Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az extrovertáltak miért...

Az extrovertáltak miért gondolják azt az introvertáltakról, hogy felsőbbrendűnek érzik magukat?

Figyelt kérdés

Pusztán azért, mert nincs energiánk 1-2 óránál többet kommunikálni és tegyük fel lelépünk vagy visszautasítunk egy meghívást valahová. Ebből miért következtetnek nagyképűségre?


Másik szempont. Miért gondolják, hogy csak azért mert nem beszélgetünk másokkal (sokat, folyton) azért sajnálniuk kellene minket? Hiszen pont, hogy akkor vagyunk boldogak ha békén hagynak.


2018. jún. 30. 13:24
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

És te miért általánosítasz? Nekem a legjobb barátom egy extrovertált nő, én meg introvertált vagyok. Tök jól megértjük egymást.

37N

2018. jún. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%

Erre Douglas Adams adta eddig a legjobb választ:

42

2018. jún. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%

Tele van a net olyan mémekkel, hogy "amíg te extrovertáltként a sárga földig ittad magad és kubai férfiprostik köldökéből szippantottál kokaint, addig én kiolvastam Dosztojevszkij összes írását anyanyelven" meg ennek az "extrovertált = hülye, introvertált = intelligens" sztereotípiának végtelen sorozatával.

Még a társkeresésben is ez van; folyton azért megy a panaszkodás, mert "uhhh a másik nem csak az olcsó szórakozásnak él, és legszívesebben sosem lenne otthon, debezzeg ÉN még képes vagyok értékelni a csendet, egyedüllétet, és intellektuális hobbikat."


És azért sajnálják azokat, akik nem szeretnek (sokat, folyton) beszélni másokkal, mert nagyon vékony a határ felfrissítő egyedüllét és magány között, márpedig sokan átesnek a ló túloldalára. Itt is van legalább napi 2 kérdés arról, hogy a kérdező nem jár el sehova, nincs is kedve, de közben már legszívesebben felvágná az ereit, mert nincs senkije, és nem tudja, hogy hogy kezdjen hozzá a barátkereséshez.

2018. jún. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3


Ez egy meglehetősen komplex kérdés.


Részben az is igaz, hogy az intellektusunk fejlesztéséhez időre van szükség. Időre, tanulásra, kitartásra, és egyetlen dologra való összpontosítás képességére. Mivel az introvertáltaknak általában meg van erre az idejük, míg az extrovertáltak idejük nagy részét mások társaságában töltik, más részét pedig másokkal való találkozás egyeztetésével, telefonbeszélgetésekkel stb, nem nehéz átlátni, hogy ennyire különböző életvitelek közül melyik hajlamosítja jobban az embert a mélyebb, tudatosabb gondolkodásra és melyik az inkább felszínes, sietősebb, elhamarkodott, ösztönös gondolatokra.


Az introvertáltak könyből tanulnak, míg az extrovertáltak szóból. Sajnos a szóból való tanulás pontatlanabb tanulás mivel nagyban szubjektív és személyes érzelmek határozzák azt meg.


Ugyanakkor az introvertak nyilván igénylik a minőségi, tartalmas társas életet (mértékkel), ám gyakran a felhozatal és opciók annyira lehangolóak, hogy gyakran tényleg inkább úgy döntenek inkább otthon csinálnak valamit egyedül.


Velem is megesett számtalan ilyen eset, hogy csak azért lemondtak extrovertált emberek meghívását mert tudtam miről fog szólni az összejövetel. Semmi tartalmasról az biztos.


Emelett nem ítélem el őket de attól még nem kell szeretnem őket. Sajnos ráadásul az extrovertált emberek hajlamosabbak másokat nyilvánosan megszégyeníteni, ugratni, szívatni stb mint az introvertáltak.


Ezek olyan dolgok amikért az introvertált jogosan lenézhetné őket gyakran embertelen magatartásuk miatt, ám a való igazság az, hogy sőt inkább a kisebbség érzés uralkodik el magukon velük szemben. Pont azért mert egy társas helyzetben nagyobb a hatalmuk és az introvertáltak inkább kiszolgáltatott helyzetben vannak és gyakran függnek a “jóindulatuktól”, ami hát nem mindig akar előjönni.


Ugyanakkor sok szakmában egyszerűen esélyesebbek, olyan dolgokra képesek amelyektől egy introvertált retteg.


Ezért szokott is olyan vélemény megfogalmazódni, hogy az introvertaltaknak mentális problémáik vannak, biztosan valami gond van velük, amiért ilyen furán viselkednek egy társaságban.


Tehát lenne okunk lenézőnek lenni, de az igazság az, hogy éppen tartunk tőlük.

2018. jún. 30. 15:12
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyelek meg amit írtál hát pont abból következtetek :)


Nem beszélek feleslegesen.Kristálytiszta logikám van.2 perc alatt kiszúrom ha felszínes vagy.A hobbim az olvasás.Szeretem az embereket,érdekelnek a gondolataik.Véleményem van.Minderről :D

Rengeteget vagyok egyedül.Kiváló ön és emberismeretem van mert figyelek másokra HA társaságban vagyok.

Szerintem nem kell győzködnie magát az embernek hogy " IGENIS okos vagyok "

Ja és imádom az intrókat főleg az INTJ-ket kár hogy az agyukra megyek.


ENTP vagyok.


megkaptad a választ?


na békén hagylak, hogy boldog lehess :)

2018. júl. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

#3 te naggggyon hülye vagy


Kerdező:azért,mert az extrovertáltak többsége (tisztelet a kivételnek) azt hiszi,hogy CSAK az a normális,amilyenek ők és az introvertáltakat megbélyegzik,mert a primitív agyukkal nem képesek felfogni,hogy nem mindenkinek egyformák az igényei. Nem értik,miért szeret valaki bizonyos időt egyedül tölteni.

2018. aug. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!