Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Milyen időközönként érdeklődtö...

Milyen időközönként érdeklődtök haverok felől, ha nem napi szintű a kommunikáció?

Figyelt kérdés

Ti is nagyjából szeretitek, ha kölcsönösen érdeklődtök egymás felé. Azaz, ne az legyen, hogy nekem kell ráírnom tízszer, mire ő majd egyszer talán valamikor megkeres és megkérdezi, hogy vagyok?


Hogy érdemes ezt kezelni? Mi (lenne) a norma? Aki felől én mondjuk érdeklődöm kétszer, amire mondjuk válaszol, de ő magától nem írna soha, akkor azt jól gondolom, hogy hagyni kéne?



2018. febr. 25. 10:54
 1/5 anonim ***** válasza:

35 évesen ez már évi 1-2 alkalomra korlátozódott. Gondolom ez kevés, csak nehéz napi 12 óra munka után 3 óra háztartásvezetés közben még a haverokra is gondolni, ha napi 6-7 órát alszok és 1.5 órát edzek. Valahogy nem fér bele. Kéne még 3-4 óra naponta erre, vagy 6 órás munkaidő a 12 óra helyett, de így is mocsok kevés pénzt keresek és valamiből meg kell élni. Haverok hívásából és bratyizásból még nem sikerült zsömlét venni a boltba. Bocsi a haveroktól, de ez van.


Facebook és a chat programja, meg a Viber sokat segít ebben, de még így is időhány a legnagyobb kifogás, amit találok. Pedig most GYK-s trollkodás helyett akár beszélhetnék valakivel.


Tudod mit! Fel is hívok valakit, akivel nem beszéltem már egy éve! (ebédidő után)

2018. febr. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szia! Én emiatt építettem le egy csomó embert. Mindig csak akkor kerestek ha kellett nekik valami, majd jófejségből megkérdezték azért, hogy amúgy hogy vagyok. :D Igazából szerintem ez attól is függ, hogy milyen gyakran találkoztok. Van egy haverom aki külföldön él. Előtte 1 munkahelyen dolgoztunk, ott ismertem meg. Kiderült, hogy 15 percre lakik tőlem, ezért sokat lógtunk együtt. Mióta kint él, majdnem napi szinten beszélünk, felváltva keressük egymást vagy ha épp nem tudok vele hosszasan csevegni megírom, hogy majd ekkor írok és nincs harag. Ha hazajön mindig találkozunk ha még 1 órára is. Ez az igazi barátság!:) Akivel havi szinten összefutsz azzal szerintem nem szükséges a napi szintű kommunikáció.
2018. febr. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Igen, itt leginkább azokra gondoltam, akikkel több 1-2-3 havonta kb. egyszer ha tudunk átlagban találkozni. Főleg, hogy nem vagyok egy vicces videókat naponta küldözgetős fazon. Hanem általában leírom, hogy minden rendben és megbeszéljük, hogy mikor találkozunk, akár ő írt akár én.


De itt inkább az lenne a lényeg, hogy mennyire számít az, hogy körülbelül egyenlő számban legyen kölcsönös a megkeresés?


Van olyan ismerősöm, akire soha nem írtam még én, de udvariasságból válaszolok, én viszont nem annyira írnék magamtól. Láthatólag ez őt nem zavarja az az érdekes...


Én viszont, ha már harmadjára kezdeményeznék kommunikációt zsinórban, elgondolkodnék, hogy van-e értelme. Kíváncsi-e egyáltalán rám?

2018. febr. 25. 11:37
 4/5 anonim ***** válasza:

haver, barát, legjobb barát, ismerős? nem mindegy.


Úgy vagyok vele, hogy csak őszinte legyen az érdeklődésem és ne akkpr kezdeményezzen ha unatkozik, vagy lelépne otthonról. Nálam változó, van ismerősöm, akivel 3-4 havonta találkozom, mert nem érdekeljük egymást, ismerősi státusz. De volt olyan legjobb haverom, akivel mégha random dolgokról is beszéltünk napi pár szót (akár röhögcsélés), de írtunk egymásnak.


Lehet dolga van, nincs kedve kommunikálni stb. Egyébként függ mit írsz. Nekem van haverom, aki nem is köszön, nem is érdeklődik, csak úgy kezd kommunikálni h éppen Ő mit csinál, és ennyi. Az viszont elég gáz szerintem.

2018. febr. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Metionin ***** válasza:
Heti 3-4 alkalommal online, általában valaki küld valakinek valami hülyeséget csak úgy, emberbaráti szeretetből. Vagy ha mennek valahova, akkor jön körüzenet hogy ki akar még menni pl. koncertre, kiállításra vagy csak simán betegállatkodni az auchanba.
2018. febr. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!