Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Tulajdonképpen kimaradt az...

Tulajdonképpen kimaradt az életemből a barátkozás. Hogy kell és hol?

Figyelt kérdés

A barátaim óvodás korom óta mindig a csoport/osztálytársaim voltak. Egész általános iskola alatt, nem nyílt ki nálam ennél tágabbra a világ, mindig elvoltam az aktuális baráti körömmel. Táborokba sosem jártam, egyszer írattak be a szüleim amikor hatodikos-hetedikes lehettem egy ötnaposba, kínszenvedés volt számomra az első kb. három nap, utána úgy igazán csak két embert ismertem meg (a kb. 20 fős csapatból), abból egyiküket a mai napig ismerem, bár azóta nem találkoztunk, max. talán csak hébe-hóba a tömegközlekedésnek köszönhetően, de valójában nem a barátom, csak ismerősöm.

Ez nyilván nagyon régen volt. Azóta 2-3 (új sulit leszámítva) olyan helyzet volt (tehát egy kezemen meg tudom számolni hányszor ismertem meg új embereket) ahol úgymond "barátkoztam", de ezek igazából csak "civil" beszélgetések voltak. Visszagondolva, nagyon jólestek, mivel megnyugtattak azt illetően, hogy nálam minden döcögősen kezdődik, de nem vagyok vészes eset.

Gimnáziumba kerülvén nagy gondjaim voltak az első fél évben, már azon gondolkodtam, hogy átmegyek máshova, de azóta már nagyon jól megtaláltam a helyemet. Barátaim is vannak, de valahogy ezek csak olyan "barátságok" amik az iskola kapuin belülre korlátozódnak.


Nem sportolok, de szeretnék majd elkezdeni valamit (de magamtól edzek). Nem járok rendezvényekre, meg úgy amúgy itthonról is ritkán mozdulok ki, mivel az igazi barátaimmal (két volt osztálytársam) borzasztó ritkán járunk el, nem az én hibámból, mivel mellesleg én lennék a legboldogabb, ha gyakrabban szórakoznánk.


Olvastam már mások kérdéseit ezt illetően, de hiába vagyok rengeteg téren kreatív, ez nem megy. Konkrétan (!) hova járjak, ahol ismerkedni tudnék? Fogalmam sincs mit kéne elképzelnem, mert mint mondtam nem szoktam sok helyre menni. Ha el is megyek rendezvényekre, csak úgy menjek oda társaságokhoz (mivel egy-egy emberrel nincs gondom) ha többen vannak?

(Mondocon, meg hasonló ... dolgok kizárva, de ezzel a kijelentésemmel nem akarok senkit megbántani.)


16/F



2018. dec. 8. 18:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia

Ez aranyos, nekem az öcsém volt ilyen.

Most 20 éves, de neki sem ment túlzottan az ismerkedés. Sulis társakon kívül az interneten ismerkedett, főleg játék oldalakon. Aztán elrángattam edzőterembe edzeni. Ott lettek ismerősei, akikkel közösen tud edzeni és ha akarna programot is csinálhatna velük, amiből persze barátság is lehet.

Szóval ezzel csak azt akarom mondani, hogy valami olyan kell neked, ami eleve csoportos. Akár edzés (foci, kosár, vízilabda, kondi vagy mit tudom én...), esetleg olyan programokra menni, ami érdekel. Utána nézni a kedvenc bandádnak mikor lesz koncertje (elmenni akár egyedül és ott emberekkel kezdeményezni beszélgetést a bandáról, a többi jön úgy is) nyilván a banda csak egy példa volt, de érted. Mi érdekel?

2018. dec. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!