Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Esti vendégség kisbabás...

Esti vendégség kisbabás családnál?

Figyelt kérdés

A szitu a következő: van egy 9 hónapos babánk és van egy baráti házaspár, akikkel évek óta összejárunk, nekik még nincs gyerekük. Az utóbbi időben eléggé régóta nem sikerült velük találkozni, így hát írtunk nekik, hogy ha valamikor ráérnek átjöhetnének. Mire közölték, hogy oké, jövő péntek este ráérnek. Mire írtuk, hogy rendben, de max ilyen 8-ig jó, mert utána nálunk fürdetés, altatás a program. Úgyhogy vagy péntek 8-ig vagy keressünk egy szombatot vagy vasárnapot. Legközelebb egy beszélgetés során kifejtette az illető barát, hogy őt ez igen meglepte, mert azt hitte, hogy vagyunk olyan jóban, hogy este nem zavarnak és hogy attól, hogy ott vannak nyugodtan fürdethetjük, altathatjuk a gyereket, majd ha elaludt, akkor folytatjuk a beszélgetést.


Természetesen, ha olyan vendégek lennének, akik messze laknak és itt kell aludjanak semmi gond nem lenne persze. De mivel itt laknak a közelben nem ez a helyzet.

Mi reagáljuk túl a gyerek dolgot vagy ők nem értik?


2018. okt. 8. 23:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki másként gondolkodik ezekről a dolgokról.Ha ez nem rendszeresen van így és ritkán találkoztok,lehet érdemes belemenni a találkozóba,de ti jobban tudjátok számotokra mi a helyes.Az illető barát lehet úgy érezte,hogy túl hivatalosak vagytok az irányába azzal,hogy ennyire megszabtátok az időpontokat.Érdemes lenne ezt átbeszélni velük,ahol mindkét fél elmondhatná az álláspontját.
2018. okt. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Sok minden függ a megfogalmazástól is.Úgy írtátok ha valamikor ráérnek átjöhetnek-ebből ők úgy gondolhatták,hogy ti nyitottak vagytok bármikor a találkára.Amikor írták az este nyolc órát,ti arra írtátok,hogy eddig meg eddig jöhetnek vagy másik napokon.Ez érinthette őket rosszul.Lehet tanácsosabb lett volna úgy megfogalmazni:jelentkezzetek ha ráértek találkozni akkor egyeztetünk időpontot ami mindenkinek megfelel.
2018. okt. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az igazság kb félúton van. Lazák és közvetlenek a barátok. Ez nem baj
2018. okt. 9. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Mi nem csináltunk ebből problémát. Fürdettünk, etettünk, altattunk és utána visszamentünk beszélgetni. Van, akivel nehéz összehozni egy találkozót.
2018. okt. 9. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Miss Endzsi ***** válasza:
Szerintem így még izgalmasabb is egy alkalommal.
2018. okt. 9. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha korábban, még a gyerek születése előtt voltak éjszakába nyúló beszélgetéseitek, akkor én is meglepődnék a válaszotokon.

Ha jó barátol, akkor miért ne maradhatnának fürdetés után?

Persze ha a gyerek nem jó alvó vagy korán kelő, akkor azt is megérteném, hogy este nyolc után már nektek is lövik a pizsit, de ilyesmiről nem írtál.

2018. okt. 9. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nekem sincs gyerekem, múltkor mégis észrevettem magam amikor ismerősöknél voltam. Délután volt, és hallottam hogy a baba mindig sír, kérdeztem, hogy mi a baja, erre a nő mondta, hogy fáradt, ilyenkor már aludnia kéne.

Egyből kapcsoltam, és tudtam, hogy akkor mennem kell, hülye az aki ilyenkor nem kapcsol, vagy nem veszi észre magát.

Ha tudjátok, hogy az illetőnek nincs gyereke, csak célozgatni kell, hogy ilyenkor már késő van a babának.

2018. okt. 9. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%

Nekem eszembe se jutna problémát csinálni ebből, mert látom, milyen egy kisgyerekkel, tesómék lánya most lett 1 éves. Van, amikor fürdetés és etetés után hamar elalszik, van olyan is, amikor sógornőm 1-2 óráig altatja mert nem tud elaludni a kicsi, van hogy tesóm próbálja altatni ha sógornőmnek semmiképp se megy. Olyan is előfordul, hogy gyakran felébred a kicsi, máskor pedig végigalussza az éjszakát. Ezt nem lehet kiszámítani.

Szóval nekem eszembe se jutna barátként a kijelölt időpont után ott ücsörögni és várni, hogy mikor alszik el a gyerek, hanem mennék haza minden zokszó nélkül.

2018. okt. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!