Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miert van az, hogy nem ugyanug...

Miert van az, hogy nem ugyanugy reagalnak az emberek ha valamit ugy teszek mint mas?

Figyelt kérdés

Most nem arra utalok hogy valaki utanoz masokat, mert az nyilvan szanalmas. Pusztan olyan viselkedesmintakat probal atvenni masoktol amik bevaltak nekik a tarsas szituaciokban es amelyekkel sikerult beilleszkedniuk.


Masoknak mukodik, nekem meg nem. Mitol lehet ez?


Vagy az hogy ki van kikozositve az predesztinalt dolog es nem lehet tenni semmit ellene?


2018. ápr. 20. 14:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha KONKRÉT példákat írnál, akkor esetleg lehetne válaszolni.


Így CSAK ANNYIT lehet mondani, hogy MÉGSEM ugyanúgy csinßalod, mint mások, ezért más a reakció rá.

2018. ápr. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Valamit tuti máshogy csinálunk, mint mások. Évek óta azt látom, hogy körülöttem mindenki kétszínűséggel, pletykálkodással, ribiskedéssel, emberek kihasználásával szerez magának barátokat, munkahelyet, házat stb. Kipróbáltam, nekem nem jött be. Nem is éreztem jól magam másokat kihasználva, és még csak nem is működött.
2018. ápr. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy predesztinált, ez csak kifogás arra, hogy háríthassa az ember a felelősséget saját magáról. Egyébként borzasztó könnyű kiszűrni, mikor viselkedik természetesen valaki és mikor nem. Valószínűleg nagyon erőltetettnek és műnek hat, ahogy mások viselkedésmintázatait próbálod utánozni, az meg nem lesz senkinek se szimpatikus. Konkrétumok nélkül mondjuk tényleg lehéz érdemben reagálni a kérdésedre.
2018. ápr. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

2


Igen valoszinuleg a hitelesseg hianyzik.


Ha valaki nem oszinten ketszinu, ribis vagy nagyszaju, akkor azt megerzik es nem fogjak kedvelni.

En sem tudom ezeket oszinten csinalni, ezert nem is biznak meg valoszinuleg bennem.


Mekkore egy paradoxon ez az egesz. Abban biznak meg aki oszinten ketszinu, tehat megbizhatatlan. Es azzal gyanakvoak akik oszintetlenul ketszinuek, tehat oszintek valojaban, am megis megbizhatatlanok masok szemeben :))

2018. ápr. 20. 14:58
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem vagyok kétszínű, sőt, pont, hogy a másik véglet, kíméletlenül őszinte vagyok (ami szintén sokaknak nem tetszik, hidd el szinte senki se szereti, ha a képébe vágják a kellemetlen igazságot), sose voltam ribis és igazából nagyszájú sem (szeretek sokat beszélni, ha érdekel az adott téma, de soha nem voltam harsány) és mégis lettek normális barátaim. Olyanok, akik szintén nem ribisek, nem harsányak, korrekt, megbízható, egyenes emberek, akikre bármikor tudok számítani. Nincs belőlük sok, de nem is a mennyiség a lényeg.


Bizonyos emberek között tényleg ezek a tulajdonságok kellenek ahhoz, hogy elfogadjanak, de mi az istenért akarnál egyáltalán ilyen emberekkel barátkozni? Azt nem vagyok hajlandó elhinni, hogy egy darab normális értékrenddel bíró ember sincs a környezetedben.

2018. ápr. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

5


Nincs tul sok nem tudom hol keressem.


Neten olykor talalok de hol egy orszaghatar valaszt el bennunket, hol egy egesz tenger/ ocean.

2018. ápr. 20. 15:42
 7/7 A kérdező kommentje:

3


Konkrétumok


Alapból mindig is visszahúzódó, csendes, konfliktuskerülő voltam. Tényleg csak arra törekedtem, hogy észrevétlen maradjak és hagyjanak békén.


Idővel azért ráeszméltem, hogy néhány barát, barátnő azért nem ártana.


Ezért elkezdtem a magabiztos csávók hanghordozásával beszélgetni, kihúztam magam, büszkén kezdtem járni mint ők, szemébe néztem az embereknek amikor kommunikáltam velük. Az utcán is bátran belenéztem az emberek szemébe.


De volt egy olyan érzésem, hogy még jobban eltaszítom így az embereket magamtól mint előtte. Mert azelőtt, a kis csendes, megbízható, segítőkész gyerek voltam akire mindig lehet számítani, akinek mindig el lehet panaszolni ha valaki szemétkedik velük, és ilyenek. Tehát mint egy végső támpont voltam, akihez végsó soron fordulni lehetett.


Ám már a viselkedésemmel nem ezt sugárzom, és még azok a barátok is eltávolodtak, akik előtte szerettek.


Nem tudom, hol a hiba. Egyrészt úgy érzem, hogy jó dolog, hogy kiállok magamért, és saját érdekeimet nézem elsősorban és csak azt teszem meg amihez kedvem van és amit tényleg akarok, másrészt furcsálom, hogy másoknak ugyanezzel a viselkedésformával rengeteg haverjük van, sok csajjal kavarnak stb.


Nem értem hol a bibi. Ezért gondoltam a predesztinációra, mivel lehet, hogy az én adottságaimnak nem működik az ami más embernek, más adottságokkal működik.

2018. ápr. 20. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!