Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti elkérnétek egy baráttól...

Ti elkérnétek egy baráttól 5000 Ft-ot egy 30 km-es oda-vissza fuvarért? Csak én furcsállom?

Figyelt kérdés
Az addig oké, hogy a benzint mi álljuk persze, meg még gondoltam egy kicsit rá is dobok, mert későn lenne (bár amúgy még simán fent szokott lenni olyankor), de ezt egy kicsit sokallom azért.

2018. nov. 2. 14:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
24%
Akkor menj taxival, eszem megáll
2018. nov. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 nemaRendőrség ***** válasza:
91%

Ez így nekem nem kerek.

Szóval 30km oda, 30 vissza.

És mennyit kéne várnia? Milyen úton kell menni, mit kell vinni?(csak titeket vagy mégvalamit)

2018. nov. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Barattól nem, de ha nekem kellene a fuvar, benzinen felul kesoi idopontban, ennyit siman adnek.
2018. nov. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
30 km összesen. Nem kell várni, csak minket kell elhozni, mert mindenki inna.
2018. nov. 2. 14:38
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem hívnék barátot azért hogy engem taxizzon. Egyébként 30 km pesti taxitarifával 9700 Ft lenne, vidéki taxitarifával még drágább. Az 5000 Ft pont egy jó ár, nem szoktad rá, hogy őt ugráltasd, amikor meg tényleg fontos egy-egy fuvar (taxi árnál lényegesen olcsóbban), akkor neked se kelljen utána lekötelezettjének érezned magad.
2018. nov. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%
Nem kérnék el ennyit. Sőt, szerintem ha egyszeri alkalom vagy egy-kétszer előforduló és tényleg jó barátom az illető, meg sem említeném neki a pénzt. Egyik barátnőm többször segített már nekem fuvarban, mindannyiszor visszautasította, mikor ki akartam fizetni a benzinköltséget. Valamiképp mindig viszonoztam (bonbon, én álltam egy program díját), hiszen nem várok el ekkora szívességet, mégiscsak pénzből élünk és nem olcsó a benzin. Szerintem ezek a dolgok így kellene, hogy működjenek, persze több mindentől függ ez azért, milyen a kettőtök viszonya, a barátod anyagi helyzete, de mindig lesznek olyanok, akik fogukhoz verik a garast.
2018. nov. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Vagy ha titeket piálni visz, akkor lehet hogy nincs kedve kocsmában józanul mellettetek dekkolni egész este. 60 kilóméterre már 2000 Ft a benzinköltség, ugyanennyi az amortizáció, 2 kocsmai sör ára (1000 Ft) meg a szívesség.
2018. nov. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
#7: 30 km összesen (oda-vissza) az út
2018. nov. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 nemaRendőrség ***** válasza:
26%

Most nem tudtok 15km-t sétálni?

Én keményebb bebaszások után is mindig hazasétálok, pedig volt már 20km is, meg erdőben 10km. Részegen fel sem fog tűnni

2018. nov. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Végülis az estéjét arra áldozza, hogy készenlétben várja, mikor kell indulni értetek az isten háta mögé a sötétben. Szerintem nem nagy ár ezért az a pár ezres, amit a benzinköltségen felül még kér tőletek. Ha én taxinak akarnám nézni a barátom, magam ajánlanám fel ezt az összeget.
2018. nov. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!