Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha valaki "mesterségesen"...

Ha valaki "mesterségesen" akar barátkozni/ismerkedni, csak szerintem dönti romba a varázst?

Figyelt kérdés

Rengeteg olyan emberről hallottam, és próbálkoztak már be nálam, akik a semmiből bukkannak elő vagy jut eszükbe, hogy ők ismerkedni akarnak egy idegen emberrel. Általában olyan módszerekkel, hogy:

"szia, ismerkedni szeretnék"


vagy szimplán a semmiből elkezd velem úgy beszélgetni mintha ezer éve ismernénk egymást, vagy csak egyszerűen teljesen érezhetően elkezd súlytalan, snassz témákat felhozni


vagy ez a "szia, mesélj magadról valamit meg szeretnélek ismerni"


Személy szerint nálam ezek alapból bukott kategóriák. Sosem fordulnak át abba, hogy szimpatikus lesz az illető. Nagyrészt azért, mert érdek szándékot sugall az egész, másrészt esetlenséget ebből adódóan problémát. Problémát, amiben nekem kell majd valószinüleg segítenem. Amit szívesen megtennék akkor, ha konkrétan azzal nyitna: "szia, tudnál segíteni abban, hogy XY...?"

De a fent említett esetekben inkább már a kezdetekkor lezárom a dolgot.


Nektek mi a véleményetek az ilyen emberekről, ismerkedési formákról?



2018. szept. 22. 19:40
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Ez is egy nézőpont, de valamilyen módon ha meg akarlak ismerni, akkor valahogy el kell kezdeni, hiába vár a sorsra.

Nem feltétlen hátsó szándék vezérli avagy "érdek szándék" ahogyan te nevezed.

Lehet szimpatikus vagy neki s meg akar ismerni, mert hátha egy baráttal gazdagabb lesz vagy épp többet szeretne. Avagy talán úgy gondolja, hogy hasonlóak vagytok s akkor talán jól kijönnétek vagy bármi.

2018. szept. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Miért?
2018. szept. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha valaki megazeretne ismerni, akkor nem azt kell nézni, hogy az illető milyen szöveget használ ahhoz, hogy megszólítson téged, hanem azt, hogy szimpatikusnak talál, emellett szeretne több információt megtudni veled kapcsolatban.
2018. szept. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*megszeretne
2018. szept. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a "hogy vagy?" "van kedved ismerkedni/beszélgetni?" és társai egyszerűen unalmas. pl. eleve egy társkeresőn nyilván, ha matchelünk, fent van az oldalon, akkor ismerkedni/beszélgetni szeretne a másik is.

Másrészt egy eldöntendő kérdésre igennel/nemmel lehet csak válaszolni.

Nagyon elcsépeltnek tartom azt is, amikor mi pasik elsőre elkezdjük néhány kép alapján dicsérni a hölgyet, csak a külsőségeit nézve.


Személy szerint valami érdekes, figyelem felkeltő kérdést tennék fel, ami engem kiemel, megkülönböztet a többi sablon embertől.


A profilját, képeit áttekintve, mindenhol lehet valamennyi információt találni, amiből már lehet következtetni a másik érdeklődési körére.

Szerintem az a lényeg, olyan témát dobjunk fel elsőre is, amire legalább 2-3 mondattal lehet csak válaszolni. Máris sokkal könnyebben lehet folytatni a beszélgetést.


Nem nehéz fent tartani a másik érdeklődését, csak kreatívnak kell lenni.


F21

2018. szept. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

szerintem itt azért az is számít, hogy te mennyit adsz hozzá a dologhoz, mert mi sem egyszerűbb mint mások kezdeményezéseit kritizálni

csak döntsd el, hogy akarsz-e ismerkedni vagy sem, ha igen akkor a fentiekkel is simán el lehet idulni

2018. szept. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
De hogy érted, hogy a semmiből? Akkor mi alapján akar megismerni?
2018. szept. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!