Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek ezek alapján...

Szerintetek ezek alapján nagyon rossz barát vagyok?

Figyelt kérdés
Terveztük a haverjaimmal, hogy a hétvégén felmennénk Pestre kirándulni. Úgy volt, hogy az én kocsimmal megyünk, és én megemlítettem, hogy jó lenne, ha 2500 forintot mindenki beleadna a benzinköltségbe (3 barátom jött volna). A benzinköltség pedig 10 ezer forint lett volna oda-vissza összesen. Erre úgy megsértődött kettő, hogy elmondtak mindennek, hogy milyen sz*rrágó, meg képmutató vagyok. Komolyan bunkóság volt pénzt kérni?

2018. szept. 6. 11:22
 1/8 anonim ***** válasza:
16%

Igen, mert néha, sokszor az ember tud nagyvonalú lenni a barátaival és egy fillért nem fogad el ilyen esetben.


Én sem fogadtam el soha ilyen esetben.

2018. szept. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
nem volt az. Akkor esetleg ha egyedul is mennel
2018. szept. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
a barataid a taplok hogy mindennek elmondanak. Menjenek akkor busszal vagy vonattal.
2018. szept. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Amúgy jóindulatból az autópályadíjat, meg a parkolást nem is számoltam bele.
2018. szept. 6. 11:30
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
Teljesen normális, hogy pénzt kérsz. Nem szeretetszolgálat vagy és nem a két szép szemedért adják neked a benzint. Csak azért mert barátok vagytok, nem kell még egymást kihasználni ingyenes taxiként. Nem neked kellene a pénzt kérned, hanem nekik kellene mondaniuk, hogy beszállnak a költségekbe.
2018. szept. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
94%

Igen, ha mindenképp mennél, az más lenne.

Lefogadom akik megsértődtek, azok fordított esetben meg azt fájlalnák, hogy ingyen kellene vinniük téged vagy mást.

Hiányzik belőlük némi kultúráltság, ez a nagy baj.

Természetesen az egyessel is egyetértek részben, ha az ember megengedheti akkor a barátaitól ne kérjen, de ha huszonévesek vagytok és nem vet fel a pénz, akkor nem kell nagyvonalúskodni.

Ha most ők 2500-at nem hajlandóak kifizetni egy közös útra, akkor milyen alapon várják el tőled, hogy te viszont 5000-et benyelj, vagy akár egy 10-est, ha nekik ennyire nem mindegy?

De mondom nekem az gyanús a leginkább, hogy lefogadom fordított helyzetben éppen ennyire árérzékenyek lennének.

2018. szept. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%
Nem, ők a haszonlesők. A vonat sokkal többe kerülne nekik. Neked meg nem barátsággal megy az autód, hanem benzinnel, amit nem barátságból kapsz a kúton, hanem pénzért.
2018. szept. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez így normális.
2018. szept. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!