Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Baj ha lenézem a haveromat...

Baj ha lenézem a haveromat emiatt? Csak szerintem gáz ha ilyeneket nemtud?

Figyelt kérdés
Szóba jött a 9/11 es terrortámadás, és nem tudta mi történt akkor, azt sem tudta volt. Azt sem tudta mi volt a The Beatles meg a Queen, pedig én egyáltalán nem vagyok rock rajongó, de hát ki nem ismerné őket, meg a többit?, és a második világháborúl csak annyit tudott elmondani hogy európában volt egy csata. Menőzött hogy egy jó tanuló, de szerintem ez gáz, hogy egy 17 éves ember ilyen dolgokat nem tud és nem ismer. Meg a sokak szerint buta haverom is ismerte mindet. Ez fajta alapintelligencia szerintem, és én egyszerűen lenézni tudom csak emiatt...17f
2019. jan. 17. 12:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
29%
Milyen jogon döntöd el, hogy mit kell tudni és mit nem?
2019. jan. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 KakaSKA88 válasza:
37%

Szerintem nem :D lehet hogy csak nem akart beégni mert konteó párti :D

Lehet hogy ő is úgy gondolja hogy 9/11 az egy abszolút fszság és egy összeesküvés elméletben hisz.

Nem gáz hogy lenézed emiatt,te dolgod ,de pl. ő megkérdezi tőled hogy mi a különbség a dedukció és indukció között akkor ne essen rosszul ha te nem tudod és felvilágosít aztán meg lenéz téged emiatt :D

2019. jan. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ezekről a dolgokról egy atlagos europai ember tud, ha nem az szerintem rohadt gáz és szánalmas, buta és ostoba ember aki semmit sem tud ezekről.
2019. jan. 17. 12:17
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem intelligencia kérdése, de abban igazad van, hogy az ilyesmit azért illene tudni. Amúgy ez nem is olyan ritha dolog mint gondolnánk. A volt lakótársam is kb ez a kaliber volt, semmit nem tudott a világról. Meg barátnőm mesélte egyszer, hogy megkérdezte őket a tanár, hogy mikor kezdődött a második világháború és összesen három ember jelentkezett a 30 fős osztályból. Ebből a háromból pedig az egyik 1919-et mondott amikor felszólította a tanár. És ez egy szakgimnázium harmadikos osztályában történt.

De találkoztam olyan felnőtt férfival is, aki megkérdezte, hogy miből készítik a rizst.

2019. jan. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ez voltaképp a világ totálisan telibe szarása, ettől még nem biztos hogy nem intelligens. Tipik az az ember aki becsukja a fülét ha ilyesmi kerül szóba, aki azonnal elkapcsolja a tévét és a rádiót is ha éppen kezdődik a híradó. Nem biztos hogy sohasem hallott róla csak mivel számára ez felesleges információ mert nem érdekli ezért nem jegyzi meg. Nekem a párom olyan aki néha tök alapvető kérdésekre nem tud válaszolni. Pl fogalma sincs, hogy A vagy B osztályos volt e középiskolában. Nem tudta megmondani mi volt a mamája leánykori neve vagy hogy mit dolgozott mielőtt nyugdíjas lett, (igen! ismerte, látogatta hetente) olyat pedig kár is megkérdezni tőle, hogy mikor van valakinek a szüli-név napja. Volt, hogy az enyémet is megkérdezte holott egy napon születtünk :D

Én ezeket is legalább annyira alap dolgoknak tartanám mint az általad felsoroltakat, de látod...

Én pl a filmeket nem ismerem mert nem nagyon nézek tv-t. Nem tudok arcokat társítani a nevekhez, csak a pár kedvenc filmem szereplőit ismerem... A Queent egyébként ő sem vágta, amikor a szüleim elmentek megnézni a Freddy Mercury filmet azt kérdezte, hogy : mit néznek, a Grease-t? De emellett viszont irigylésre méltó agya van minden másra ami érdekli.

2019. jan. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

lehet ő meg olyan dolgokat tud, amiről neked nincs fogalmad, mindenkinek más az érdeklődési köre, neked a történelem, neki meg pl. az autószerelés és abban a témakörben profi.

Ő is lenézhetne téged, de ha valaki lenézi a haverjait, ott felesleges tovább ápolni a jóviszonyt, nekem is volt ilyen haverom, aki ostobának tartott, meg lenézett sok mindenért.

Nem is tartom vele a kapcsolatot, csak ő próbálkozik. Mondjuk azt nem vette észre, hogy még biciklit is úgy kérte kölcsön mástól, mert nem volt neki, meg mobilt is csak középsuliban kapott, aztán gazdag család.

2019. jan. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nekem sem a történelem a foglalkozási köröm utolsó, és teljesen mindegy hogy tud olyat amit én nem, ezek az alapműveltséghez tarzoznak, egy 2 világháborurol, vagy egy 9/11ről hogy nem lehet tudni? Akit az autoszerelés érdekel, még az is tudja ezeket.
2019. jan. 17. 13:18
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem az alapintelligencia hiánya, hanem az alapműveltségé. És igen, gáz 17 évesen ilyen szinten lemaradva lenni a világtól.
2019. jan. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, én csak annyit tennék ehhez hozzá, hogy a helyesírás elég fontos.
2019. jan. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nem baj... Nagyon gáz, ha valaki nincs tisztában alap dolgokkal és teljesen fogalmatlan. Főleg 17 évesen, azért már nem vagytok gyerekek. De ha ez vigasztal, én anno a 28 éves párommal szakítottam mert többek közt azt állította, hogy Magyarországon nem volt kommnunizmus és lövése nem volt a boszniai háborúról, amikor Sarajevóban jártunk csak nézett, hogy háát mik ezek a lövés nyomok itt. Vannak full műveletlen emberek, ha nem érzed jól magad mellettük, nem kell rosszul érezned magad amiatt, hogy nem tartod velük a kapcsolatot. 27/N
2019. jan. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!