Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Lehet barátok nélkül élni?

Lehet barátok nélkül élni?

Figyelt kérdés

Gondolom nem nagyon érdemes, de egy olyan embernek, akinek nincs kedve nyitni mások felé, nincs nagyon más választása, ha nem akar kilépni a komfortzónájából. Hogy megy ez idővel? Egyre beljebbfordul az ember, míg már önmagáért se lesz kedve felkelni? Vagy hogy van ez?

Gondolom minden sokkal nehezebb, és még meghalni is szarabb.



2018. ápr. 1. 22:52
 1/9 anonim válasza:
Én azt mondom hogy inkább baratkozz. Nincs rosszabb annál mikor valami van a fejedben, de nem tudod elmondani senkinek. És szar is meghalni így.
2018. ápr. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Lehet, en vagyok ra az elo pelda :D

Legtobb emberrel jol eltudok beszelgetni, de valahogy senkivel se alakult ki szoros baratsag.. 🙄

F

2018. ápr. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

De olyan nehéz... mindig úgy érzem, hogy senki még csak le se szarja, hogy mi van velem. :D Mintha csak én akarnék barátkozni.

Amúgy is sokkal szivesebben élnék nem a valóságban, hanem valahol máshol.

De azon is gondolkodtam, hogy milyen lenne, ha lenne egy pont ugyanolyan barátom, mint én vagyok. Akkor talán jobb lenne? :D

2018. ápr. 2. 10:42
 4/9 szenes43 ***** válasza:

A barátság kialakulhat közös hobbiból,kölcsönös gondolatvilág által. Minél több az ami összeköt és közös az érdeklődésetek,az emlékek stb. igen szoros baráti kapcsolatot eredményezhetnek.

Pld. egy munkahelyen elmondani a bánatot,már némi könnyebbséget jelent,de mindenki nem a barátod!

2018. ápr. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De körülöttem senkinek nincs hobbija. Mindenki olyan felszínesnek, szürkének és érdektelennek tűnik.
2018. ápr. 2. 11:16
 6/9 anonim ***** válasza:
Elmondhatom azt, amit a #2-es írt. Hiába beszélgetek el jól sok emberrel, semmi komolyabb barátság nem lesz belőle. Az interneten keresztül taszítom az embereket. Lehet így élni, de szívás. Még él édesanyám és egyben egyetlen barátom, nem tudom mi lesz velem, ha ő nem lesz.
2018. ápr. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 timiandi ***** válasza:
100%
Szerintem ( ha lehetőséged van rá ) akkor válts környezetet, vagy legalábbis változtass valamin. Próbáld ki, hogy mi történik az, ha mondjuk az iskolában, vagy a munkahelyen nem vagy azokkal beszélsz, akikket naponta látsz, hanem az iskolában mondjuk más osztályokkal, munkahelyen más beosztottakkal. Azt is megpróbálhatpd szerintem, hogy mondjuk elutazol valahova, ott megpróbálsz nyitni az emberek felé, és majd meglátod, hogy a környezeted nem megfelelő, vagy csak jobban érzed magad, ha a konfortzónádon belül vagy. Azért jó elutazni, mert azokkal az emberekkel, akikkel ott találkozol, soha többet nem kell újra találkoznod, csak ha akarjátok.
2018. ápr. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, megpróbálok mindent, nehéz lesz, de hát senki se mondhatja, hogy változni valaha is könnyű volt. :D
2018. ápr. 2. 12:06
 9/9 anonim ***** válasza:

Én borzalmasan introvertált vagyok, nagyon nehezen barátkozom. Ezt még az is tetézi, hogy meleg vagyok. Soha nem beszéltem róla senkinek. Szóval az ismerkedés is nehezemre esik, nem tudom hogy fogok párt találni. És valóban így van, néha saját magamért sincs már kedvem felkelni. Aztán ott van az is, hogy évek óta depressziós vagyok. Néha a reggelt kisüveges vodkával kezdem, semmi kedvem semmihez és senkihez. Lassan eluralkodik rajtam egy általános belassulás, ez elérhet egy pontra, amikor már a munkámat se fogom tudni ellátni. Ezekből is látszik, hogy a depresszió az tud hátráltatni, aztán még magamnak való is vagyok, továbbá introvertált is. Szóval az életem ebben a formában minden irányban zsákutca.

24/F

2018. aug. 2. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!