Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ez normális reakció a 21....

Gags kérdése:

Ez normális reakció a 21. században vagy csak én nem haladok a korral?

Figyelt kérdés

Beszélgetés közben szóba jön hogy rossz kedved van és válasz rá három esetből kettőben az "akkor hagylak". Semmi mi a baj, mi történt, fel a fejjel, kitartás... csak én hiányolom ezeket? Ez után komolyan elgondolkoztam hogy mit is jelent a barátság.

Ti hogyan gondoljátok?



2018. aug. 16. 05:37
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
0%
Hát te biztos nem érzed:)
2018. aug. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
9-10 a 2-ből tényleg, miért nem lehet kiolvasni, hogy irónikus? Legalább a "kőből van"-nál gyanakodhattatok volna.
2018. aug. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
74%
Ez nem század kérdése, sokkal inkább a személyé. Igen, vannak olyanok, akik csak addig barátok, ameddig minden szép és jó.
2018. aug. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
És szerinted hány meg hány személy teszi fel (akár magában is) a kérdést? Tudod minden századnak megvannak a maga sajátosságai. A kérdés arra (is) irányul hogy ez mennyire ez én és mennyire a század problémája (magyarán, hány ember szenved hasonló problémában, azaz mennyire elterjedt, mi hozta magával avagy mindig is így volt)
2018. aug. 16. 08:47
 15/21 A kérdező kommentje:
*(mennyire) az
2018. aug. 16. 08:48
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
az önzőség és az empátia hiánya nő, igen. "Rohanj a prédára siess a vadra" - a törtetés, a harácsolás, mások letaposása a célok érdekében is nő.
2018. aug. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Igaz, hogy nem jó a negatívumokkal sokat foglalkozni ( pl ha valaki állandóan nyavalyog), de ha te nem vagy ilyen, akkor bunkóság hogy nem foglalkoznak veled.
2018. aug. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Szerintem ez kétélű dolog.

Én pl. nem szeretem ha kérdezősködnek, hogy mi bajom van. Ha valamit akarok, akkor azt elmondom magamtól is. Ha nem, akkor meg ne próbálják kihúzni belőlem. Mivel én ilyen vagyok, abból indulok ki alapvetően, hogy más is ilyen, mégha tudom is ép ésszel, hogy ez nem így van.


Vélhetően eme barátaid nem tudják hogyan kezeljék a helyzetet, tehát neked kellene ilyenkor azt mondanod, hogy szeretnél vele beszélgetni egy kicsit erről és arról. Ha ilyenkor sem hallgat meg... na akkor van baj.


Néma gyereknek anyja sem érti a szavát.

Sokszor még a párok is elmennek egymás mellett, észre sem veszik, ha a másikat bántja valami. Pedig együtt élnek. Akkor baráti kapcsolatokban még is hogy működhetne mindez szavak nélkül? Szerintem nagyon ritka...

2018. aug. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Félre értettél.

Alapvető feltételezésedben van pár csúsztatás, torzítás. Az egész alapja, hogy Nem mindenki egyforma. (mond ki hangosan!) Ez fontos!

Szóval azért, mert mások vagyunk, nem hibázunk.


"Szóval ha rosszul érzem magam akkor nem szabad említenem, és beszélnem sem, sőt épp ellenkezőleg, magamba kell vonulnom mert csak rontanám a kapcsolatot azzal hogy felfedném, nem éppen rózsás a helyzetem."



Szabály erre nincs. Nem Kell magadban megoldás találni. Írtam, hogy van, aki kér segítséget és kap. Nem csak barátoktól, de szakemberektől is!

Az egy dolog, hogy nem mindenki érzékeny, hanem vannak érzéketlenek is.


Azt mennyire esett le, hogy ha minden harmadik ember meghallgat, akkor nagyon jó környezetben élsz?

2018. aug. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Semennyire, mert 3 emberrel van szorosabb kapcsolatom ^^' szóval nem minden 3. hanem 1 a legjobbak közül is.
2018. aug. 17. 17:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!