Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tudnék kezdeni egy érzelmi...

Mit tudnék kezdeni egy érzelmileg instabil baráttal?

Figyelt kérdés

Van egy lány, akivel ovi óta ismerjük egymást, azóta barátok vagyunk. Most már 20 évesek vagyunk, vagyis pár hónap múlva én is, de lehet kicsit dedósnak fog hangzani amit leírok. Körülbelül 4 éve kerültünk távolabb egymástól, amikor elköltözött egy rokonához (szülei sajnos nem élnek és a betegeskedő nagyszülők nem tudták őt nevelni), így több mint 2 órányira lakik tőlem. Nyáron mindig megyek hozzájuk pár napra, volt hogy júliusban és augusztusban is. Ameddig itt lakott, nagyon szoros volt a kapcsolatunk. Annak ellenére hogy nem hasonlítunk, sokan testvéreknek/rokonaknak gondoltak minket. Már akkor is előfordultak olyanok, hogy jelét adta, hogy mennyire nem tetszik neki, hogy rajta kívül mással is barátkozom, még ha csak egy emberről is volt szó. Miatta több embert is mondhatni elhanyagoltam és az általános iskola után nem is beszéltem velük, de persze erre akkor jöttem rá, amikor nem kerestek. Néha ennek ellent mondóan pedig azt mondta, hogy fura neki hogy rajtam kívül nincs barátja (voltak/vannak, de elég felszínes az összes). A kérdést azért írom ki, mert néhány órája érkezett tőle egy üzenet, amire még nem válaszoltam mert nem tudtam hogy kezeljem. Kb két hete volt egy barátnőmnek a szülinapja - nem ismerik egymást -, és most facebookon meglátta a róla szóló posztot (képek a szülinapról, "szeretlek titeket" szöveg, meg az ilyenek :D), lájkolta is, aztán jött egy üzenet, hogy "látom találtál más barátokat :(", ezenfelül küldött egy képet magáról, hogy sír. Ez szokása, ha a barátjával összeveszik, akkor neki is küld, ha a rokonával van valami nézeteltérés akinél lakik, akkor is kapok ilyeneket. Igaz, hogy lassan 15 éve ismerem, de ilyenkor mintha nem is ő lenne. Nem tudom, miért baj, hogy vannak rajta kívül barátaim, főleg, hogy messze lakunk egymástól és ő amúgy is őszig külföldön van. A házban gubbasszak, ha nem vele vagyok? Pedig így is inkább itthon ülős vagyok, de ha valaki elhív valahova, akkor csak nem mondok nemet ha nincs dolgom. Most ezekre nem szeretnék részletesen kitérni, de azt még fontosnak tartom leírni, hogy ennek a lánynak elég nehéz élete van. Ahogy említettem, a szülei nem élnek, mióta elköltözött, a nagyszülei is meghaltak, rajtuk kívül pedig egyik rokonát sem érezte közel magához. Együtt nőttünk fel, gondolom a sok elvesztett ember miatt fél, hogy én sem maradok vele, de szerintem ez már a ló túloldala.

Segítsetek kérlek, emiatt most aludni sem tudok :/



2018. júl. 3. 03:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Maradjatok barátok . Ha nem is szerelem céljából de bízzatok egymásban . Szerintem neked ment el az önbizalmad mert te félsz te írtad leszépen a regént. Akkor most szépen drága erősödj meg és légy férfi félős fiú helyett ha kérhetem. És továbbra is legyen a lánnyal barátság
2018. júl. 3. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Na igen, lemaradt a végéről, de én is lány vagyok. :D
2018. júl. 3. 06:05
 3/3 anonim ***** válasza:

Megpróbálnám megbeszélni vele a dolgot, ha pedig nem megy továbbra is önző, megszakítanám vele a kapcsolatot.


Az nem igaz barátság, hogy érzelmileg zsarol.

2018. júl. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!