Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha általánosban nincsenek...

Ha általánosban nincsenek barátaim, akkor még gimiben van esély arra, hogy legyenek?

Figyelt kérdés

13 éves 7.-es diák vagyok és sajnos az egész osztály kiközösít és a szüleim is utálnak. :( Nem szeretnék belemenni a pontos okokba, de lényeg a lényeg, hogy szeretnék barátokat szerezni majd az új iskolámban. Lehetséges ez? Ha igen, akkor hogyan?


13/L



2018. máj. 8. 16:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
persze, hogy lehetséges ♥
2018. máj. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze,hogy lesznek barátaid.Mindenki számára új lesz az a közösség és szívesen ismerkedtek majd egymással.

Sajnálom,hogy kiközösítenek,nem szabadna,hogy így legyen..

A lakóhelyeden sincs lehetőség barátokat szerezni?Nincs egy szomszédlány sem,akivel jóban lehetnél?

2018. máj. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Persze hogy lesz, hiszen új közösség, új emberekkel. Mondjuk ha sok lesz a gyerekes idióta akkor megint csak nem lesz könnyű dolgod.

14L

2018. máj. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehetséges, bár ez a jövendőbeli osztályközösséget alkotó egyéneken múlik. Én most megyek középiskolába, s én is hasonló helyzetben voltam, mint te. Mondjuk engem nem utáltak, csak nyominak, furcsának, különcnek tartottak, ezért nem barátkoztak velem. Egyébként is teljesen más világban éltünk, nekik a cigi, a drog, a pia és a szex volt a mérvadó, és a sok, ám felszínes baráti kapcsolat; ezzel szemben számomra a tudás, a kulturált szórakozás (könyvek, zene, mozi, túrázás stb.), és az igazi baráti kapcsolatok a fontosak az életemben. Elég lázadó személyiség vagyok, s mindenről megvan a magam véleménye, amit általában ki is mondok (ahhoz képest, hogy alapjában véve zárkózott, nyugodt személyiség vagyok). Na lényeg a lényeg, hogy elég cudar osztályom volt általánosban végig, most viszont fordult a kocka. Amikor megismertem az új osztálytársaimat, döbbenetemben földig esett az állam, hiszen mindenki normális, kedves, segítőkész, céltudatos, gondolkodó ember. Úgy érzem, végre megtaláltam a hozzám illő embereket. :) S ami az egészben a legjobb, hogy mind-mind színes EGYÉNISÉGEK, nem tucatemberek, akiket nap mint nap látsz az utcán. Már most imádom őket. :) A példámból is látszik, hogy van remény normális emberekre szert tenni, azonban akkor se keseredj el, ha nem így lesz. Gondolj csak bele, az osztályközösség csupán egy kényszerközösség, aminek tagjai vagy kijönnek egymással, vagy nem. Emellett fontosnak tartom megjegyezni, hogy az iskola NEM a társasági életed fő színtere. Persze mindenki örül, ha jól kijön azokkal, akikkel négy, öt, hat, nyolc éven keresztül össze lesz zárva, de akkor sincs veszve minden, ha nem éppen te vagy az odajárók szíve csücske. Végül is, csupán egy célból jártok oda: mégpedig azért, hogy tanuljatok (már aki... :D). A legjobb hely az ismerkedésre szerintem a sport, az edzések, klubok (olvasószakkör, sakkszakkör, vonatkerék-pumpáló tanfolyam, értsd: minden, amiben hasonló érdeklődési körű egyének vesznek részt). Ne az iskolában élj tehát, mert az csak egy szűk szelete az életednek valójában. Viszont szívből kívánom, hogy találj magadra, s legyenek igaz barátaid! Egy ilyen valaki, mint te, igazán megérdemli a jó barátokat. Talán annyit tudnék neked még tanácsolni, hogy légy nyitottabb az emberekre, ne zárkózz be a saját kis világodba, engedd magadhoz közelebb az embereket! Lehet amiatt nem barátkoznak veled, mert eltaszítod magad mellől őket, mert félsz tőlük. Félsz attól, hogy valaki a bizalmadba férkőzik, aztán megbánt, visszaél a helyzetével, félsz csalódni. Légy bátrabb és magabiztosabb, légy önmagad, és még ha nem is lesz sok barátod, de mindig lesz veled valaki. :) Sok sikert a továbbiakban! ;)
2018. júl. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Most lettem gimis. Kihagytam a gólyatábort, egy találkozóra se mentem. Ma volt az első nap a gimiben, és érezhető ez a hátrány... Ha nem vagy ilyen szerencsétlen mint én, és mersz beszélni, van egyéniséged, menni fog.
2018. szept. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!