Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az egyik legjobb barátom...

Az egyik legjobb barátom szerelmes belém, de én nem viszonzom. Megoldás?

Figyelt kérdés
Az egyik legjobb fiú barátom szerelmes belém. Lassan másfél éve ismerjük egymást. Az ő elmondása szerint már akkor tetszettem neki, de egy ideig nem nagyon voltunk egy társaságban, így beszélni se nagyon beszéltünk. Utána nekem lett barátom, amiről ő is tudott, így akkor mondhatni "lapított" - azóta a távolság miatt szakítottunk. A szakítás után nem közeledett, elmondása szerint nem akart egyből lerohanni ezzel. A szilvesztert azzal a társasággal töltöttük, ahol őt is megismertem. Ezután két nappal vallotta be, hogy már megismerkedés óta benne van ez a dolog, hogy többet érez irántam és már nem tudta magában tartani. Megmondtam neki, hogy nagyon sajnálom, de egyelőre nem akarok senkivel sem belekezdeni egy kapcsolatba, mert nekem még a volt barátomhoz húz a szívem. (A volt barátom egyébként nincs képben, néha írunk egymásnak néhány sort, de ennyi.) Ez a srác viszont most teljesen abba élte bele magát, hogy ha abban a pillanatban, hogy én már semmit nem érzek a volt barátom iránt, akkor köztünk azonnal lesz valami. Teljesen tanácstalan vagyok... :( Nagyon jó barátomnak tartom, tudom, hogy bármikor hívhatnám ha segítségre van szükségem.. De nem tudok rá legjobb baráton kívül máshogy nézni. Nagyon rossz ez az egész szituáció. Nem akarom elveszíteni mint barátot, viszont nem tudom, hogy meddig mehet tovább ez az egész. Ha kettesben vagyunk, vagy épp olyanja van, akkor szóba hozza, hogy szeretné ha itt több minden lenne, csak egyetlen esélyt adjak neki. Volt valaki hasonló helyzetben? Tapasztalatok/tanácsok?
2018. febr. 13. 21:53
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Semmit nem tehetsz. Megmondtad neki, hogy nem érzel semmit, de szeretnéd hogy barátok maradjatok, mert fontos neked, mint barát.
2018. febr. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem fogja fel teljesen. Gondolom reménykedik, hátha. Egyértelműen az van a fejében, hogy amint túl lépek az előző kapcsolatomon, akkor mellette kötök ki. Már nem tudom, hogy mit mondjak neki. Bunkó nem akarok lenni :/
2018. febr. 13. 22:05
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Mond neki, hogy barátként van rá szükséged (illetve minél gyakrabban emeld ki a beszélgetéseidben, hogy szükséged van valamire, akár panaszkodj is, mert ha törődést érezz feléd, az megnehezíti, hogy szerelmet érezzen), amúgy meg csak reménykedj. (Esetleg ha már nagyon a végén jársz, dobd be, hogy "kockára akarja e tenni mindazt ami most van, azért amire vágyik, vagy inkább feladja végre?")

24/F


Egyébként ha egy döntésed megindoklod, mindig a legerősebb indokot mond előre, mert különben ha a megnevezett indok elmúlik, vagy felkínál rá egy megoldást és te rögtön bedobsz egy másikat, úgy fogja érezni (az aktuális másik), hogy csak kifogásokat keresel. (Szóval ebben az esetben simán mond meg, hogy nem tudsz rá úgy tekinteni, azzal meg ne foglalkozz, hogy ő mit érez, mert csak megbonyolítja dolgot azzal, hogy finomkodsz, meg törődni próbálsz vele.)

2018. febr. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
Azonkívül, hogy egyértelművé teszed számára helyzetet, mást nem nagyon tehetsz.
2018. febr. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Ha meg ezt nem lesz képes elfogadni, akkor bármennyire is szomorú, de nem fog "működni" a barátságotok.
2018. febr. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
38%
Mivel sosem volt a barátod, egész idő alatt csak azt várta, hogy mikor léphet, és ahogy leírtad még most is reménykedik... így vagy te szakítod meg vele a kapcsolatot, vagy ő fog eltűnni örökre, amint tényleg felfogja, hogy sosem lesz köztetek semmi. A barátságát nem tarthatod meg, mert végig célja volt a barátkozósdival.
2018. febr. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ebben lehet igazság. Nem tudom, mennyire működne ha megszűnne ez a "barátság", mert ugyanabban a társaságban vagyunk, ugyanazok a barátaink, nem nagyon tudnánk elkerülni a másikat. Nagyon sokat gondolkodtam ezen az egészen. Eszembe jutott az is, hogy mi lenne ha tényleg adnék neki egy esélyt, de egyszerűen nem működne. Én még a régi kapcsolat "sebeit" nyalogatom, és tudom, hogy nem csak ez akadályozza meg azt, hogy összejöjjek vele. Valahogy meg kell vele értetnem. Már ha meglátom, hogy írt, akkor összeszorul a gyomrom, hogy vajon ezzel kapcsolatban írt-e.
2018. febr. 15. 05:08
 8/8 anonim válasza:
aki szerelmes, az csak ugy nem tud kiábrándulni belőle. Esetleg ha talál magának egy erősebb szerelmet.
2018. febr. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!