Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A lányok közt valóban kevésbé...

A lányok közt valóban kevésbé alakul ki szoros barátság?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok és gyakorlatilag nincsenek barátaim. Vagyis vannak olyan jó fej ismerőseim, akik kedvesek, ha találkozunk jól elvagyunk, de ők csak ismerősök, nem igazán nevezném barátoknak őket. Eddigi életem során alig volt pár olyan lány, akiket a barátaimnak tartottam, de valahogy eltűntek az életemből. Úgy éreztem, hogy ezekben a barátságokban mindig jelen van egyfajta féltékenység vagy áskálódás, pedig én tényleg mindig próbáltam jó barát lenni, de nem akarok egy kihasználható ostoba ember lenni, márpedig sokszor éreztem ezt ezekkel az emberekkel. Tudom, hogy nem vagyok tökéletes, de én sem várom ezt el mástól, mégis barátok nélkül vagyok. A páromat és az ő baráti társaságát elnézve nagyon irigy vagyok. Nagyon jól kijönnek egymással és ha valami kis harag is van köztük, azt a barátságuk képes áthidalni. A lányok tényleg ennyire mások lennének?

2018. ápr. 22. 14:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

Ezt én is tapasztaltam sokszor. Régebben rendszerint pótlékként tekintettek rám, "ha nincsen ló, a szamár is jó" alapon. Általában csak akkor voltam jó valamire, ha dolgozatot írtunk vagy kellett a lecke valakinek, azontúl megszűntem létezni. :D Magamat is rendesen ócsárolom, hogy egyáltalán szóba álltam ilyen véglényekkel, de ez van, a saját hibáiból tanul az ember. Most nincsenek barátaim, de nem is bánom. Szép lassan leépítettem őket, mert csak kihasználtak, s jelentem: boldog vagyok így egyedül is. :)

Egyébként én is gondoltam már arra, hogy a lányok között nem tud őszinte barátság kialakulni, hiszen egy másik lányban/nőben mindig vetélytársat fogunk látni, és ez szép lassan megmérgezi majd a kapcsolatot, sajnos. A fiúkat ebből a szempontból nagyon irigylem, nagyon szép és hosszan tartó barátságokat képesek egymással kialakítani, és a problémáikon is hamar át tudnak lendülni, legalábbis ezt szűrtem le a környezetemben élő fiúk/férfiak viselkedéséből. :)

2018. ápr. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
35%
Nem igaz. A hozzád illő embereket kell megtalálni. Puncinak ehhez semmi köze.
2018. ápr. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen, ez a vetélytársas dolog nagyon igaz. Legalábbis a lányok közt mindenképpen jelen van szerintem is. Mondjuk én személy szerint soha nem láttam vetélytársat senkiben és nagyon tudtam örülni mások sikerének. Bár én egy elég fiús lánynak tartom magam, mert egy bátyó mellett nőttem fel és ő elég mély hatást gyakorolt a személyiségemre.
2018. ápr. 22. 15:16
 4/13 anonim válasza:
Én is hasonló helyzetben vagyok, én mondjuk barátkozás terén vettem észre, hogy a lányok egy része abszolút nem nyitott a másikra, maximum beszélgetés szintjén, de megbeszélni egy közös programot vagy egy új barátságot kialakítani... az már valamiért túl bonyolult. :/
2018. ápr. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ezt én is észrevettem. Sajnos nekem egyáltalán nincs lány barátom. Nem találom a közöshangot, a fecsegés nem az én műfajom. Persze szeretek beszélgetni, ha tehetem találkozni de erre még sose volt példa. Mindegyik lány barátom felszínes volt és hogy is mondjam, pcsás.


Fiúkkal viszont tényleg jól kijövök. És van lány fiú barátság. 20/N

2018. ápr. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Tehát ti úgy vagytok vele, hogy ha nem jön össze egy lánnyal sem a barátkozás, akkor minden lányban van a hiba, nem pedig bennetek?
2018. ápr. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
4. vagyok. Vagy ezer emberrel próbáltam már beszélgetni, de elég unalmas azt látni mindenkitől egy idő után, hogy ha te nem keresed őket, akkor ők tesznek rád és teljesen elfelejtenek. Senki sem erőlködik, hogy fenntartson egy kapcsolatot. De lehet, hogy ez csak az én rossz tapasztalatom.
2018. ápr. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hatodik! Éppen ezt említettem meg, hogy nem vagyok tökéletes, mástól sem várom el, de amikor például egy barátnőmnek próbáltam egy dologban segíteni, akkor a vége az lett, hogy én jöttem ki a legszarabbul, fenyegető üzeneteket kaptam stb. és az egész mögött a barátnőm állt. Nos ilyen helyzetben úgy gondolom, hogy a baj nem velem van. Volt olyan, aki megmondta a szemembe, hogy féltékeny rám a párom miatt, majd megpróbált konkrétan rámászni a barátomra. És mint mondtam nem várom el a másik embertől azt, hogy tökéletes legyen, minden dologban egyetértsünk, de legalább ne fenyegessenek miatta vagy ne másszon rá az én páromra :D
2018. ápr. 22. 16:20
 9/13 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos a nők egy nagy része végtelenül aljas tud lenni.

A legkisebb lelkifurdalás nélkül másznak rá a barátnőjük pasijára, férjére.

Ha a férfi ekkor nemet mond, akkor vagy lebu zizzák, vagy azt hazudják a barátnőjüknek -meg mindenki másnak- hogy a pasas mászott őrájuk, de ők természetesen kikérték maguknak.

A rengeteg válás is ezért van, mert szóló pasas nem kell a nőknek, mert akinek nincsen -éppen- barátnője az az ő szemükben egy lúzer.

Ebből következik, hogy nekik kizárólag a párkapcsolatban élő férfi kell, hiszen az biztosan más, hiszen van barátnője/felesége.

Ilyenkor vetnek be mindent -a legkisebb lelkiismeret furdalás nélkül-, hogy elcsábítsák a családjuktól.

(Utána meg dobják a pasast, mert mégsem kell.)

2018. ápr. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Négyes! Igen, kialakítani egy barátságot fiatal felnőtt korban tényleg nagyon nehéz és szerintem pont azért, mert az én véleményem szerint a lányok nagyon ítélkezők más lányokkal szemben első látásra. És ez pont a vetélytársas dolog miatt van. Mikor régebben egy lány ismerősöm meglátott egy másik lányt azonnal valami negatív dolgot próbált észrevenni a megjelenésén és ötösnek is nagyon igaza van. Annyira felszínesek az ilyen típusú emberek, hogy azonnal képesek elítélni mást, akár úgy hogy meg sem szólalt még az illető.
2018. ápr. 22. 18:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!