni, innentől kezdve vagy megpróbálod lazábban venni és felfogni, hogy nem a kapcsolattartás mennyiségétől lesz igazi egy barátság, vagy ezt lezárod és új barátok után nézel. Inkább arra törekednék, hogy legalább személyesen találkozzunk párszor egy hónapban, nem erőltetném a telefonálást, chatelést. Viszont ha arra se hajlandó, hogy 2 hetente összefussatok, akkor tényleg felesleges erőltetni.
2018. febr. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%

Lehet, belecsúszott egyfajta lelki válságba és nem szeretné most tartani másokkal a kapcsolatot, mert el van foglalva a saját fájdalmával.

nem lehet, hogy ilyen van a háttérben?

2018. febr. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

Bocsánatot kértél, amiért ő leszar téged? És nagy kegyesen meg is bocsájtott? -.-


Ébredj fel, kérlek! Jól tudom, mit érzel, én is átmentem már ilyen dolgokon, de rájöttem az évek során, hogy az ember, akit nem érdeklek, az ha kettészakadok, akkor sem fog irántam érdeklődni.


Te egy ritka normális srácnak tűnsz, őrizd meg ezt magadban, és foglalkozz olyanokkal, akik méltóak hozzád.


25f

2018. febr. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

100%-ban egyet tudok érteni a 4#-es hozzászólóval.


Akármennyire is fáj és rosszul esik, ezek után szépen lassan le kell magadban zárnod ezt a dolgot.

Tarthatod vele a kapcsolatot, de egyértelmű, hogy ő már nem úgy szeretné, mint rég. Szomorú, de sajnos ezen túl kell esni.

2018. febr. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális válaszokat mindenkinek.
2018. febr. 14. 23:40
 7/8 anonim ***** válasza:
A barátság nem arról szól, hogy folyton a másikon lógunk. Arra ott vannak a haverok. Meg aztán, ha jól olvasok a sorok között, neki van barátnője, neked nincs. Neked van munkahelyed, neki nincs. Előbbit figyelembe véve ő a csajával foglalkozik, hisz ebben az életkorban ez így helyes. Utóbbit figyelembe véve pedig valamelyest folyamatosan feszélyezve érzi magát.
2018. febr. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem feltétlen jogos. Persze, eshet rosszul, de a barátság szerintem sem arról szól, hogy minden egyes nap zaklatod a másikat. Van hogy én sem beszélek hetekig a barátaimmal, mert épp valaminek a közepén vagyok, nincs időm, kedvem se épp, párommal vagyok elfoglalva stbstb.


Megsértődni szerintem felesleges, szíved joga, de én a helyedben kicsit lazábbra venném a kapcsolatot és ennyi. Ettől még maradhattok jóban, majd ha olyan élethelyzet adódik, úgyis megint többet fogtok beszélni.

De ezzel a tapadásoddal nagyon taszító lehetsz.

2018. febr. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!