Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nyilván bennem is van hiba...

Nyilván bennem is van hiba (nem is kevés), de hol?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Világ életemben "magamnak való" ember voltam, nehezen nyíltam meg és nehezen barátkoztam. A barátaim jöttek-mentek és mindig irigyeltem azokat, akiknek gyerekkori barátaik vannak, mert jól választottak. Lehet én rossz emberismerő vagyok. A "legjobb barátnőm" 13 év után úgy gondolta, hogy rámászik egy buliban a páromra. Megszakítottam vele a kapcsolatot. A "legjobb barátom" (szintén tizenév) simán csak elfelejtett, amikor bekerült egy új baráti társaságba. Evekig nem keresett. A másikról kiderült, hogy féltékeny a kapcsolatomra es megpróbált bekavarni. Aztán volt aki csak úgy lekopott, hiába kerestem. Most is véget ért egy barátságom (szinte caalástag volt), mert az illető összejött egy nővel és annak ellenére, hogy heti szinten ő mondta hogy találkozzunk, mindig lemondta.


Én egy idő után nem foglalkozom az ilyen emberekkel, továbblépek. A férjem szerint makacs vagyok es megbocsátóbbnak kellene lennem. Én megbocsátok, nem haragszom senkire, csak nem érdekel utána az illető.

Csak valahol rosszul esik, amikor a lelkemet kiteszem valakiért és utána úgy érzem, hogy ha már nincs rám szükség (akár lelkileg akár anyagilag) el vagyok dobva. Ismerek embereket akik tizen-huszonéve barátok, családos emberek, mégis összejárnak bizonyos időközönként vagy legalább érdeklődnek a másik felől. Nekem is vannak hibáim persze, de akit szeretek annak bármikor bármit és ahhoz ragaszkodnék is...csak hozzám nem ragaszkodtak.


Épp ezért (azaz ezért sem) nem szeretek túlzottan barátkozni és ezért sem szeretek senkit közel engedni magamhoz. Minek? Hogy utána megint pofára essek?


A férjem képes mindenkinek mindent megbocsátani, de ő az az ember, akit emiatt egy darabig ki is lehet használni. Én nem ilyen vagyok és úgy érzem, hogy nem nagyon ért meg.

Lehet túl komolyan veszem ezt a barátosdit és csak simán el kellene fogadnom, hogy az emberek jönnek-mennek az életben és jó esetben csak a család és a házastárs az ami állandó...csak akkor mi értelme van bárkivel is jóban lenni?


2018. jún. 6. 00:31
 1/3 anonim ***** válasza:
91%

Szia kèrdező.


Èn is pont így vagyok mint te.

Sajnos ez a karmànk.😞

2018. jún. 6. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
91%

Neked évekig vannak működő barátságaid. A többség viszont még ilyenre vevő embereket sem talál. Szerintem örülj neki, mert igazán kivételes és átlag feletti, hogy ilyen hosszú barátságokat tudsz kialakítani!

Ennél feljebb már tényleg csak akkor tudsz lépni, ha megtalál a vakszerencse!


Szóval folytasd, amit eddig, mert NAGYON JÓL csinálod, irigylésre méltó!


Az hogy a leírtaknál jobb-hosszabb-tartalmasabb barátságot találj, teljesen a véletlen műve. Ilyenek az emberek, ez van :)


25f

2018. jún. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, ebben is van valami. Bár én utólag ezt inkább elpazarolt időnek élem meg, nem szeretem a felesleges dolgokat. :)
2018. jún. 6. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!