Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek létezik nő és...

Szerintetek létezik nő és férfi közötti barátság?

Figyelt kérdés
Tegnap merült fel a téma a baráti tárasságomban. A legtöbben azt mondták, hogy nagyon tartósan nem létezik. Mivel az egyik fél el fog kezdeni romantikus érzelmeket táplálni a másik iránt. Vagy ha kialakul valakinek egy párkapcsolata akkor hanyagolni fogja a másikat és nem biztos, hogy a legjobb egy párkapcsolatban ha egy ellenkezőneművel jársz össze a párod tudtával is. Tegyük fel tudja a legjobb barátod esetleg ismeri is de ha rendszeresen összejártok akkor is ott fog motoszkálni benne a kis ördög. Nekem vannak 22 éves férfiként vannak nő barátaim viszont arra jutottunk, hogy azért működik jól a kapcsolat közöttünk mert inkább tekintem testvéreknek őket és ritkán találkozunk.

2018. jún. 6. 09:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%

Igen.

És továbbra is visszautasítom, hogy minden ellenkező nemű barátom d*gni akarna velem...

2018. jún. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 nemaRendőrség ***** válasza:
67%
Barátság nem. Haveri viszony simán
2018. jún. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%

Miért ne létezne? Persze ez nem olyan, hogy kettesben együtt lógtok a lánybarátoddal, hanem 1 baráti körben vagytok, az tart össze.

Kettesben lehet, hogy kevés közös témát találna egy fiú meg lány sok esetben és ezért mondják. Bár kivételek is akadnak.


Mindenesetre 1 biztos: hátsószándékos barátság nem igazi barátság. Szerintem az ember már az elején érzi, ha vonzódik egy adott nõhöz és emiatt lóg vele és nem baráti érzéseket táplál iránta. Ennek ellenére képes sokáig azt hazudni magának, hogy ez barátság.

2018. jún. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
legjobb lány barátomat 10+ éve ismerem, testvérként szeretjük egymást
2018. jún. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%

Nekem van, úgyhogy létezik.

Immár 31 éve, és még soha nem akart egyikünk sem semmit a másiktól.

2018. jún. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
71%

Vannak kivételes esetek, de alapvetően szerintem nem működik. Nekem is voltak férfi barátaim, egészen addig tartottak, míg többet nem akartak tőlem, ezért már csak haveri szinten tartok kapcsolatokat az ellenkező neműekkel, ritka találkozásokkal.

Közös programokra együtt járva, sok időt kettesben töltve akaratlanul is kialakul a kötődés és érzelmek, mert egy baráttal mindenki természetesen viselkedik, nem akarjuk, hogy csak a jó oldalunkat lássa, így sokkal közvetlenebb, és bizalmasabb módon megismerhető a másik.

2018. jún. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha nem sűrűn találkoznak, de tudják, mindog számíthatnak egymásra. És bármennyi idő is telik el a találkozások között, ugyanonnan tudják folytatni a beszélgetést. Minden természetes és semmi sem kínos köztük.

A gyakori találkozások mellett ki tud alakulni érzelem és az aktuális partner szemében sem biztos, hogy jó pont, ha egy ellenkező neművel lóg együtt az ember rendszeresen.

2018. jún. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
33%

Szex előtt,vagy szex után? :)

A barátság egy igen mély lelki kötelék,akkor nem alakul ki belőle több szerintem ha egyáltalán nincs vonzalom.

Ezért jó ha a társunk a legjobb barátunk is.Hiszen a megcsalás is az érzelmi megcsalással kezdődik.


Vagy most akkor a nőknek mégis csak a külső a prioritás,hogy barátokra van szükségük kipanaszkodni a kapcsolataik problémáit,az elhidegülést,stb?

Mert arra ott vannak a női magazinos anonim lelki rovatok olvasónk küldte szekciói.Meg a trécselő barátnők,vagy pszichológus.


Kivétel erősíti a szabályt alapon előfordulhat,hogy valóban fel sem merül a testiség egy "barátságban" ahol egyébként vonzódnak egymáshoz a felek?


De abban egyesnek igaza van "megdugni" aztán tényleg nem akarnék egy lány barátot.A szeretkezés már más kérdés lenne.


Összefoglalva szerintem van mély barátság férfi és nő között.Csak jó ha van köztük jó nagy távolság és meg is tartják :)

2018. jún. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de nem minden ember alkalmas erre.
2018. jún. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 he84 ***** válasza:
57%
Létezik. Az téves, hogy ne lenne több beszédtéma és hogy nem szabad kettesben lenni. Nem ettől függ. Ráadásul sok esetben egy férfi legjobb barátja pont egy nő lehet, mert a legtöbb nővel meg lehet beszélni őszintén a személyes problémákat, az érzéseket, meg minden ilyesmit. Hiába jó barát, vagy legjobb barát 2 férfi, ő köztük ilyen dolgokra nem kerül sor, nem fognak tudni mindent őszintén megbeszélni, mivel a társadalom fura nevelése miatt a férfiak főleg a többi férfi számára ezt nem merik és erősnek akarnak látszani. Pedig pont attól erősebb, bátrabb egy férfi, ha fel meri vállalni az érzelmeit és a gondjait! Ennyi erővel a lány-lány és a fiú-fiú barátságok sem létezhetnének, mert különben jó néhány lány-lány és fiú-fiú barátságból is több lenne. Hisz ő náluk ott lehet akár a biszexualítás, vagy a homoszexualítás. Az tény, hogy barátságból alakulhat ki szerelem, de ettől még szerelem és egyéb szándéktól mentes fiú-lány barátságok is léteznek!
2018. jún. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!