Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek jó vagy rossz...

Szerintetek jó vagy rossz dolog ha az ember néha szelektálja a barátait, és akiket inkább károsnak tart mint hasznosnak azokat leépíti?

Figyelt kérdés

Arra gondolok hogy az utobbi időben sokat gondolkoztam. És vannak emberek akikkel nem is tudom miért tartom még a kapcsolatot, hiszen minden interakcióból én jövök ki rosszul. Csak én teszek szívességet. Az egyik pofátlanul kéreget, természetesen nem adja vissza soha, akkor se ha már szól érte az ember. A másikra nem lehet számítani ha nincs érdeke a dologban. A harmadik nem vigyáz a másik holmijára (de egyáltalán), múltkor is egy-egy felelőtlen húzása nekem került pénzbe. Mikor szóltam érte csak legyintett. A következőnek az igénytelen megjelenése és viselkedése már számomra kínos, nem lehet vele egy normális szórakozóhelyre bemenni. Ha vele mutatkozok körülbelül az én megjelenésemet is tönkre vágja. Meg a többi olyan tulajdonság ami miatt arra jutok hogy nekem valójában a velük eltöltött idő sokkal többe kerül anyagilag, érzelmileg, energia terén és időben is mint amennyire én érzem hogy megérné. Most realizálódott bennem hogy munkahelyről kellemesebb érzésekkel megyek haza mint az ezekkel való találkozásról. Eddig ezekhez az emberekhez hosszú, esetenként több mint 10 éves ismeretség miatt hű voltam. De a napokban realizálódott bennem hogy olyan különösebb okom nincs is rá. Sőt konkrétan az én jóindulatomat használják ki. Csak ez eddig teljesen természetesnek tűnt.

Eldöntöttem hogy aki ilyen azt egyszerűen leépítem magam körül. Nincs nekem erre szükségem. És ezen túl akin ilyen tulajdonságot látok annak esélyt se adok. Azonban akkor 4 emberen és a családomon kívül konkrétan mindenkivel meg kéne szakítanom a kapcsolatot. Szerintetek?


2018. ápr. 11. 23:16
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

Az évek múlásával erre mindenki rájön...


Nem kell várni vele, aki kihasznál,kétszínű vagy önző annak tipli!

2018. ápr. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
43%
Teljes mértékben jól gondolod.Hasonlóképpen vélekedek és cselekszem én is mostanában.Abban nekem is volt rengeteg tapasztalatom,hogy a jó indulatomat kihasználják,semmibe vesznek,egyesek csak a lelki nyomorukat zúdították rám.Sajnos nálam is az a helyzet,hogy több éves ismeretségekről,"barátságokról" van szó.Amiket leépítettem úgy érzem jobb így.Határozottan jobban érzem magam nélkülük.A lista még bővülni fog van egy olyan érzésem.A leépítéssel párhuzamban elkezdtem más emberekkel megismerkedni,ez spontán alakult vagy azáltal,hogy különféle programokba bekapcsolódtam.Olyan emberekkel akiktől tanulni lehet,akik mellett fejlődni lehet.Az ne keserítsen el,hogy most néhány emberrel tartod a kapcsolatot a családodon kívül.Legyél nyitott más ismeretségek felé,lehet közülük némelyekből hosszú távú és jobb barátság alakul ki mint azokkal akiket likvidáltál az életedből.Ezek az emberek okkal nem szerepelnek a jövődben.
2018. ápr. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
33%
Nekem is van egy-két ilyen ismerősöm, de amint lehet meg fogom szakítani a kapcsolatot.Igazából az az én problémám, hogy amint elkezdek kicsit mélyebben megismerni valakit, tuti hogy kiderül róla hogy vagy hazudós, vagy önző, vagy kétszínű stb. Szóval nem is tudom hogy mi lehet igazából a megoldás
2018. ápr. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Van ahol jó és van ahol nem. Amikor hasonlóan tettem az illető negatív lehúzó magatartása valahogy megváltozott és normális életet kezdett élni. Amikor ismét találkoztam vele már nem ismertem rá mert nem az az ember volt akit ignoráltam és csak halvány nyomai voltak azoknak a tulajdonságoknak amik miatt megszakítottam a kapcsolatot és ez felvetette a kérdést, hogy lehet én hoztam ki belőle azt a viselkedést ami nem tetszett.
2018. ápr. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!