Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan emésszem meg ezt a...

Hogyan emésszem meg ezt a dolgot? (Haver téma)

Figyelt kérdés
Szóval van egy kisebb baráti társaságom(3 fő), 22 évesek vagyunk, ovi óta mozgunk együtt tulajdonképpen. Kettejükkel már pár éve együtt lakom amióta egyetemre járunk. Az egyik sráccal nagyon jó barátságot ápoltam, eljártunk ide-oda, jól megértettük egymást. Aztán ez a haverom szakított tavaly ilyenkor az akkori barátnőjével, én segítettem neki, hogy talpra álljon, bíztattam, ahogy az egy jó baráthoz illik. Az én közbenjárásommal össze is ismerkedett egy lánnyal, a problémákat innentől tudom eredeztetni. Amióta együtt van ezzel a lánnyal, a legrosszabb énjét ismertem meg. Velünk már nem jár el bulizni egyáltalán mert a lány nem örül neki, tulajdonképpen semmi közös programot nem csinál már velünk mert folyton a lánnyal akar lenni, még csak sima beülős esték sincsenek már. Elég gyakran bánt meg engem is a nagyképű megjegyzésekkel, amiket most nem részleteznék. Úgy érzem csak azért tud rá ilyen hatással lenni ez a lány mert anno akkor találkoztak amikor a barátom még lelkileg gyenge és sebezhető volt, most azért "él" csak a lányért mert fél az egyedülléttől. Én viszont nagy gyűlöletet érzek mindkettejük iránt, elárulva és megalázva érzem magam, főleg mivel segítettem abban, hogy összejöjjenek. Elmondtam már neki szépen is és durván kendőzetlenül is, hogy mit gondolok róla, a viselkedéséről és a barátnőjéről, csak ült csöndben és hallgatott majd úgy tett mintha semmi se történt volna. Próbálom teljesen figyelmenkívül hagyni, de sajna belül akkor is idegesít, hogy így elromlott ez a jó baráti társaság. Nekem is van barátnőm, de én rendben vagyok fejben és nem teszek a barátaimra egy lány miatt. Hogyan tegyem túl magam ezen?

2018. okt. 22. 23:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Nézd az élet rendje az, hogy huszas éveik közepéhez közeledve sokan már kezdenek megállapodni, utána pedig már ritkábban járnak össze a barátok bulizni. Aztán mikor gyerekeik születnek, akkor már gyerekes programokra kezdenek újra heti gyakorisággal összejárni.
2018. okt. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez innen menthetetlennek tűnik, engedd el.

Ha szerencséd van, magától rájön és változtat ha nem, akkor nem, de őszintén szerintem te már semmit nem tehetsz.

2018. okt. 23. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kérdező, sajnos el kell fogadnod, hogy a régi szép idők - valószínűleg - örökre véget értek, és te már csak a második, vagy a sokadik leszel ennek a barátodnak. Nem tudsz mit tenni, és igenis fáj ezt megélni, tudom.


Tudomásul kell venned, hogy Te nem változtál, de a barátod, és az ő élete igen. Tehát bármennyire szeretnéd, a régi játékszabályok már nem érvényesek a kettőtök kapcsolatára sem. Vagyis újjá kell őket alakítani. Ez neked a nehezebb, és te szívsz vele többet, mert te vagy a "változatlanul maradt" fél. De ha sikerül új alapokra tennetek ezt a barátságot, talán lehet még jó újra. De soha nem lesz már olyan intenzív, mint régen.


Én ugyan már 31 éves vagyok, de ugyanezt éltem meg 23 évesen, csak női verzióban. Emlékszem jól ma is, mert én sem értettem, mi van, és nagyon fájt. Onnantól, hogy lett a legjobb barátnőmnek egy komoly kapcsolata, már nem keresett minden héten, holott korábban hetente egy órát beszélt velem telefonon. Sőt, felém sem nézett másfél hónapokig. Ezt akkor sem értettem, és, még 31 évesen sem értem, mert én sem ilyen vagyok. Attól, hogy van párom, ugyanúgy igénylem a baráti társaságot is. De el kell fogadni, hogy az emberek többsége nem ilyen. Mi azóta újra jóban vagyunk, de sok elfoagdás, és lemondás kellett hozzá a részemről. Olyan, mintha egy kettes számú barátságom jött volna létre ugyanazzal a személlyel. Teljesen más szokásokkal, "játékszabályokkal". És nekem volt a nehéz, mert a másik élete változott meg, nem az enyém. Remélem, érted, mire gondolok.

2018. okt. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!