Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti mit tennétek, ha egy...

Ti mit tennétek, ha egy barátotokat kiközösítenék, és folyton piszkálnák?

Figyelt kérdés
Kezdjük az elején. Egy 8 osztályos gimnáziumba járok, ötödik óta együtt vagyunk az osztályommal, most vagyunk 14-15 évesek, tehát még legalább ugyanennyit együtt leszünk. Normális, átlagos osztály, alapból semmi kirívó nincs benne, azaz nem volt, pár hónappal ezelőttig. Ekkor az egyik osztálytársunk (akivel egyébként többen is jóban voltunk) bejelentette az egész osztály előtt, hogy meleg. (Ennél a pontnál kérnék meg minden homofóbot, hogy légyszi ne írjatok gyűlölködő válaszokat, van így is elég baja.) A lényeg hogy azóta teljesen eltávolodott tőle az osztály. Akikkel régen együtt lógott, azok szóba sem állnak vele. Egyedül én maradtam, aki nem rekesztette ki, számomra ugyanaz a vicces, jófej srác maradt, mint volt. Leszögezném, hogy én hetero vagyok, nincs és nem is lesz köztünk semmi, ha valaki esetleg erre gondolna. Viszont barátnak kiváló ember, és nem igazán értem az osztályom ilyen mértékű negatív reakcióját. Alapból ők sem gonoszak, több barátom van közülük is, akikkel legalább annyira jóban vagyok, mint vele. Eleinte csak kiközösítették, viszont most már sajnos sokszor támadják is (szóban), ami miatt egyre szomorúbbá válik. Ő ezt nem akarja mutatni, de én látom rajta, és egyszer beszéltünk is erről. Sokszor próbálom megvédeni, de sajnos nem lehetek mindig ott mellette. Szerencsére engem nem kritizálnak emiatt, viszont az ő helyzete nagyon aggaszt. Nem tudom, mit tegyek. Ő nem szól senkinek erről, én pedig úgy érzem, hogy ha szólnék egy tanárnak vagy a szüleinek, lehet hogy csak rontanék a helyzeten. Viszont ha valami történne vele, akkor nem tudnám megbocsátani magamnak, hogy semmit nem tettem. Szerintetek van jó döntés ebben a helyzetben? Vagy előbb utóbb maguktól békén hagyják? Tudom, hogy mikor bevallotta az osztály előtt a dolgot, akkor gyakorlatilag felvállalta ennek a következményeit, de ezt akkor sem érzem jogosnak. Előre is köszönöm a válaszokat. /14F

2018. ápr. 1. 19:06
 1/3 anonim válasza:
89%
Sajnos elég gyerekes osztálytársaid vannak. A legtöbb amit ebben a helyzetben tehetsz, hogy a barátod mellett maradsz és megvéded őt a bántásoktól :)! Tudom, nem tudtam újat mondani, de legalább, így nem hagyod, hogy teljesen "lecsússzon".
2018. ápr. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
85%

Én így kívülállóként nem tudom pontosan megítélni a dolgokat,de egy valami biztos,ha a barátjának gondolod,érzed magad ,akkor állj ki végig mellette,legyen valaki,akire támaszkodhat a bajban!A kiközösítés, piszkálódás sajnos sokunk életében jelen van,próbálj felnőttnek szólni,ha a barátod nem mer.Próbálj az osztálytársaiddal beszélni,hogy igazából a barátod a "mássága" ellenére jó és szerethető ember és ugyanúgy fontos tagja a közösségnek.

14/F

2018. ápr. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy ez nehéz, de próbálja meg elviccelni ezeket, próbáljon meg poénosan visszaszólni és egy idő után abbahagyják.


Az értelmesebb emberekkel esetleg megpróbálhatsz beszélni erről.


Illetve a srácnak meg szerintem jót tenne, ha egy kicsit lányok felé közeledne barátilag.

A hetero srácok ilyen korban még sokszor nem tudják ezt úgy átérezni, de tapasztalatom szerint a lányok nagyon aranyosan és jól tudják ezt kezelni általában.


17/F meleg

Ha neked vagy még inkább a barátodnak van kedve beszélgetni, akkor írjatok nyugodtan. :)

2018. ápr. 8. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!