Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy lehetne finoman ezt...

Hogy lehetne finoman ezt elmondani?

Figyelt kérdés

Adott egy lány akivel már gyerekkorunk óta jó barátok vagyunk, jelenleg 25, illetve 24 évesek vagyunk. Itt kivételesen tényleg barátságról van szó, sosem volt semmi " extra " vagy ilyesmi, bár igazából már láttuk egymás ruha nélkül stb, de nem lett úgy semmi közöttünk, viszont mindent meg tudunk beszélni gyakran csinálunk közös programokat stb.


Most viszont körülbelül január-február óta kezdem érezni, hogy többet szeretne. Tud mindent rólam, tudja, hogy alapvetően nem terveztem sosem kapcsolatot, mármint nem csak vele, hanem úgy nagy átlagban, párszor beszélgettünk is erről, hogy kéne nekem valaki, illetve az említett idő óta többször célozgatott is. Én általában ezt próbáltam finoman jelezni, hogy még mindig úgy vagyok a dologgal, hogy nem szeretnék.


Szóval a kérdés, hogy miként tudnám finoman a tudtára adni, hogy nem kéne ezt erőltetni, em szeretném megbántani, mert mint barátot tényleg szeretem, viszont sokszor már nekem kényelmetlen a dolog ha erre terelődik a szó.


Neki volt pár kapcsolata, mármint rendes, párjai is tisztában voltak vele, hogy velem teljesen más a viszonya, nem is volt féltékenykedés vagy ilyesmi.


De most ez tényleg nehéz dió, mert meg tudunk beszélni mindent, de mégse szeretném, ezt csak úgy egyenesen megmondani neki, hogy ne erőltesse. :(


Szóval kéne valami ötlet, hogy miként lehetne ezt finoman, bántódás nélkül elmondani.



2018. jún. 2. 02:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
mondd neki, hogy kussoljon, és fimonan simogasd meg a hátát
2018. jún. 2. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne finoman közöld, de ne is neki célozva, csak úgy mint korábban, mintha fel sem merült volna benned, hogy célozgatni akar. Pl.: Ha felmerül a dolog, csak mond, hogy "Akárhányszor elképzelem, mindig arra jutok, hogy nem érezném jó magam egy kapcsolatban. Azért meg nincs értelme megpróbálnom, hogy utána egy két hét vagy hónap után megbántsak valamit, mert mindig is tudtam, hogy nem ezt akartam." (Csak egy példa volt, jobb ha illik a személyiségedhez, amit mondasz, de úgy hogy egyszerre egyértelmű és elkedvtelenítő a számára.)
2018. jún. 2. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
42%

Hát mondd el neki, hogy púlhomokos vagy. Elég nyilvánvaló, nem is értem, hogy nem jött rá eddig, ha ennyire jó barátok vagytok?


Ad1: Férfi és nő között barátság nem létezik. A nő nem barátkozik senkivel szexuális vonzódás nélkül. Még akkor sem, ha nem mutatja ki. Szerintem eddig talonban tartott téged, mert olyan kedves meg cuki, de valahol érzi, hogy sosem tudnád rendesen megdugni.


Ad2: A csaj barátai is rögtön levágták, hogy ratyi vagy, ezért nem zavarta őket a jelenléted. Olyan nincs, hogy a barátnődnek van egy legjobb barátja, akire "nem kell féltékenynek lenni." Rendes kapcsolatban ilyen nincs.


Ad3: A csaj nem ronda. Akkor ugyanis nem barátkoznál vele.


Ad4: Halvány lehetőség, hogy nem ratyi vagy, hanem egy reménytelen betacuck incel, de azt nem hiszem, mert akkor nem itt siránkoznál, hogy úristen, itt egy Stacy és miket akar tőled.


Szóval szerintem coming outolj neki.

2018. jún. 2. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem vagyok homár, talán hihetetlen, de tényleg létezik olyan, hogy szimplán jó barátság két ellenkező nemű ember között, gyerekkorunk óta így vagyunk.
2018. jún. 2. 04:56
 5/16 anonim ***** válasza:
19%

Figyelj, az azért gáz, ha még magadnak sem ismered be, hogy a f#rtúrók táborát erősíted!


Egyébként elmondom: de igen, egy nő tök simán barátkozik olyan pasival, aki nem jön be neki mint férfi. A férfiak azok, akik még a pontos időt sem hajlandóak olyan nőtől megkérdezni, akit nem akarnak megdugni. Ez így van, és ha te nem így érzel, akkor te vagy a világtörténelem első kivétele. De hát nyilván nem erről van szó, egyszerűen meleg vagy, mint egy kályha. Mert ilyen nincs, egyszerűen nincs. Ismétlem újra: EGYETLEN-PASI-SEM-BARÁTKOZIK-OLYAN-NŐVEL-AKIT-NE-AKARNA-MEGDUGNI. És pont!

2018. jún. 2. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
49%
Nem tudom melyik idiota találta ki hogy nincs baratsag ferfi es no kozott. Ezekszerit o minden csajjal lefekszik vagy nem ismer egy csajt se
2018. jún. 2. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
73%

Egyenesen, de kedvesen!

Ne kerülgesd a forró kását, mert ha nem vagy elég egyértelmű, akkor tovább reménykedik, és azzal mindkettőtöknek csak ártasz!

Ha tényleg barátok vagytok, túl fogja élni a barátságotok az ügyet.

Nőként írom.

2018. jún. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

de tényleg létezik olyan, hogy szimplán jó barátság két ellenkező nemű ember között - érdekes, ő mégis többet akar, szóval nem kéne ilyet leírni :D


Legfeljebb addig, míg kicsi az ember, aztán vagy a pasi dugná a csajt, vagy a lány szeret bele.

2018. jún. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
72%

"Egyébként elmondom: de igen, egy nő tök simán barátkozik olyan pasival, aki nem jön be neki mint férfi. A férfiak azok, akik még a pontos időt sem hajlandóak olyan nőtől megkérdezni, akit nem akarnak megdugni. Ez így van, és ha te nem így érzel, akkor te vagy a világtörténelem első kivétele. De hát nyilván nem erről van szó, egyszerűen meleg vagy, mint egy kályha. Mert ilyen nincs, egyszerűen nincs. Ismétlem újra: EGYETLEN-PASI-SEM-BARÁTKOZIK-OLYAN-NŐVEL-AKIT-NE-AKARNA-MEGDUGNI. És pont!"


Ez nem igaz, én barátkoztam már olyannal akit nem akartam, sőt 3 a 4 hez, hogy ha úgy adódik vissza is utasítottam volna. Az lehet, hogy ritkán kezdeményezünk olyan felé akit nem akarunk, de az, hogy az időt se kérdezzük meg az erős túlzás, + miután rájöttem, hogy sokkal könnyebb csajokkal beszélgetni (jobban meg tudsz nyílni, egyáltalán nem érzed fenyegetve magad), már kezdeményeztem kimondottan csak barátkozás céljából is.


Egyébként minek a kötőjelek a kiemelt mondatba?

2018. jún. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
59%

Sosem értettem miért ne lehetne fiú lány barátság.


Azért mert valakit szexuálisan vonzónak találsz még nem fogtok lefeküdni,összejönni.

Ha valaki közel áll hozzád,mert ő barátod,esetleg egy haverod nője/felesége,vagy messzebb megyek a rokonod az illető akkor normális esetben tabuként kezeled őket.

A gondolattal persze el lehet játszani,bűnöző se leszel,mert arra gondolsz,hogy kirabolnál egy bankot.

De tényleg vannak azok,akik titokban csak le akarnak feküdni a barátjukkal és ezért hajtanak is.


Sokan pont az utóbbi típusú emberek miatt szeretnek ebben a témában általánosítani.


A kérdésre is válaszolva:

Szerintem is az lenne a legjobb,ha finoman utalgatnál rá,hogy neked ugyan az az álláspontod mint régen.Akkor talán idővel veszi a lapot és nem próbálkozik többet.

2018. jún. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!