Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Legjobb barátom először...

Legjobb barátom először hanyagol, aztán meg ő van megsértődve? 17/f

Figyelt kérdés

Nekem is volt barátnőm, de attól még őt sem hanyagoltam. A barátnőm is tudta hogy hétfőtől péntekig az övé vagyok, de péntek és szombat este az kocsma/buli, volt hogy ő is jött velem.


A legjobb barátomnak fél éve volt barátnője, kb fél éve alig találkoztunk/írtunk/beszéltünk.

Hétvégente sem akart soha kijönni, nyáron sem, általában a telefont sem vette fel. Én meg nem akartam itthon ücsörögni, ezért új barátokat szereztem magamnak, akikkel tudok kijárni, szórakozni, hülyéskedni.


Szombat este szakítottak, aztán még ő volt felháborodva, hogy nem futottam azonnal hozzá "vigasztalni őt" (beb*szni). Mondtam neki hogy bocsi de buliban vagyok, nem érek rá (ő fél évig nem ért rá sosem...). Azóta nem is beszéltünk csak ma, hogy ő azt találta ki hogy szilveszterezzünk kint az utcán, veszünk 2 üveget és úgy el leszünk.

Erre mondtam neki hogy bocsi, de másokkal megyek egy házibuliba, nekem ma nem alkalmas.

Erre most teljesen megsértődött mert én nem akarok vele szilveszterezni mint az előző években.


Most szerintetek ez normális dolog? Vagy mit kéne csinálnom? Ő fél évig azt sem tudta hogy létezem, aztán most forogjon minden őkörülötte?



2018. dec. 31. 17:58
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Neked van igazad.
2018. dec. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
gondolom most jott ra, h egyedul maradt, nem kellett volna mindenki ele helyezni a baratnot. neked van igazad.
2018. dec. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Velem is és barátommal is rendszeresen eljátsszák ezt azok a "barátok". Amikor már lelki támasz kell, akkor gyorsan hívnak, kissé értetlenkedve, közben ők nem kerestek hetekig. És nem tizenéves emberekről bezsélünk. Teljesen igazad van. És érted, még elérik, hogy te érezd magad hülyén, meg te vagy a szemét. :D
2019. jan. 1. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ma akar találkozni, de az sem fog össze jönni. Reggel 6 körül hazajöttem, kb 5 órát aludtam, eszek és megyünk a házigazdának segíteni takarítani, aztán bulizni még egyet :)
2019. jan. 1. 11:47
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez most egy igen furcsa szitu. A kérdést azért írtad ki mert még fontos neked.


Szerintem akkor tiszteld meg annyival, hogy felülkerekedsz azon, hogy ő hogy viselkedett, és mutasd meg te más vagy!


Beszéljétek meg, aztán meglátjátok mi lesz belőle. De neki most nagyon szar lehet... egyik percről a másikra minden összeomlott. És úgy érzi te árultad el, nem jogosan, de ő ezt érzi. Meg kéne értesd neki, hogy amit művelt veled nem volt szép, de ennek ellenére adsz még egy esélyt neki.

2019. jan. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát igen, az a baj hogy még valamennyire fontos nekem, pedig megfogadtam hogy sz*rok rá, nem érdekel akármit is akar.


Most az a helyzet hogy ő van megsértődve, nem is azon hogy nem vele szilvesztereztem hanem hogy olyan emberekkel akiket ő nem bír.

Egyszerűen nincs is kedvem találkozni vele, úgyis csak a számonkérés menne hogy "hogy merészeltem már azokkal az emberekkel bulizni"...

2019. jan. 2. 13:00
 7/7 Vidonka válasza:

szia! mindenki másképp éli meg a kapcsolatát,főleg ebben a korban. az ilyen egyének, mint a barátod teljesen a kapcsolatukban élnek. nem hibáztathatod emiatt. ha azt állítod, hogy a legjobb barátod, túllépsz azon amit tett és elsősorban elfogadod olyannak, amilyen. egy ilyen kényes szituációban mellette lett volna a helyed. azóta megváltozhatott, másképp gondolkodhat a dolgokról stb.

jobban jártál volna, ha neki mondod el ezeket, minthogy ide kiírod...bármelyik emberi kapcsolatról beszélünk, mindegy, hogy szülő-gyerek,testvér-testvér,férfi-nő, barát-barát, egy kívülálló nem tud csak alaptanáccsal szolgálni. ezt csak ti ketten tudjátok megoldani.

ha így érzel, hogy nem tudod mit tegyél, mérlegeld magadban, hogy akarod-e őt újból barátnak, szükséged van-e rá, ismervén, hogy milyen, mit tett, stb. a lényeg, hogy saját magadban tisztázd az egészet.

az írásod alapján te sem lehetsz valami jó barát, például amikor azt írod, hogy: nem futottál azonnal hozzá, hogy vigsztald, ami alatt a bebaszást érted...lenézően fogalmaztál, és az utolsó mondatod egyértelműen az irígységre utal...tudom, hogy a megbántódásod miatt, de gondolj bele egy bartság nem erről szól. legalábbis egy őszinte barátság.

2019. jan. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!