Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért van az, hogy amikor...

Miért van az, hogy amikor embereket, társadalmat bíráló kérdéseket teszek fel itt, mindig leoltanak, lefújolnak?

Figyelt kérdés
Miért nem megengedett az emberek, társadalmunk bírálata? Talán minden tökéletes?
2018. máj. 16. 16:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
Talán azért, mert valahol legmélyen magukra ismertek, és nem bírják a kritikát :D
2018. máj. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Egyébként ez szerintem is valószínű. Ugyanakkor nekik jó eséllyel tökéletesen megfelel a jelenlegi állapot, eljutottak egy szintig a ma érvényes szabályok betartásával és erre végképp büszkék. Ha szembesülniük kellene azzal, hogy mindezt egy szar világban valósították meg, már nem lenne annyira hízelgő az egójuk számára.
2018. máj. 16. 16:31
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
"embereket, társadalmat bíráló kérdéseket teszek fel " Mint ahogy' itt is "bevallod" nem kérdéseket teszel fel, hanem birálatot, állásfoglalást. (attol, hogy a végére teszel egy kérdöjelet, az még nem válik kérdéssé.) E szerint nem mindenki ért egyet a véleményeddel. Talán kötelezö?
2018. máj. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

3


Na tessék még egy. Még nem is fogalmaztam meg a bírálatomat már nem is ért egyet!!!

2018. máj. 16. 16:55
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szóval te bírálhatsz másokat, de téged ne kritizáljanak?

Nem így megy ez.

2018. máj. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Amikor valaki az egész "társadalmat" bírálja valamiért gyakorlatilag minden embert egy kalap alá vesz. (mindenki gonosz, meg kegyetlen stb...)

Viszont az egyének közt vannak olyanok akik nem érzik azt, hogy rájuk igaz lenne az az általánosan megfogalmazott kijelentés amivel illeted őket. (főleg ha negatív) Viszont a bírálatoddal őket is "leminősíted" anélkül, hogy ismernéd őket a körülményeiket a helyzetüket stb...az ilyen negatív általánosítás pedig sértő.

Ha valakit megsértesz még ha látatlanban is teszed akkor nyilván meg akarja majd védeni magát, és ez vérmérséklettől függően ellened irányuló verbális "támadásban" is megnyilvánulhat.

2018. máj. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Játszod az istent, aztán sima véleményen behisztizel, mit vársz dikk
2018. máj. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

6


De jogos amiket írok, mivel sok igazságtalanság ért az életben és pontosan tudom milyen szempontok szerint működnek és élnek az emberek.


Miért nem szabad ezeket kimondani? Annyira zavaró?

2018. máj. 16. 17:54
 9/11 anonim ***** válasza:

A kulcsszó az hogy te a téged ért sérelmek alapján vonsz le következtetést...innentől kezdve az már egy szubjektív vélemény/személyes tapasztalatok összessége. (De lehet mást más ingerek értek így másképp gondolkodik...)

Ez alapján megfogalmazhatsz véleményt úgy, hogy "én eddig úgy vettem észre az emberek ilyenek meg ilyenek, mit gondoltok erről? De nem írhatod azt, hogy "minden ember ilyen" (hisz nem találkoztál minde emberrel :P)

Lehet véleményed de ha nem azzal kezdesz h mindenkit ledegradálsz személyes csalódásaid miatt a környezeted is nyitottabb lehet a mondanivalódra. (Hisz nem érzik sértve magukat)

2018. máj. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

9


Álljunk csak meg. De az, hogy más emberek véleményét kérem ki az emberekről az nem azt vonja maga után, hogy őket nem vonom be a többségre jellemző mintákba?


Én sem lehetek akkora tökfilkó, hogy az általam lesajnált emberektől kérek véleményt és visszaigazolást. Nyilván a kérdésem megléte már jelzi, hogy tudom nem mindenki ilyen és vannak kivételek.


Ami megdöbbent az az, hogy ennek ellenére letámadnak, pedig nem is őket írtam le, indulásból megadom a lehetőségét annak, hogy ne tartsam őket is olyannak mint a többséget.

2018. máj. 16. 18:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!