Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hagyjam, hogy igyon/berúgjon?

Hagyjam, hogy igyon/berúgjon?

Figyelt kérdés
Hétvégén bulit fogok tartani és az egyik haverom aki 13 éves nagyon pattog, hogy inni fog és hogy ő hogy befog rúgni. Nem tudom, de csak szerintem korai még egy kicsit? Nem vagyok ellene, de azért mégsem lenne jó ha valami baja lenne... (16 évesek vagyunk én és a többiek)

2018. ápr. 24. 22:38
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Semmikepp se hagyjatok hogy teljesen offosra igya magat, de szerintem egy 13 evesnel ott kezdodik a reszegseg hogy iszik fel kortyot es eljatssza hogy o mennyire bebsztt. En is 16 vagyok es vannak olyan osztalytarsaim akiknek meg mindig ez a reszegseg, ugyhogy szerintem nem lesz baj. De ha megis nagyon inna ne hagyjatok neki utana a szulei ratok lesznek mergesek hogy mennyire rossz peldat mutattok stb.
2018. ápr. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%

Nem akarlak bántani, de pont ez a baj ezekkel a bulikkal.

Ha most azt mondanám, hogy egyáltalán ne legyen ott alkohol, akkor kiakadnál, meg a te haverjaid is, ha így tennél.

Viszont a kis 13 évesre senki nem felügyelni és nem is nagyon lehet leállítani, ha mindenki iszik körülötte.

Ha meg tökrészeg lesz, lehet, hogy összecsinálja magát, netán a detoxikálóba kell vinni, vagy - ami a legrosszabb - részegen valami balesetet csinál. Pl. kiül az erkély korlátjára és kiesik - volt ebből már haláleset is!

Jó kérdés az is, hogy a 13 éves gyerek szülei olyan naivak, hogy azt képzelik, ott csak narancslevet és málnaszörpöt fog iszogatni drága magzatuk, vagy csöppet sem érdekli őket, ha tökrészeg lesz - ha meg komoly baj éri őt, akkor meg az égvilágon mindenki hibás lesz rajtuk kívül.

Esetleg egy kompromisszumos megoldás, hogy kevés alkohollal készülsz, hogy ha első körben mindenkinek töltötök egy pohár italt, akkor utána már ne olyan sok maradjon, amit be tud nyakalni valaki. De ha mindenki visz egy üveg italt, akkor ez nem működik.

Vagy esetleg négyszemközt még hét közben elmondod neki, hogy ha berúg, többet nem hívod meg magatokhoz buliba.


Egyébként szerintem nemcsak 13 évesen, de 16 évesen sem helyes berúgni. Sőt, szerintem felnőtt emberként sem. Igazából én olyan emberekkel barátkoznék, akikkel józanul (nem alkoholmentesen, de részegség nélkül) lehet együtt bulizni.

2018. ápr. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%
Adj a kezébe alkohol mentes sört, és placebóval bebszik attól is. Előtte talán valami icipici rövidet, hogy ne legyen gyanús.
2018. ápr. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én nagyon ritkán szoktam inni. Kb. Fél éve ittam utoljára és nem szoktam seggrészegre leinni magamat. Megpróbálok azért figyelni a kis p*csire, hogy ne nyalja be az összes piát.
2018. ápr. 24. 23:13
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

100%-ban nem fogtok tudni rá figyelni, de azért amennyire lehet nem árt.


13 évesnek szerintem egy sör és egy feles is elég lehet, főleg ha nem ivott előtte sosem.

2018. ápr. 25. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
38%
Ne...
2018. ápr. 25. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
42%

Én nem engedném oda 13 évesen. Mi van a szülőkkel? Mondjuk szerintem a 16 is korai partyzni meg inni, én 20 évesen kezdtem na de társasági kör válogatja, ez van.


Talán megpróbálhatnád átverni, pl ha van magas polc ott lennének az ütős piák, sörök, ami meg neki szemmagasságban van oda teszed az alkohol mentest. Vagy egy üvegbe öntesz pezsgőt és felcímkézed pálinkának. Így ha nem figyel rá épp senki és azt húzza le nem lesz nagy baj

2018. ápr. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
42%
Adjatok neki 1-2 sört és csendben lesz, már attól is.
2018. ápr. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!