Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan segíthetnék a legjobb...

Hogyan segíthetnék a legjobb barátnőmnek? Többi lent!

Figyelt kérdés

Mindketten tizedikesek vagyunk, általánosban nyolc évig voltunk osztálytársak de más gimnáziumba mentünk. Majdnem egész nap chatelünk de ő szinte senki mással nem beszélget. Nincsenek közeli barátai az osztályából, szünetekben pedig velem beszél.

Az utóbbi időben észrevettem rajta, hogy nagyon szomorú, és nagyon aggódok érte. A jegyei folyamatosan romlanak, és nem beszél róla senkivel maximum velem. Én próbálok segíteni neki amiben tudok, többször mondtam már neki, hogy valószínűleg már tényleg orvosra lenne szüksége de még a szüleivel sem hajlandó beszélni.

Többször is utalt már arra hogy vannak öngyilkos gondolatai (nem tudom, hogy mennyire gondolhatja komolyan) és egyedül már kevésnek érzem magam arra, hogy segíteni tudjak neki kimászni a gödörből.

Van hogy hazaér és lefekszik aludni, aztán este tízkor felébred és akkor már lusta tanulni, és egyébként sem képes rávenni magát a tanulásra. Egyszer sikerült rávennem hogy korrepetálhassam matekból és 2 órán keresztül csináltuk és látszott is az eredménye, de azóta se sikerül újra rávenni.

Mit csináljak? Hogy tudnék segíteni még neki? Beszéljek esetleg én a szüleivel? Vagy hagyjam hátha kinövi?



2018. jún. 7. 20:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Ilyenkor az a lényeg, hogy legyen mellette valaki. Figyelj oda rá, éreztesd vele, hogy fontos. Itt most nem a jegyei a legfontosabbak, hanem az, hogy jobban érezze magát. Beszélj vele a problémáiról, támogasd mindenben, legyél pozitív felé. Hívd el minél többször pl moziba vagy máshova, hogy ne maradjon egyedül a gondolataival. Ha már mondta is, hogy öngyilkos gondolatai vannak, akkor tényleg baj van, ezt senki nem mondja csak úgy. Valahogy vedd rá, hogy elmenjen pszichológushoz, szüksége van rá.
2018. jún. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Akár át is mehetne a te iskoládba ha megoldható.
2018. jún. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket! Sajnos az iskola váltás egyikünknek sem opció mert olyan tagozatokon vagyunk ami a másikuk iskolájában nincs.

Próbálok vele sok időt tölteni, bemutatani egy-két osztalytarsamnak hátha jól kijon majd velük (mert az osztályát alapból nem is bírja) egyszer találkozott is párral, utána azt mondta hogy tök jó fejek de azóta mindig kihúzza magát alóla.

A jegyei miatt azért aggódok nagyon, mert ha megbukik nem fog tudni beilleszkedni egy új osztályközösségbe és csak lejjebb kerülne a lejtőn

2018. jún. 8. 06:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!