Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A férfiak közötti barátság...

A férfiak közötti barátság tényleg szinte család? A nők közötti meg többnyire felszínes?

Figyelt kérdés

Nem lehet általánosítani, vannak kivételek, tudom.


Szerintetek a férfiak közötti kötelék szorosabb, mintha szinte családtagok lennének? Így így látom. Mintha a nőknél nem így lenne...

A nők megsértődnek és hiyztiznek és ezért a legtöbb felszínes? :D

Ti hogy látjátok, mik a tapasztalataitok?


2018. júl. 29. 15:06
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Nő vagyok, mindig csodálva nézem a férfiak közötti ''testvériséget''. :D

Saját tapasztalatból kiindulva, nálunk ritkább ez a mindent kibíró barátság, de szerencsére létező dolog. :)


(És elnézést az elírások miatt!)

2018. júl. 29. 15:07
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem nem jó a megfogalmazás.Jobb: Bajtársias.

Ez nem jellemző annyira a barátnőknél.

2018. júl. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem a nőket jobban leköti a család, a háztartás, a gyerekek, ezért nekik kevésbé fér bele az életükbe még egy szoros barátság is, ezért felületesebbek az ő baráti kapcsolataik. A férfiak viszont kevesebbet pörögnek otthon, ezért szorosabbra tudják fűzni a baráti kapcsolataikat.
2018. júl. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%

"A nők megsértődnek és hiyztiznek és ezért a legtöbb felszínes? :D"

Ez nekem kicsit olyan, mintha férfi írta volna...

Barátom gyerekkori barátja hetekig meg volt sértődve egy poén miatt és nem szólt barátomhoz, nem kereste.


A nőket sajnos kiskoruktól kezdve úgy szocializálják, hogy a nők egymásnak vetélytársai.

Szerencsére anyum nem így nevelt és nagyon jó lánybarátaim vannak, akikkel ugratjuk is egymást, ökörködünk, nincsen semmilyen féltékenység.

2018. júl. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
Én egyáltalán nem ezt tapasztalom, de hát biztos más környezetben élünk, más emberekkel találkozunk...
2018. júl. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nő vagyok, nem tudom miért furcsa, csak sajnos a saját tapasztalataimat írtam a kérdésbe. Volt olyan szupernek hitt barátsagom, ahol valami teljesen banális dolgon sértődött be az állítólagos barátnőm például... nyilván a kommunikáció a fő kérdés itt is.

Általánosítani sem akarok persze.


A család-gyerek-háztartás miatti ''időhiány''meg nem befolyásolhatja szerintem a barátságokat. Mi volt akkor ezek előtt? Akkor nem voltak barátságok, barátok? Hol vannak ők ebben az esetben? Szóval ezt annyira nem tartom releván érvnek, mert ha az időhiány és elfoglaltság előtt ott voltak az igazi valódi barátoknak nevezett személyek, ''testvérek'', akkor ők később is ott lesznek velünk. :)

2018. júl. 29. 15:45
 7/11 anonim ***** válasza:
50%

Pont forditva latom. Csajok elso perctol kezdve vagy tok jol elvannak es baratnok, vagy nagyon utaljak egymasr.


A pasik addig csak par emberrel tudnak szoros baratsagot letrehozni, de akar jon egy csaj, ey kepesek megbolondulni. Nekem is tobb jobaratom szimplan eltunt az eletembol. Kulfoldre ment, vagy becsajozott, vagy osszevesztunk es inkabb nem szol hozzam, mint mondjuk bocsanatot kerjen.


28f

2018. júl. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"ha az időhiány és elfoglaltság előtt ott voltak az igazi valódi barátoknak nevezett személyek, ''testvérek'', akkor ők később is ott lesznek velünk. :)"


De épp ez az, hogy előtte még ott voltak, de a családalapításoktól kezdve már nincs rá energiájuk, hogy ápolják a régi barátságokat, ezért válnak felszínessé azok is, amelyek mély barátságok voltak régebben. Egyszerűen megszakad a kapcsolat, és ha már nem napi szinten, csak mondjuk néhány havonta tudnak találkozni, akkor az már nem ugyanaz. A férfiak viszont jó, ha nem is napi szinten, de azért még mindig gyakrabban össze tudnak jönni a barátaikkal, mint a nők, családalapítás után is. Én így látom.

2018. júl. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%
teljesen egyetértek
2018. aug. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
0%

Nem. Jon egy csaj, baratsagot is kepes tonkretenni, akar tiz eveset is.

Vagy osszeveszni egy non.

Nem. 28f

2018. aug. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!