Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan kezelnétek egy ilyen...

Hogyan kezelnétek egy ilyen "barátot"?

Figyelt kérdés

Állandóan azzal próbál "nagyzolni", hogy ők családi házban laknak, mi meg csak egy "szar" panelban. Ez a téma minden összejövetelkor szóba kerül, úgy alakítja a beszélgetést direkt, hogy véletlenül se maradjon ki a téma. :)

Az ő "nagy házuk" amúgy egy szintes 90nm-es, 4 szoba. A mi lakásunk is 4 szobás, 80 nm-es. Tehát nem is nagy a különbség. Az meg elveszik a konyha és fürdő nagyságában, ami nagyobb ott, ergo a szobák száma és nagysága szinte egyező.

Szerintem számít a berendezés is, vagy nem? Vagyis az ő házuk amúgy egy viskó körülbelül a mi lakásunkhoz képest. Nekünk van klímánk, nekik nem, mi fűtünk télen normálisan (+25fok), ők vacognak 16 fokban. A pincénkben melegebb van...

Műszaki berendezésben is sokkal jobban állok...nem részletezem.


Nem szeretnék vele összeveszni, mert amúgy ezen kívül rendes srác, de nagyon zavar, hogy a panel miatt néz le...és folyton a beszólogatások. Nekem pl szerinte sokkal könnyebb spórolni, mert az ő "hatalmas" házukat mennyibe kerül fenntartani. Mondom nekem is annyit fogyaszt a TV-m, mint neked, a mosógép is, stb...miért lenne olcsóbb? Ráadásul mi fűtünk is, közös költség is van ugye...hiszen csak az alapdíjak, ha nem engedek ki egy pohár vizet már 400 ezer Ft/év.


De amúgy szerintem ha nekem több van, mint a másiknak, akkor sem nézem le a másikat, ha meg kevesebb, akkor meg miért szólok be neki.


Ráhagynátok ezt, hogyan kezeljem? Tényleg nem szeretnék bunkón visszaszólni neki, de már nagyon unalmas, hogy a semmire nagyképű?



2018. dec. 14. 20:30
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Én az ilyen "barátot" ignoráltam, kb. középsuli után. (Aztán rá 10 évre felhívott, hogy szaladjunk már össze valahol, éppen a városunkban jár. Hát, vastagon lesz...tam, és azóta sem érdekel.)
2018. dec. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ha egyébként kedveled ezt az embert, legközelebb amikor felhozza a témát, kezdd el dicsérni, hogy milyen frankó a ház! Hogy milyen szuper, hogy van kert, meg a nagy fürdőszoba stb. Szerintem erre vágyna :)

Az is lehet, h esetleg féltékeny egy kicsit, hogy neked jobb van, és próbálná ellensúlyozni?

2019. jún. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!