Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi a helyes viselkedés-...

Mi a helyes viselkedés- illetve egyéniségforma annak akinek béna a külseje/adottságai?

Figyelt kérdés

Mivel az emberek nagyon is a külső szemüvegén keresztül ítélik meg az embert, és egyfajta viselkedést tarthatnak nagyon megnyerőnek egyik egyénnél (ha megnyerő a külseje), ám ugyanazt a viselkedést akár el is ítélhetik ha számukra taszító, zavaró külsejű embertől látják.


Na most aki nem húzott nyerőszámot a külsők lottóján születéskor, annak milyen lehetőségei vannak e téren?


Például próbáltam "ellesni", "eltanulni" a népszerű, közkedvelt emberek viselkedését, elsősorban lazaságát, határozottságát, engem mindenki imád magatartását és sajnos ezzel elszigetelődtem még jobban, mint akkor amikor felvállaltam a bohóc szerepét (mert bohócra mindig szükség van minden társaságban), mindig kell valaki aki miatt örülhetünk, hogy minekünk jobban megy sorsunk.


A gond az, hogy amint felnőtt éveimbe léptem, meguntam a bohóckodást és elhatároztam, hogy már nem fogadom el ezt a szerepet és követelem ugyanazt a szerepet / rangot egy társaságban amit mások is megkapnak. Ez eddig nem jött össze, látszólag az új határozott/ tiszteletet követelő énem nem tetszetős senki számára.


Ezért elgondolkodtam, hogy vajon létezik olyan, hogy a külsőnk határt szab a lehetőségeinknek. Mármint hülye kérdés, nyilván létezik, hiszen bárkiből nem lehet fotómodell. Ám a kérdésem az, hogy van olyan, hogy van amikor az abszolút max az a bohóc / önfeláldozó / mások érdekeit a sajátja elé helyező szerep, köszönhetően a külsőnek?


2018. aug. 19. 10:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Miért nem próbálsz meg önmagad lenni?

Felesleges szerepeket felvenni, olyan legyél amilyen lenni szeretnél, ahogy jól érzed magad.

2018. aug. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Humm


Hát de ahhoz, hogy kifejezzem önmagam előbb önbizalomra van szükségem, magabiztosságra.


De amúgy amikor határozottan viselkedem akkor gondolom hogy a saját érdekeimet juttatom érvényre, tehát valamilyen szinten önmagam vagyok.


Nyilván nem könnyű választ adni arra a kérdésre, hogy ki vagyok én, úgy hogy 20 évig alázatos, önfeláldozó, másoknak nevetség tárgya ember voltam. Akkor ezek szerint ez volnék?


Hogy lehet eldönteni, hogy vagy te igazából? Annyira tudsz önmagad lenni, amennyire mások engedik. Feltéve ha nem elszigetelten élsz valameyik lakatlan szigeten, ahol aztán valóban bárki lehetsz...

2018. aug. 19. 11:11
 3/3 anonim ***** válasza:
Önirónia.
2018. aug. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!