Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Csak én tartom furcsának ezt...

Csak én tartom furcsának ezt a viselkedést egy 18 éves lánytól?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, van egy osztálytársnőm, akivel valaha barátok voltunk. Gyakran beszélgettünk arról, hogy mit csinál xy hétvégén, főz-e valamit, stb. A válasz mindig az volt, hogy "idemegyünk, odamegyünk". Ez gyakran már dicsekedés szerű volt. Állandóan a családjával ment mindehova, amivel semmi baj nincs, csak fura. Én elhívtam mondjuk moziba vagy egy csajos napra, ő azt mondta hogy nem ér rá, mert anyukájával megy xy helyre.

Mindig olyan fura, rajtam kívül senkivel sem beszélt az iskolában. Én szinte még mindenkivel tartottam a kapcsolatot. Nemrég összejött egy sráccal, az ő nyakában csüng egész nap, hogy mindenki lássa, ez az ő pasija. Nem is értettem, tudta hogy a srác senkinek sem jön be a többiek közül, nekem meg egyenesen herótom volt tőle.

Egyszer jártam nálunk (barátnőmnél), egyetlen egyszer hívott meg, mint " legjobb barátbőt". Édesanyját többször is kérdeztem, hogy segíthetek-e neki a főzésben vagy valamiben, azt mondta, hogy nem kell, mert ez neki megszokott dolog. Elejtett pár mondatot nekem, hogy a lánya nem tud főzni, nem szokott takarítani maga után és anyja csinál meg mindent.

A csajszi egyre jobban hanyagolni kezdett és több furcsa, hazug sztorit hallottam magamról másoktól, amit ő terjesztett (pl családom nemtörődöm emberek és kidobtak, a barátom öngyilkos lett miattam, stb). Ez után már én szakítottam meg vele a kapcsolatot, mert nem tettem semmit azért, hogy ezt tegye velem.


Csak nekem furcsa ez a viselkedés?

Én napi szinten főzök itthon, takarítani is én szoktam és nagyon sok emberrel tartom a kapcsolatot. Ennyire különbözök tőle? Vagy csak én agyalom túl? Mit tettem, amiért ilyen pletykákat terjeszt rólam?



2018. jún. 28. 11:53
 1/3 anonim ***** válasza:
62%
Vannak extrovertált és introvertált emberek. Az extrovertált szeret emberek közt lenni sok barátja van. Az introvertált csak néha van emberek társaságában mert nincs akkora igénye rá. Én is az utóbbi csoporthoz tartozom és nincs ezzel semmi hong. Nem sok barátom van inkább otthon olvasok sokszor. Az pedig hogy nem szeret főzni.. hát énse szeretek nem is nagyon szoktam :D ahány ház annyi szokás.
2018. jún. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem az még nem fura, hogy nem szokott főzni, meg nem olyan házias. Én is mostanában kezdtem el egyszerűbb kajákat főzni, mondjuk már előbb próbálkoztam volna ezekkel, de az anyám semmit sem enged, még egy tök egyszerű fokhagymakrémlevest se főzhetek meg, ha ő itthon van, mert direkt odaáll mellém és elkezd mindenért üvölteni, hogy rosszul csinálom, meg úristen, a tűzhelyre cseppent egy ml-nyi leves, hogy lehetek ilyen igénytelen, stb. És végül mindig az lesz, hogy kizavar a konyhából és befejezi helyettem, aztán órákig hallgatom, hogy más normális lányok már 12-14 éves koruk óta főznek, csak én vagyok ekkora szerencsétlen nyomorult.

Plusz a takarítással is úgy vagyok, hogy a saját szobámat meg azt a fürdőszobát, amit csak én használok, rendbe tartom, a ház többi részén csak porszívózok néha meg elmosogatok. Ha az anyám a konyhába se enged be, mi közöm lenne nekem ahhoz, hogy retkesen hagyja pl. a tűzhelyet?

Nem lehet amúgy, hogy a barátnőd anyja is ilyen?

Viszont az tényleg felháborító, hogy hazugságokat terjeszt rólad, ilyen embert én is elkerülnék.

20L

2018. jún. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
#2 Nem olyan az anyukája, mint a tied. Amikor ott voltam kérdezte tőle, hogy "Kislányom, nem szeretnél segíteni valamit?" a lány azt felelte "Nem anya, hagyjál, nem érek rá."
2018. jún. 28. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!