Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egyszerűen utálom az embereket...

Egyszerűen utálom az embereket. Jól cselekedtem?

Figyelt kérdés

Megszakítottam mindenkivel a kapcsolatot, barátokkal, családdal, rokonokkal, mert mindig is mindenki csak leértékelt és nincs már kedvem folyton ezt érezni amikor bárkivel is kommunikálok.


Megszokták, hogy bólogatok mindenre, és amikor elkezdtem ellenkező álláspontomat kifejteni és nem egyetérteni akkor mintha valami bűntettet követtem volna el, elcsodálkoztak és megvádoltak, hogy ellenük vagyok, nem tisztelem stb. Nekem viszont ugyanezen az alapon nem járna ki a tisztelet, hogy szabad véleményem lehessen a dolgokról? Vagy ez egyeseknek nem megengedett? Én nem így látom ezért már jó ideje nem veszem fel a telefont abszolút senkinek. Ha nagyon ki vannak akadva akkor pedig rövid sms-el válaszolok és le van tudva.


Egyszerűen nem látok más megoldást erre mint a totális lezárását az összes eddigi kapcsolatombak mivel nem töltöttem be tisztes szerepet sosem. Ti hogyan oldottátok meg az ilyen helyzeteket?


2018. nov. 13. 21:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Helyesen cselekedtél.
2018. nov. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Én ezt önszeretettel, önfejlesztéssel és szellemi autonómia megélésével értem el.


Előzményként annyit, hogy sajnos én is úgy éltem évtizedeken át, hogy mindig aszerint éreztem magamat valakinek, valaminek, hogy milyen visszacsatolásokat kapok a külső környezetemtől.


Pl ha valaki szeret, szeretettel, szerelemmel viseltet irántam, akkor szerethetőnek érzem magam, amennyiben valaki gyűlölködik, elhagy, gúnyt űz az érzéseimből, stb stb stb, akkor pedig azt érzem, hogy "biztos azért kaptam" mert ezt érdemlem.

Egy rosszul fizető munka: "ennyit érek", egy fanyalgó, lekezelő lány: "lúzer vagyok" stb stb stb.


A szellemi autonómia és az önszeretet pedig annyit tesz, hogy tudatosítom magamban, hogy én vagyok, aki vagyok, teljesen függetlenül attól, hogy más mit gondol rólam, mit kommunikál felém, éppen milyenek az anyagi körülményeim stb.


Szeretem magamat, illetve azt, ami/aki a fülemmel hall, a szememmel lát, az érzéseimmel érez stb. Tisztelem, képviselem ezt a lényt, tehát megvédem a külső támadásoktól, nem hagyom megalázni stb.

Tudatosítom magamban azt is, hogy a másik ember szitkai, szemétkedései, leszarásai, nem rólam, hanem őróla szólnak. És tartom magamat is pontosan ugyanolyan egyenrangú tagnak az Univerzumban, mint bárki mást (nem föléhelyezem magam, csak egyenrang) így ha számomra méltatlan a helyzet, elsétálok. Nem állok bele felesleges energiarabló konfliktusokba, de nem is hunyászkodom meg. Egyenesen és tisztán kommunikálok, amennyiben az szolálja az érdekemet, hogy konfrontálódjak, akkor belemegyek, de értelmetlen dolgokba nem tolok energiát. Stb stb.


Lényeg: az öntudatom és az önbecsülésem belülről fakad, nem függ semmi és senki külső tényezőtől, személytől stb.


Ez persze nem érzéketlen szociopátia. Ha szeret valaki, eshet jól, adhat egy pluszt, de nemléte nem okozhat hiányérzetet.


De ha más nincs, még elhatárolódni és visszavonulni is jobb, mint őrlődni és szenvedni mások miatt.

2018. nov. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Sok helyen jártam, sok tapasztalatot szereztem és sok embert ismertem meg életem során, és egy valami amit mindenhol észrevettem, hogy az önmagukat embergyűlölőnek nevező, mindenkit hibáztató emberek a létező legkétszínűbb, legarrogánsabb és legmegbízhatatlanabb személyek, akik elsősorban önmagukat gyűlölik, nem a világot. Okkal nem töltöttél be tisztes szerepet sose, nem vagy alkalmas rá, és ha nem változtatsz a hozzáállásodon továbbra sem leszel az.
2018. nov. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Jól cselekedtél. Én is megszakítottam a kapcsolatom a családdal, részben. Egy-két normális egyén még akad köztük. Nálam is ez a helyzet áll fenn. A szabad véleménynyilvánítás nem megengedett errefelé... Hát akkor ne is keressetek. Mert nem érdekelnek a szűklátókörű emberek. Konzervatívak nagyon, az velük a bajom.
2018. nov. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

3


Nem lehet, hogy egész egyszerűen egyes embereket tényleg kitaszítanak mert mondjuk nem értik őket, vagy zsigerből megvetik őket. Nem feltétlenül azért mert rossz emberek, hanem mert mások, valamilyen szokásaik, gondolkodásuk idegesíti őket stb. És ismétlem, úgy, hogy ezek a tulajdonságok nem rosszak és nem is ártanak vele senkinek. Ilyen szerinted nem fordulhat elő? Az emberek ennyire igazságosak, korrektek lennének? Jó ilyesmiről hallani... :)

2018. nov. 13. 23:13
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem magadban kell először rendet tenni, mert biztos hogy te sem vagy ártatlan e téren. Aztán vagy visszaszerezni ezeknek az embereknek a közelségét, barátságát vagy pedig új emberi kapcsolatokat kialakítani másokkal. Mindkét megoldás sikeres lehet, ha úgy csinálod, ahogy én elképzelem, hogy tenned kellene. Sok sikert! 🙏🏻
2018. nov. 14. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az utálom az embereket rész káros. Azért mert minden lehetőséged embertársaidtól kapod, ha elfordult tőlük, elfordulsz a lehetőségektől is. Az a rész viszont helyes, hogy nem hagyod, hogy céltalanná tegyenek. Mindenki a saját igazát mondja el tanácsként vagy példaként de sem elhinned sem elfogadnod nem kötelező. Ezek féligazságok mert egyéniek.
2018. nov. 14. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

7


Az van, hogy sokakat iritálsz ha például nem tetszik nekik a fizimiskád, vagy akár hangod vagy a puszta lényed. És ez a jelenség alakítja ki a hozzám hasonlókban végül az emberutálatot és barátságtalan, elutasító viselkedésformát és nem fordítva.

2018. nov. 14. 15:14
 9/14 anonim ***** válasza:

De csak egyszer fejezik ki. Ha látják rajtad, hogy hatnak rád a romboló jellegű vélemények akkor többször is kifejezik majd mert rájönnek, hogy irányítani tudnak vele. Egyszerűen fogadd el, hogy vannak buta nagyra nőtt ovisok és ennyi. Egy kisgyerekre tudnál haragudni? Ha meg csoportosan kiröhögnek ezt soha ne feledd:


[link]


Főleg a rendszertani besorolást!

2018. nov. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
De kérdező. Miből gondolod, hogy te szimpi vagy mindenkinek? Mert ugye mondod, hogy ha valakinek nem úgy áll a szeme már utálod. Egy kicsit át kéne értékeld a dolgokat, mert így sose leszel boldog.
2018. nov. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!