Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tennél a helyemben,...

Mit tennél a helyemben, barátság vs. Szerelem?

Figyelt kérdés

Az egyik havercsajról van szó, akit évek óta ismerek, és elég jó barátok vagyunk, de mint tudjuk férfi és nő között nincs barátság. Pár éve van egy barátnőm, akivel együtt is lakom. Ők ismerik is egymást, többször találkoztak már. A 'havercsajt' már a barátnőm előtt "kedveltem", és sokszor csináltunk és csinálunk most is közös programot. Többször voltunk már moziban, vagy kirándulni, bulizni ketten. Volt olyan, hogy a barátnőm távol volt, olyankor megesett, hogy a 'havercsaj' hívott el moziba. Egyik ilyen alkalommal a mozi után beültünk iszogatni, és bár csók nem volt (soha), max. a meghitt ölelkezésig mentünk el.


Nem értem magam hogy miért vonzódom hozzá, próbálom eltávolítani magamtól a gondolatot is, hogy ne érezzek semmit iránta. Már inkább nem is veszek róla tudomást, nem keresem hogy ne legyen belőle baj bennem, de ha valami buli alkalmával újra találkozunk, akkor újra megindul bennem "valami". Máskor meg magányos óráimban szoktam róla ábrándozni, mintha vele lennék egy ágyban, vagy elképzelem, hogy milyen lenne az élet vele.


Te mit tennél a helyemben?



2018. dec. 31. 04:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Borítanék mindent, mindkettőnek elmondanám.

Barátnőddel való kapcsolatod már amúgy is imbolyog, hiszen betudott férkőzni egy harmadik.

A kiscsaj pedig annyira foglalkoztat, hogy már azon is gondolkozol, milyen lenne vele az élet.

Lehet, két szék közül a földre ülsz, de kockáztatnék.

2018. dec. 31. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mit tennèm a helyedben? Csinàlgatnàm mindkettôt amíg jòlesik.
2018. dec. 31. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerelem
2018. dec. 31. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 October15 ***** válasza:

1.: Az ugye megvan, hogy effektíve a barátnője a 3.? :D Már csak az időrend okán. [Meg mondjuk nálam a barátság alaphangon magasabb rendű mint a szerelem.]


Kérdező: Miért ne lenne fiú-lány barátság? Okay nyilván vannak ilyen érdekességek benne mint, hogy azért inkább ölelgetsz egy lányt mint egy fiút de ettől még kivitelezhető a dolog. Én haverkodni csajokkal nem igazán szeretek arra az azonos nem való, barátkozni meg pasikkal nem igazán szoktam [már az én barát értelmezésem szerint] mert egyszerűen inkább komikus mint "meghitt". :D Igen nyilván ha a lány/nő történetesen szép akkor yep vonzódok hozzá és ezt nyilván tudatom is ahogy azt is, hogy evolúcióról és nem szerelemről van szó. Minek utána barát nyilván szeretem is és a kettő így együtt tud izgalmas gondolatokat generálni de ettől még nem akarok vele összejönni mert a barátság és a szerelem még ha fiú-lány esetén mutatnak is hasonlóságot akkor sem ugyanaz. Akivel szívesen barátkozok azzal nem feltétlenül akarnék párkapcsolatot hiába szeretem és/vagy tartom vonzónak.


26F

2018. dec. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#2-es, ez is egy hozzáállás, de a havercsajt nem csinálgatom, vele csak barátok vagyunk.


#4-es, kissé bonyolult a gondolatmeneted, de nagyjából értem. :)


A havercsajt már akkor ismertem, és "kedveltem", amikor a megismertem a barátnőmet. Sanszos, hogy két szék közül a földre ülnék.

2018. dec. 31. 10:24
 6/11 anonim válasza:
Ha a "havercsaj"-ról szoktál néha ábrándozni,és sokszor megindul benned valami amikor találkoztok,akkor egyértelműen nem barátként nézel rá,hiszen vonzódsz hozzá. Ha pedig iránta táplálsz ilyen érzelmeket,akkor nincs értelme a jelenlegi barátnőddel folytatni. Szerintem szakíts a barátnőddel,aztán várj 1-2 hetet és utána próbálkozz a "havercsaj"-nál. Mert akkor nem lesz annyira feltűnő hogy miatta dobtad a barátnődet.. De ez csak tanács,tedd azt aminek jónak látsz, az érzéseidre hallgass :)
2018. dec. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Persze, nem barátként nézek rá, viszont úgy KELL tekintenem rá. A barátnőmmel jól megvagyok. A havercsajnál nem próbálkozom, tudom, hogy nincs esélyem. Az érzéseimre hallgatok…


Kb. 2010-ben történt, amikor elhívtam randizni, akkor még nem volt meg az a barátnőm. Beültünk egy pub-ba, beboroztunk, szorongattuk egymás kezét, majd miután bezárt a pub, felvetette, hogy vegyünk egy üveg bort és menjünk fel hozzá. Megvettük, felmentünk. Ott tovább boroztunk, én többször próbáltam megcsókolni, nem hagyta. Másnap felhívott, hogy ne gondoljam túl a dolgot.


Köszönöm a jótanácsot Mindkinek!


BUÉK! :)



UI.: A "havercsaj" is ott lesz a szilveszteri bulin, ahová megyek majd. :)

2018. dec. 31. 18:59
 8/11 anonim válasza:
BUÉK!! 2019
2019. jan. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

BUÉK! :)))) Az egészben az a poén, hogy szilveszter este a "havercsaj" jóbarátnője is ott volt, aki szintén nagyon jó barátom. A havercsaj2 spicces állapotban bejelentette, hogy évekkel ezelőtt, még a mostani barátnőm előtt, amikor volt köztünk egy kis "barátkozás", akkor elgondolkozott azon hogy több is lehetne köztünk. Én is szerettem volna többet vele, de azt hittem, hogy csak havernak vagyok jó. Az évek során többször találkoztunk, társasággal, vagy akár csak ketten, mindig eszembe jutott, hogy lehetne valami, de nem akartam megcsalni a barátnőmet. Az este alatt többször táncoltunk, azt éreztem, hogy simán megcsókolhatnám a havercsaj2-t, de nem akartam a barátnőmet miatt.


Azóta nem tudom kiverni a fejemből, amit a havercsaj2 mondott. Pedig, nem kellene foglalkoznom vele.


Ez gáz? :) Gáz, hogy vannak csajbarátaim? Más férfiak ezt hogyan csinálják?


Nagyon nehéz férfinak lenni! :) ;) :D


UI.: Amúgy, havercsaj1 elég hűvös volt velem, elsején hajnalban, meglátta a buszt, köszönés nélkül elrohant, és felszállt rá. Az este alatt meg többször aggodalmaskodott, nem a szimpatikus felét mutatta. :)

2019. jan. 4. 13:55
 10/11 moozygoo ***** válasza:
Szerintem szakíts a barátnőddel, mert úgy tűnik már mindenkivel fantáziálgatsz csak vele nem
2019. jan. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!