Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan lehet egyetemen barátok...

Hogyan lehet egyetemen barátokat szerezni?

Figyelt kérdés
Szeptembertől egyetemet kezdek (lány vagyok), és senkit sem fogok ismerni, ezért félek. Nem lesz nálunk gólyatábor, csak valami orientációs napok, amiről nem is tudom teljesen, mit takar. Jó lenne, ha nem lennék teljesen egyedül Budapesten, de nagyon elszoktam már ettől az ismerkedés/barátkozástól, megvoltam a saját baráti körömmel. Most viszont, hogy egyedül leszek, nem ártana hamar új ismeretségeket kötnöm. Mit tanácsoltok?
2018. júl. 12. 23:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Légy nyitott, próbálj azokhoz odamenni akik szintén nem ismernek senkit. Ha meg senkihez nem "mersz" odamenni úgyis megtalálnak és beszélgetni fognak veled.
2018. júl. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerűen: Szólítsd meg őket.
2018. júl. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is csak két lányt ismerek, akikkel egy karra (egyikükkel egy szakra is) megyek, egy pici félsz bennem is van, de ez teljesen normális, hiszen új közeg, teljesen új emberek, mentalitás stb. Ha valaki szimpatikus, nyugodtan menj oda hozzá, ha hallasz egy jó beszélgetést, merj bekapcsolódni stb. Amúgy az előadások miatt úgyis szövődnek majd ismeretségek/barátságok, hiszen más-más emberek mellett leszel majd. Ha van valami közös program, ami téged is érdekel, ne habozz elmenni a többiekkel, engedd el magad, ez nekik is ugyanúgy új élmény, mint neked. :)


Csak leírom a saját példám: az ELTE-re jelentkeztem csecsemő- és kisgyermeknevelő szakra. Februárban voltam beszédalkalmasságin a suliban, ahol kb 200-300 lány volt beosztva egy-egy időpontra. Sokat kellett várni, én is csak álldogáltam a többiek között, hallgattam, nem tudtam, hogy mit csináljak. Aztán előttem elkezdtek beszélgetni (ők sem ismerték egymást, ezt kivettem a beszélgetésből), és ebbe én is bekapcsolódtam. Utána együtt vártuk, hogy behívjanak minket az alkalmasságira. Szóval rengeteg ilyen helyzet lesz, bárhol és bármit is tanulsz majd. A közös érdeklődés összehoz majd másokkal, csak élvezd, hogy ott vagy. :)

2018. júl. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, ez megnyugtató, köszönöm! Egyébként én is ELTE-s leszek :)
2018. júl. 13. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!