Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerinted mi az igaz barátság...

Szerinted mi az igaz barátság alapja, mi nélkül nem működhet a barátság?

Figyelt kérdés
2018. márc. 23. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Közös programok és megközelítőleg azonos gondolkozás intelligencia és világnézet.
2018. márc. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
+ ne akarja egyik fél sem ledominálni a másikat.
2018. márc. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%
A közös hokizás, esetleg kézcsere.
2018. márc. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Kommunikáció nélkül, ha semmit nem tudok a barátnőmről. Volt is rá példa, és akkor bizony meg is romlott, de aztán amennyire tudtuk, rendeztük. Azóta ismét nagyon jóban vagyunk, de nem lehet visszahozni azokat az éveket amikor általános iskolában 2-3 évig mindennap együtt voltunk és kb minden órán ami vele történt, az velem is (pl amikor szívatott a tanár). Most jelenleg kb egy hónaponként szoktunk találkozni, facen viszont napi szinten chatelünk - más középiskola, kb 1 órányira vagyunk egymástól. Minden szarságtól független próbálkozunk, mert tényleg jól megvagyunk.


Röviden, elsősorban a kommunikációt tartom létfontosságúnak, ha nem tudok találkozni a legjobb barátnőmmel. Persze kellenek a közös programok is.


Van egy másik barátnőm, akivel kb egy évben maximum 3x találkozok, mert Szajolban lakik, én meg Bp-i vagyok. Hosszú leveleket szoktunk egymásnak küldeni, amivel összegezzük egymásnak mi volt/van velünk, viszont nem heti-napi szinten ez sem. Ennek ellenére igenis jó barátnők vagyunk. Tudom, hogy amikor tud, akkor segít/segítene, remekül elbeszélgetünk, sokban hasonlítunk, közös érdeklődés, és amikor találkozunk, akkor tartalmasan töltjük az időt. Ő jövőre egyetemista lesz, és akkor kollégiumba fog menni, ezért gyakrabban tudunk majd találkozni.


Erről még eszembe jutott az is, hogy ha a távolság a probléma, ami a fent említett szövegemben is benne van, akkor szerintem onnan is lehet tudni, hogy jól működik a barátság, hogy gondolsz a másikra. Legjobb barátnőmet például következő hónapban meglepem egy használt, de jó állapotú Star Wars könyvvel. Én még az életben nem láttam a filmeket, ő viszont imádja. Azt a pénzt tudnám ezer másra költeni, mégis rá fogom azt a 2000 forintot, mert tudom, hogy örülni fog neki. Ahogy a másik barátnőmnek is, aki messze lakik, ha látok valamit amiről eszembe jut, és nem olyan drága, hogy az ösztöndíjam felét otthagyjam, akkor megveszem, vagy látok valami jópofát az interneten, akkor - mivel ügyes kezű és kreatív vagyok - megcsinálom magam.


Kommunikáció, emlékek, törődés és odafigyelés. Ezek nélkül halott ügy.

2018. márc. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
*lemaradt: 16/l
2018. márc. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyenesség-korrektség-segítőkészség-közös témák-tisztelet oda s vissza...kimaradt valami?
2018. márc. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kölcsönös szimpátia.Enélkül két ember még haver se lehet nemhogy barát.

Őszinteség és bizalom.Hiába nevezel te valakit a legjobb barátodnak,ha ő folyton kamuzik neked és kibeszél a hátad mögött.

Előttem jól írták a kommunikációt.Ha nincs rendszeres kommunikáció két barát között,akkor idővel a barátság ellaposodhat majd tönkre is mehet.

Nem lehet örökké az általános vagy közép iskolás élményeken merengni,közös új programok,az ezekből adódó közös emlékek és élmények nélkül idővel ugyan csak vége lehet a barátságnak.

2018. márc. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
53%
őszinteség
2018. márc. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!