Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Adjak neki egy kiscicát?

Adjak neki egy kiscicát?

Figyelt kérdés
A legjobb barátom imadja a macskákat. Ő is picit cicás néha. Szegénynek tavaly mindkét cicája meghalt, végül a nagyija is, nem lett új cicájuk. Örülne vajon egynek?
2018. febr. 22. 20:23
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
A nagyit add oda neki! A macskákat meg tartsd meg, aranyosabbak.
2018. febr. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Inkább új nagyit szerezz! Az nem csak nyávog, hanem sajtos pogit is csinál!
2018. febr. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nála kell kitudakolnod.

Àllatot ajándékozni egyébként nem ajánlott (hacsak nem vagytok előre megegyezve), nehogy az utcán végezze szegényke.

Tenyésztőtől, menhelyről vagy otthonról/rokontól lenne a kiscica?

2018. febr. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Alap dolog, hogy állatot nem adunk ajándékba az illető tudta nélkül. Nem tudhatod, akar-e most egy kisállatot, lenne-e elég ideje vele foglalkozni, van-e elég pénze etetni, orvoshoz vinni, ha valami baja van, ivartalaníttatni, stb...

Szóval mielőtt meglepnéd eggyel, kérdezd meg, szeretne-e cicát.

2018. febr. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne állíts be hozzá egy macskával.

Ha nagyon szeretnél neki macskát adni, akkor szervezz egy kiscica simogató programot, amikor ( akár az előzetes tudta nélkül, meglepetésként) elviszed egy olyan helyre, ahol örökbe lehet fogadni cicákat, aztán rábízod a döntést. Sok ember szeret így bele állatokba, szóval lehet, hogy így is szerez végül egy macskát, de legalább így biztos, hogy nem erőltetsz rá semmit. Ráadásul ha nem kell neki a nap végén cica, akkor is volt egy jó élményetek.

2018. febr. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne adj felelősséggel járó ajándékot neki.

Ezt neki kell eldönteni.

Nekem ahogy elhúnyt 6hozzám (fél év alatt) tartozó, a cicám, kutyám, nyuszim én pl

Úgy vagyok vele: Nem kell több aranyos állat, mert bele pusztulnék.

AZ utolsó temetésen könny, zokogás, nyitva volt a szemem de a kilátás a fejből...elsötétült s mintha csak egy parányi lyukon néztem volna ki, azt se tudom hova temették a legutóbbi hozzám tartozót - utólag kértem meg mást mutassa meg.


Érzelmileg, anyagilag és egyéb körülmények megfelel-e egy kis cukiság felelősség teljes felneveléséhez (?)

2018. febr. 23. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Még nem tudom, hogy milyen cica lenne, ha lenne. A közösen elmenni cica szerzős helyre jó ötlet nagyon. De egy sima cicás hely is jó lehet.

Köszönöm a válaszokat, mindenképp megkérdezem előtte

2018. febr. 23. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!