Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Bécsben élek, jogosan várom,...

Bécsben élek, jogosan várom, hogy a közeli barátaim legalább évente egyszer meglátogassanak, ha én 2-3 hetente meglátogatom őket?

Figyelt kérdés
2-3 hetente jövök Magyarországra, főleg, hogy a családtagjaimat és a barátaimat lássam. Azonban már kezd azzal tele lenni a hócipőm, hogy egyoldalúan én fektetek energiát a barátságunk fenntartásába és ők még csak gesztus szintjén se látogatnak meg legalább évente egyszer. Miért veszi mindenki természetesnek, hogy a kivándorolt barátjuk fektessen bele a pénzt/időt/energiát, hogy személyesen találkozzanak? (Ez havi 6-12 óra utazás és 10-20 000 forint.) Kezd már baromi fárasztó lenni az utazgatás és hogy nem tudok eleget pihenni hétvégén. Ti mit gondoltok?
2018. ápr. 2. 15:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%
Hagynám a francba azt, aki így áll hozzám.
2018. ápr. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Gondolom, ők mind itt vannak. Egyszerűbb egy embernek jönni, minthogy mindenki menjen hozzád.
2018. ápr. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
Kezdjed elfogadni, hogy a közeli barátaid már nem azok.
2018. ápr. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
Ha nem mennek ki érted, akkor annyira nem akarnak látni, hogy kimenjenek érted. Szomorú, sajnálom. Engedd talán el őket.
2018. ápr. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
Ebből látszik,hogy mennyire vagy fontos nekik.Ha egy közeli vagy a legjobb barátom Bécsben lakna és az anyagi helyzetem is lehetővé tenné,én biztos többször is meglátogatnám.
2018. ápr. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
26%

Te mentek “el” Toluca, neked illik “vissza”latogatni.

Szerintem elso sorban te a csaladodert koszi haza , nem a haverokert. Amugy nem tunik draganak, osztrak mercevel. Ha aludni akarsz, maradj otthon.

Itt mar csak te veled a haverokat kozeli baratoknak, ok mar nem. Van helyetted mas is a kozelben. Ezen atmentem, tapasztalatbol irom. Semmi nem marad ugy, amit otthagytal.

2018. ápr. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

abszolút jogos


én haverom 2 havonta jár haza, akkor találkozunk, de évi 2x kimegyünk hozzá pár napra pedig ő messzebb lakik (Innsbruck)

2018. ápr. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%

Magamból tudok csak kiindulni. Napi 12 óra munka, 4 óra munkába utazás, vacak fizetés, állandó rohanás. Saját egészségemre nincs se pénzem, se időm. Ha jön a haver külföldről fél évente, én szakítok rá időt, de kimenni nem tudok. Még ha fizetné, akkor sem. Nem engedhetem meg magamnak a luxust, hogy szabira menjek bármikor. Egyszerűen nem ilyen helyen dolgozom. Ha valaki meg azt várja el, hogy a két szép szeme miatt hagyjam ott a munkámat, tudok rangsorolni.


Jogos-e vagy sem, ha valaki azzal zsarol, hogy nem vagyok elég jó barátja, ha nem látogatom meg külföldön, akkor egyet értek vele. És továbbra is maradok azon a szinten, amit nyújtani tudok neki. Csak keserűbb lesz a szájíz.


Jöhet a Lepontozósdi. Egy internetes oldal miatt még annyira sem fogok megváltozni, ha 15 éves barátságot nem tudok kezelni ennél jobban, nem miattatok fog ez változni, mert annyit ti sem tudtok segíteni, hogy munkát tudjak váltani csak azért, hogy a haverommal tudjak találkozni. Skyepon dumálunk. Kész.

2018. ápr. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
hívd meg őket, sokkal elegánsabb lenne, mint "jogosan várni" hogy becsöngetnek
2018. ápr. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%
Barátság csak úgy tud fennmaradni, ha van valami közös az életformátokban. Azzal, hogy kiköltöztél, el kell, hogy fogadd azt is, hogy elveszted a barátaidat. Kint kell keresned újakat. Ha fáraszt vagy drágállod, nem kell hazajönni. Ők megvannak nélküled. Senki sem pótolhatatlan.
2018. ápr. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!