Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit gondoltok? Ez tényleg...

Mit gondoltok? Ez tényleg ennyire nem tolerálható dolog, ha elfoglaltabb ember vagyok?

Figyelt kérdés

A kérdésem már kiírásra került egy másik kategóriában, de hátha több segítséget kapok:)


24 éves vagyok, egyetemre járok, mellette a családi vállalkozásban is segítek rendszeresen, aktívan kiveszem a részemet, ami nagyon elvesz a szabadidőmből + vőlegényem is van, aki szintén lefoglal hál' Istennek. Nem tudok panaszkodni, DE.. Sajnos ezáltal nagyon sokszor én nem tudok a barátnőkkel tartani ide-oda, pláne éjszakázni. 1., hogy vőlegényem van, nekem már nem fér bele az éjszakai kimaradozás, piálgatás. Délutáni kávézás, esti traccsparty stb. természetesen igen. 2. Általában örülök ha hétvégét otthon töltöm pihenéssel, de nem vagyok azért besavanyodott.

A barátnőim közül 2-nek pasija van, a többi szingli.

Kitalálták, h mi lenne ha szombat este beülnénk valahova dumálni, mivel már régen beszélgettünk + egyikük messzebbre költözött és most jön haza a hétvégére. Belementem, mert jó ötletnek tartottam, de másnap döbbentem rá, h erre a hétvégére van a ház körüli nagy munkálkodás, ami azt jelenti, h reggel kezdjük a munkát és általában este 6-7-ig is eltart. A végére általában már teljesen hulla vagyok, csak beledőlök az ágyba, ráadásul a vőlegényem is jön hozzánk (nem élünk még együtt) és elég parasztság lenne, h a munka után fognám maga, h "hello, én mentem a barátnőkkel ki", majd otthon hagyom anyukámékkal, vagy haza küldeném... Picit tartok ezt nekik így megmondani, mert az lenne MEGINT, h "Tudtuk, h úgysem jössz, h valamit kitalálsz, amiért nem tudsz ott lenni.." és h is mondjam, picit megalázónak érzem ezt, és rosszul is esik. Végül is igazuk van, de mit tudok tenni ha mindig olyan az időpont, ami nekem nem felel meg?! Ha pedig azt fogom mondani, h "Bocsi, de fáradt vagyok", ami igaz is lesz, tudom előre, akkor is csak a szöveget kapom, h "Kifogás"... Nem tudom, h mihez kezdjek, mert gyűlölöm a nehezteléseket, rosszul érzem magam tőle. Szerintetek? Ti mit tennétek? Párommal beszéltem erről, mondta, h ha szeretnék kimenni velük, akkor nem gond, simán el is visz és értem is jön, bár szerinte sem lesz erőm ahhoz, h még este kimenjek szórakozni. Akkor tényleg várjak addig a napig és majd a nap végén meglátom?


2018. márc. 12. 21:41
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Tudom, h nem kellene ezen idegeskednem, mert az ilyenek nem igaz barátok, ha nem képesek elfogadni más helyzetét, de akkor is:) Tanácsokat azért szívesen elfogadok :)
2018. márc. 12. 21:48
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem akkor szakadt meg a kapcsolat a barátnőimmel amikor nekik pasijuk-gyerekük lett. Én egyedülálló nő vagyok és nincs gyerekem.

Egyértelmű volt már az elején, hogy az illető inkább a pasijával lesz mint a haverokkal. Amikor gyereke lett akkor meg már téma sem volt, így megszakadt a kapcsolat.

Nálatok is ez van/lesz. Ez nem azt jelenti, hogy nem igazi barátok, ezek erős szavak. Ez arról szól, hogy más irányt vett az életetek, így alakult, kész. Ugyan én nem járok vedelni meg összeülni meg ilyesmi, de ettől függetlenül sem keressük már a régi emberekkel egymás társaságát.

35n

2018. márc. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, az indok. Sztem felesleges kamuzni, mondd meg nyugodtan mi van. Igen be fognak szólni, másfelől viszont: igen te meg megint lemondtad :) Kvittek vagytok.
2018. márc. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
0%
Vidd magaddal a volenyeged, es latvanyosan almosodj el elottuk. 15 percet veluk lesztek aztan paaaa
2018. márc. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
24%

"Ez tényleg ennyire nem tolerálható dolog,"

Nézzük meg kinek nem tolerálható.

A barátnőidnek nincs sok dolguk, némelyik szingli is.

Ezért sírnak az miatt, hogy te nem velük foglalkozol.

Panaszkodnak azért, amiért neked sok a dolgod.


ÉÉÉS.. Még ők szólnak be neked, hogy kifogásokat mondasz?

Egy normális ember szomorú, ha nem tud jönni a barátja vele valahova, és reménykedik hogy jönni fog.

Ők mit csinálnak? Kiakadnak, követelik hogy menj el velük, és ha nem tudsz elmenni akkor konkrétan te vagy a hibás, és mintha te tartoznál nekik valami magyarázattal úgy viselkednek. És ha megmagyarázod, még le vagy cseszve, hogy csak a kifogásokat tudod mondani.


Ez arról szól, hogy hisztis kisgyerekek a barátnőid, és nem tudják tiszteletbe tartani hogy nem tudsz velük törődni, mert elfoglalt vagy.


"Jajj, Juliska nem is játszik velünk, akkora köcsög, leszar minket."

Nem próbálják megérteni, hogy te nem leszarod őket, hanem csak szimplán elfoglalt vagy.


Teljesen elfogadható dolog, hogy elfoglalt ember vagy.

Mi az, hogy valaki ezt nem fogadja el? Másnak mi a franc köze van ahhoz, hogy te mennyire vagy elfoglalt vagy sem? Senkinek nem kell elfogadni ezt. Neked kell csak.

Ha valaki nem fogadja el, hogy nem vele törődsz, hogy te a SAJÁT életedben ÚGY DÖNTESZ AHOGY NEKED JÓL ESIK, akkor az elmehet a francba.


" Ti mit tennétek?"

Írnék egy hosszú üzenetet a barátnőimnek, amiben megmagyarázom hogy mennyire butaság a hisztijük, és megértetném velük hogy van életem, és hogy szeretnék velük találkozni de egyenlőre nincs rá lehetőség, de próbálok rájuk szakítani időt.


"mert gyűlölöm a nehezteléseket, "

Meg kell tanulnod, hogy te SOHA nem vagy rossz azért, amiért azt csinálod amit szeretsz.

A barátnőidnek örülni kéne, ha úgy döntesz te szakítasz rájuk időt. De ők felháborodnak, ha nem azt teszed amit ők akarnak. Hihetetlenül gyerekesek.


" bár szerinte sem lesz erőm ahhoz, h még este kimenjek szórakozni. "

Csak azért mennél ki velük, mert nem bírod a zaklatásukat, a hisztijüket.

Ha kimész velük, azért menj mert van erőd, energiád, és akarsz velük menni. Így felesleges, hogy hulla leszel.


", h valamit kitalálsz, amiért nem tudsz ott lenni.."

Így van. Kitalálod hogy miért nem tudsz ott lenni, hisz... Ezt hívják magyarázatnak.


Ha valaki kérdőre von engem, miért nem csináltam meg X dolgot, utána rávágja hogy kifogás. Igen, kifogás, magyarázat. Most akkor ne magyarázzam meg?

Nincs semmi baj kifogásokkal és magyarázatokkal.


Ha nekem a haverom felháborodna azon hogy úgyse játszok vele mondjuk, azt mondanám neki: Úgyse játszok veled? Hát oké, akkor nem játszok. Szevasz.


Most abból áll a kapcsolatotok, hogy ők a főnökeid akik diktálják neked mit kezdj az időddel, hogy velük foglalkozz, és ha nem teszed le leszel cseszve, és miattuk stresszelsz, és próbálsz nekik teljesíteni.

Kicsit alárendelt szerepbe kerültél. :)


Ha szeretnél még erről beszélni, írj rám nyugodtan.

2018. márc. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

4#. 7 csaj mellé vigyem el a páromat is? :/ Szerintem nem jó ötlet... Még az is jobb ha én sem megyek.


Egyébként nem terveztem semmit kamuzni, csak h szerintetek van-e enyhítő körülmény vagy finoman beadagoló szöveg. Tudják, h "programom" van a hétvégére, mondtam nekik, de h este azért csak kitudok menni..

2018. márc. 12. 22:03
 7/25 anonim válasza:
100%

Miért nem időzíted másik hétvégére a munkálkodást?


A vőlegényed is megértő, úgyhogy a problémának ez a része is áthidalva, mi itt a gond?

2018. márc. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
5# Teljesen igazad van:/ Így a szétírtak alapján én is így gondolom, jobban rávilágítottál a dolgokra.
2018. márc. 12. 22:12
 9/25 A kérdező kommentje:
Mert "sajnos" erre a munkára most érünk csak rá, már 1 hónappal ezelőtt be volt tervezve.
2018. márc. 12. 22:15
 10/25 anonim ***** válasza:
69%

Szia!


Szerintem teljesen jogos, hogy megváltoztak a prioritásaid. Régen a barátnők fontosak voltak, most a vőlegényed az első. Ez így van rendjén. Gondold át, hogy a teljes prioritási sorrended biztosan jó-e, nem dolgozol-e túl sokat. Ha nem azért nincs időd barátnőkre és a vőlegényedre is, mert túl sokat dolgozol, hanem mert mondjuk most a tanulás+munkák együtt bár sok, de megéri, akkor ez van. Persze, a barátnőid tiltakozni fognak meg mindennek elhordanak, de neked a saját utadat kell járnod. Teljesen oké, ha te vagy az a tagja a társaságnak, aki mindig azt mondja, hogy "ne hozzám alkalmazkodjatok, ha véletlen jó lesz az időpont és ráérek, akkor megyek".


Viszont használj naptárat, akkor legközelebb nem kerülsz olyan helyzetbe, hogy a saját hibádból kell valamit utólag lemondani. Persze úgy még igen, ha fontosabb program jön be később.

2018. márc. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!