Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tehetek akkor, ha egy...

Mit tehetek akkor, ha egy ilyen "barátom" van?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, végzős gimnáziumi tanuló.


Van egy baráti körünk, melyben kezdetben négyen voltunk.


Ebbe a körbe tartozott az adott lány is.

Tudni kell róla, hogy egyke, az anyja neveli, az apja otthagyta a családot.

2 éve szerelmes belém, de nem meri bevallani. Már többször visszautasítottam.

Régen voltak nagyobb problémáim, annak idején ő mindig meghallgatott, ami nyilvánvalóan segített. Már túlléptem a gondjaimon, és igyekszem teljes életet élni.

Na most... Ez a lány egy ideje teljesen megváltozott. Negatív, pesszimista, végtelenségig hisztis, mindenre a kifogásokat keresi, megfutamodik helyzetekből, és mindezt folyamatosan én kapom tőle, én hallgatom. Képtelen másokkal kommunikálni vagy önállóan létezni, ha valamit akar, gondja van, rögtön engem keres fel, hogy oldjam meg helyette (pl béküljek ki az exbarátaival helyette), de besértődik, ha nem teszem meg. A szalagavatótáncot nem vállaltam el vele (senkivel nem akartam táncolni) abból is hatalmas hisztéria lett. Megállás nélkül jön utánam, és rontja a hangulatom. Hogy őneki soha nem lesz senkije, nem szereti senki, senki nem foglalkozik vele, depressziós, meg akarja ölni magát, stb. Holott igazából semmi nagyobb problémája nincsen. Namost, a baráti körből ő így "kilökődött" a 2 másik lány által, mert látták, hogy folyton ezt műveli velem, és nyilván ellenszenvesek vele emiatt. Azóta folyamatosan megpróbál leszakítani róluk, savazza őket. Mellette mossa kezeit, ő nem tett semmi rosszat, ok nélkül utálták meg. Próbáltam bemutatni másoknak. Bevittem egy olyan közösségbe, ahol nagyon rendes emberek vannak és szeretik őt. Ennek ellenére ő csak velem akar foglalkozni és csak rám támaszkodik.


Kezdem megunni. Nagyon. Kihat a kedvemre, az életemre.


Mit tegyek? Hagyjam magára?



2018. nov. 13. 15:38
 1/1 anonim ***** válasza:
Persze. Ez olyan mintha beleragadnál egy rossz párkapcsolatba - semmi értelme.
2018. nov. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!