Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Más is érez hasonlóképpen a...

Más is érez hasonlóképpen a legjobb barátjával vagy barátaival kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Van egy amolyan legjobb barátom,akivel már évek óta barátok vagyunk.Mindketten elmúltunk már 20 évesek,nem vagyunk már gyerekek.Barátaim sem nekem,sem neki nem igazán vannak,inkább csak haverok és ismerősök.

Sok mindenen mentünk keresztül az évek alatt,mindig megbeszéltünk egymással mindent és olyasmiket is elmondunk egymásnak,amit senki másnak.Néha úgy érzem,hogy ő olyan nekem,mintha a tesóm lenne és elmondása szerint ő is ugyan így van velem.Vagy legalább is ez így volt.


Az utóbbi időben még is úgy érzem,egyre inkább eltávolodom tőle.A munka és a távolság miatt régebben se tudtunk havi pár alkalomnál többször találkozni,de legalább telefonon vagy facebookon beszélgettünk napi szinten.Most úgy van,hogy ha én nem keresem,akkor napokig eszébe se jutok,hogy élek e egyáltalán.De gyakran ha felteszek neki egy egyszerű beszélgetést kezdeményező kérdést,leráz egy semmi válasszal,vagy fél napig nem képes visszaírni,holott látta mert elérhető egész nap.

Nyilván van dolga neki is,így alapjáraton meg is érteném,de valójában tudom,hogy 70%-ban ráérne.

A ritka havi 1 találkozók is már csak pár órásra nyúlnak,mert akkor pont mindig mennie kell még valahová vagy valakihez,amit én simán lemondanék ha róla lenne szó.


Valahogy úgy érzem,hogy másokat mindig előrébb helyez nálam így időről időre mindig hanyagolom a vele való kommunikálást,de aztán max egy hét kihagyás után még is eszébe jutok(főleg ha valami gondja van)és akkor pár napig fontos vagyok neki,de aztán kezdődik minden elölről.Mikor ezt utoljára felemlegettem neki,akkor hetekig nem beszéltünk,mert besértődött.


Most ott tartok,hogy egyre inkább kezd elmenni a kedvem a vele való barátságtól,de valahogy nem szívesen dobnám el több év barátságát.


Szerintetek megváltozhat ez a jövőben?Ti mit tennétek a helyemben?



2018. ápr. 28. 21:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Ugyanez a problémám én 17 vagyok,10 éves barátságról van szó...
2018. ápr. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jártam hasonlóan, többször is. Most már úgy állok hozzá, hogy nem stresszelek, ha "el kell dobni" a barátságot, hanem az ilyen megszaporodó "pont mennie kell valahová" dolgok után nem keresem az illetőt többet, és le is kopik általában. Annyit lehet tenni, hogy elfogadod, hogy egy életszakaszban ott volt az az ember, utána már nincs.
2018. ápr. 29. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Van. Egy iskolába járunk, arra jó vagyok hogy "barátok vagyunk csak azért hogy ne kelljen egyedül lenni suliba, ne egyedül menjek sétálni,, hozzám se szól, ha írok neki nem ír vissza csak 1-2 vagy 3 nap múlva, pedig kiírja hogy 5 perce volt aktív, érzem hogy tényleg nem szívesen beszél velem, állandóan úgy oldja meg a kommunikációt hogy a végére lerázzon. Lassacskán ez 8 éves barátság.
2018. ápr. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!