Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi a véleményetek, hozzátartoz...

Mi a véleményetek, hozzátartozik ez a barátsághoz?

Figyelt kérdés

Egyetemi csoporttársak vagyunk,mindketten lányok.

Már több ,mint 2 éve jóban voltunk , érdeklődtünk a másik felől.

Eddig 3 buliban voltunk összesen együtt. Az első kettőre úgy mentünk,hogy mások is voltak velünk.



A legutóbbi buliba,ami néhány napja volt,kettwn mentünk .

Nálam úgy működik a dolog,hogy ha felkèr egy fiú tàncolni,akkor közben tekintettel vagyok arra,akivel eleve mentem. És vagy megmondom a srácnak a helyzetet ,vagy próbálom úgy alakítani,hogy ne maradjon egyedül ,távol a másik,akivel mentem. Meg eleve az,hogy felelősséget érzek a másik iránt ,mert ketten mentünk,akkor menjünk is haza úgy,nem elveszítve a tömegben a másikat.


Az történt,hogy felkérte őt egy srác táncolni . Jól érezték magukat,annyira ,hogy másfél órát úgy táncoltak,hogy a barátnőm felém sem nézett merre vagyok.

Tudom,mindenki más ...nekem rosszul esett nagyon a dolog,mert tenni semmit nem tudtam..kellemetlen volt egyedül táncolnom,és hallgatni a megjegyzéseket,hogy nézd a "barátnőd lesz.r" és hasonlók . Alapvetően nem vagyok hozzádzokva a beszólásokhoz,mert nem kerülök olyan helyzetbe. Megzavarni meg nem akartam az ismerkedésüket ,így nem mentem oda .



Mikor elindultunk nagy nehezen haza. Megkérdeztem,hogy legalább nevet cseréltetek,ugye? Erre ő azt mondta,hogy nem ,meg hogy az ilyenekkel mindig így jár...

Nem is értettem,és mondtam,hogy legalább akkor megérte volna.. És ott kezdte érteni,hogy egyedül hagyott órákra ès mondta,hogy nagyon sajnálja ,bocsássam meg ..és hogy azt hitte én is találok vkit táncolni.

Nem akartam részletezni,de nálam ez másképp megy. Nem smárolok első alkalommal egy idegen sráccal ,aki ráadásul azzal indít,hogy lefogdos. Mert sajnos csak ilyenek jöttek a közelembe.



Így mentünk haza én mindenre azt mondtam,hogy nem tudok erre mit mondani....nem akartam megbántani sem,de nagyon rosszul esett.


Amúgy egy csupaszív lánynak tartottam. Nagyon empatikus , figyelmes volt mindig is .nem is értem ,hogy történt meg ez.


Mikor hazamentünk ,mert nála aludtam ,reggel csak megköszöntem a szállást,és nem is beszéltem vele mást . Rossz volt így otthagyni ....

Sajnálom az egészet...lehet én reagáltam túl.



Az az igazság,hogy sokszor van az,hogy nàlam vannak alapelvek a barátságban,de azok másoknál nem léteznek.

Ilyen a másik biztonsága a felelősség, és hogy figyelni a másikra,ha közös programra mentünk.



Téneg érdekelne ,mi a véleményetek. Szeretném megoldani.


2018. márc. 2. 01:35
1 2
 1/11 Mádár0218 ***** válasza:
91%

Az elsőfelében a történetnek igazad van, hogy figyelni kéne a másikra ha ketten mentek, vagy akár többen.


Ő ezt meg is bánta ahogy írtad, de azzal, hogy "csupaszív lánynak TARTOTTAM" kicsit túl reagálod, mindenki hibázik néha, és előjön belőle néha néha olyan viselkedés mód amivel megbánt valakit de kicsit szabadabb lesz.


Nemtudom mennyire láttad rajta, hogy sajnálja, ha bőven sajnálta nincs miért haragudnod ő is belátta te meg kicsit túl reagáltad a végén.


Beszélj vele, ez még nem egy nagy gond :)

2018. márc. 2. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem alaposan túlpörgöd a szitut. Ok én fiú vagyok, de álltalában ha elmegyek valakikkel valahova, az tuti, hogy elveszítjük egymást vagy szétválunk álltalában, és csak másnap gondolkozom hogy hova lett ez és ez, egy ideig ott volt.
2018. márc. 2. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a véleményem, hogy az nem tartozik a barátsághoz, amit te csinálsz. Túltolod a hisztit, de nem kicsit.


Nem mindenkinek ugyanaz az alap, lehet a barátnőd máshoz van szokva, mint te. Valószínűleg ő feltalálta volna magát egyedül is, így nem is feltételezte, hogy neked kellemetlen, ha a maga útjára megy. Ezek szerint te el sem mondtad neki a problémádat. Komoly hiba. Magától észrevette hogy duzzogsz, még bocsánatot is kért. Itt le kellett volna zárni a történetet. A további duzzogásodat, meg a "nem szólok hozzád"-ot még csak nem is értem. Jogos lenne, ha ezt egyszer már átrágtátok volna és többedszerre is otthagy, de ilyenről szó nincsen, egyszer hibázott, te meg úgy csinálsz, mintha embert ölt volna.

Nagyon egocentrikus a hozzáállásod, próbálj meg kicsit empatikusabb lenni. Emellett ha valami problémád van, akkor nem árt tisztázni és nem azt várni, hogy a másik gondolatolvasó legyen, mert erre bizony rámennek barátságok. Öt percben le lehetett volna rendezni ezt az egész ügyet, elmondhattad volna neki, hogy neked ez így nem pálya, ő megígérhette volna, hogy többet ilyet nem csinál, a további morgást pedig meg kellett volna spórolni akkorra, ha megszegi az ígéretét legközelebb.

Próbálj meg nyílt lapokkal játszani, mert nem fog a világ automatikusan a te alapelveidhez igazodni, akkor meg pláne, ha konkrétan elő sem adod őket :D Így hogy vársz bármiféle megoldást?

Komolyan kérdezem, mert nekem is volt ilyen barátnőm. Azóta sem értem. A hangsúly a "volt"-on van.

Legközelebb ügyesebben :)

2018. márc. 2. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell ennyire halálosan komolyan venni a barátságot. Ketten mentetek szórakozni, benne van a pakliban az ismerkedési szándék. Amikor mi mentünk a barátainkkal szórakozni kb 10 perc alatt mindenki szétszéledt, találkoztunk más ismerősökkel, valaki táncolt, valaki ivott mással, szerintem ez így működik. Ha pedig a barátnőm elmegy valakivel tácolni, nem illik ott strázsálni, hogy mikor jön már vissza, foglald el magad, beszélgess valakivel, nem kell összejönnöd mással vagy smárolni, max ismerkedni, élvezni a zenét, valami.

Szerintem kicsit túl befeszült vagy, engedd el magad, ne vedd ezt ilyen véresen komolyan, ő a barátnőd. Akkor szeret majd veled lenni, ha nem sértődsz be apróságokon és nem kötött szabályok mentén megy a barátkozás.

Ha pedig problémád van, mondd el neki, mert különben nem fogja tudni mi a baj.

2018. márc. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%

Szerintem ez a : "nincs elég komoly problémád, hát csinálsz magadnak" kategóriába tartozik...

Tényleg ilyen fontos,és elnemfelejthető dolog ez?

Ha valóban a barátnőjének tartod magad,és Őt a Te barátnődnek,akkor hagyd a fenébe az egészet,fogadd el ezzel együtt a lányt,öleld meg,mondd el,hogy szereted Őt mint barátot,és fontos a számodra. Merj elnézést kérni,amiért egy ilyen szúnyog fenekén pattanás dolgon így fennakadtál,mondd el,hogy felejtsétek el az egészet...és kész...


Nekem összesen két barátom van,egy fiú,egy lány,és mindig azt tartottam szem előtt,hogy a saját elképzeléseimet ne vonatkoztassam rájuk is,hanem az első és legfontosabb az legyen,hogy elfogadjam Őket olyannak amilyenek,hiszen így szerettem meg Őket. Több mint 13 éve a barátaim,és ez így is marad,mert vigyázok rájuk,mint a szemem fényére...


Tedd Te is ezt.

2018. márc. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Elegge egyoldaluak a kommentek , mind arrol szol ,hogy en vittem tulzasba a dolgot.

Az,hogy nem vagtam a fejehez,h mit kellett volna maskeppen ,az azert volt,mert nem akartam kellemetlen helyzetbe hozni, es nyilvan tudta o is,hogy nekem mi esett rosszul.

Pont hogy az egocentrikussag messze all tolem.

egyszeruen leirtam,hogy nalam hogy mukodik egy baratsag. Az "alapelv" szo meg gondolom ugy jott le,hogy akkor en itt megmondom a szabalyokat es akkor az van. Hat nem. Egyszeruen csak leirtam;hogy en hogyan allok a masikhoz. Ha latom,hogy o nem ilyen,akkor igen,csalodas ,mert mast mutatott..

2018. márc. 2. 09:59
 7/11 anonim ***** válasza:
De most szórakozóhelyre minek indulsz el így? Egymás mellett ülve beszélgetni otthon is lehet, ha neked ebből áll a buli, hogy a srácokat lekoptatjátok és végig csak egymással foglalkoztok, akkor csak bezavar a hangos zene, a tömeg, meg minden. Nincs igazad a sztoriban egyáltalán, másfél órára egyedül merészelt hagyni a barátnőd, hogy táncoljon egy fiúval, te meg úgy kiborulsz, mintha párkapcsolat lenne köztetek és megcsalt volna. A reggeli passzív-agresszív duzzogásod külön visszataszító, nehéz lehet szeretni téged.
2018. márc. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha tényleg azért tetted fel ezt a kérdést, mert érdekel más véleménye akkor most miért vagy kiakadva?
2018. márc. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Jaj,ez az egocentrikusság...amit Majka bácsi is megénekelt...

Nem vitted túlzásba (az egy másik kategória: pl. ha sírva hisztizel),csak túlliheged az eset jelentőségét...bolhából elefántot csinálsz.

De...miért is kellett volna a fejéhez vágnod,amit csinált?? Te lány,Ő lány,Ő elment egy Sráccal táncikálni,egyébért,Te meg nem... Nem az csípi a szemed,hogy neki volt kivel?!

A nagy számok törvénye,meg a valószínűségszámítás elvei alapján Te is találtál volna olyan srácot,aki nem dugja a fenekedbe a kezét,és a torkodba a nyelvét...

Vagy mit kellett volna csinálnia,szolidaritásból üljön melletted?

Szerintem egyszerű a kérdés,mint a paprikáskrumpli... Elmentél valakivel (harmadszor-tehát nem olyan szoros ez a kapcsi) szórakozni,akivel az egyetemen jól megvoltatok,és barátnőként gondolsz rá (bár ezt sem értem teljesen); Ő bulizott,Te viszonylag sz.rul érezted magad... Ez nem tetszett,gondot csinálsz belőle,és most igenlést vársz másoktól,hogy neked volt igazad...

Ha nem neked tetsző a válasz, akkor reklamálsz...?

Ha barátod az a lány,akkor ejtsd a témát,mint a forró krumplit,és emelkedj felül a sértődöttségeden. Ha meg nem igazi barát,akkor minek nyafizol...?

Ha már jártál egyetemre legyen valami a káposztalében...

Bocs ha nyers vagyok,de ez nekem "vihar a biliben" esetnek tűnik.

2018. márc. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Na nézd csak, tanácsot kér, aztán ahelyett hogy megfogadná, neki áll feljebb :D Hát te is az álombarát kategória vagy, hallod-e :D

Azért mondja mindenki azt, hogy te vitted túlzásba, mert te vitted túlzásba.

Ha már egyetemre jársz, akkor ugye érted az érveket? Kaptál eleget.


"Az,hogy nem vagtam a fejehez,h mit kellett volna maskeppen ,az azert volt,mert nem akartam kellemetlen helyzetbe hozni, es nyilvan tudta o is,hogy nekem mi esett rosszul. "


Benne volt a válaszomban. NEM MINDENKI GONDOLATOLVASÓ. Csak azt látja, hogy hisztizel, azt nem biztos, hogy érti is, hogy miért. Mert neki nem az az alap, mint neked. Mindenki magából indul ki. Te is, ahogy láthatod. Ha elmondod, hogy mi bajod, azzal nem kellemetlen helyzetbe hozod, hanem felnőtt ember módjára megoldasz egy konfliktust. Az szerinted mivel jobb neki, ha napokig nem szólsz hozzá egy kis hülyeség miatt?


"Pont hogy az egocentrikussag messze all tolem."


Azt várod egy másik embertől, hogy a te alapelveid szerint működjön. Nem fogadod el az ő viselkedését, nem érdekel, mit miért tesz, még az is hidegen hagy ha konkrétan bocsánatot kér, bele sem gondolsz az ő helyzetébe, csak a magad igazát fújod. Ez mégis mi, ha nem egocentrikusság? Te, empátia szobra :D



"Egyszeruen csak leirtam;hogy en hogyan allok a masikhoz. Ha latom,hogy o nem ilyen,akkor igen,csalodas ,mert mast mutatott.."


Itt visszakanyarodunk a fő problémához. Nem adod elő a problémáidat, nem fogod fel, nem akarod felfogni, hogy a másik egy külön gondolkodó, érző emberi lény, akinek teljesen más tapasztalatai vannak az életben. Ami téged súlyosan bánt, az neki valószínűleg sel sem tűnik, mert nem úgy áll a dolgokhoz, ahogy te. Próbáld már meg felfogni, ha a barátnőd ahhoz van szokva, hogy a társaság szétszéled és mindenki teszi amihez kedve van, akkor eszébe sem jut, hogy te mit tennél, miért tennéd, mert nem gondolja azt, hogy neked ez kellemetlen, pláne, hogy gyakorlatilag most először mentetek ketten bulizni.


Ez volt az utolsó válaszom neked, szerintem elég egyértelmű voltam. Ha ebben is találsz kivetnivalót, hát sajnálom, az már azt jelenti, hogy nincs értelme vitatkozni veled :)

By the way, köszönöm a kérdésed, most már értem azt a volt barátnőmet is. Nem bánom, hogy megszabadultam tőle.

2018. márc. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!